Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як сповивати новонародженого?

4-03-2015, 12:51
1007
0
Як сповивати новонародженого?
Ну, ось ви і стали мамою! Ледь прийшовши до тями від щастя появи на світ довгоочікуваного малюка, молода мама тут же потрапляє у вир турбот про свою дитину і її охоплюють сумніви - а чи зможете вона піклуватися про малюка, як треба? І найперше питання, яке виникає: як сповивати новонародженого? Та і чи потрібно взагалі новонароджених сповивати?
В даний час саме поняття тугого сповивання, до якого звикли наші мами і бабусі, давно вичерпало себе. Мінуси такого знерухомленого стану дитини давно відомі - коли дитина має можливість рухатися, він швидше розвивається, краще адаптується до нового для нього світу і сприйняття свого тіла. Крім того, з тугим сповиванням пов'язують підвищення ризику розвитку дисплазії тазостегнових суглобів, м'язової дистонії та інших можливих неприємних моментів у розвитку дитини. А навіщо слідувати зжили себе методам і туго сповивати новонародженого, якщо очевидних переваг немає, зате можна посилити патології, які вимагають довгого і ретельного лікування, а іноді навіть операції? У таких випадках, якщо сповивання необхідно за показаннями, лікарі дадуть точні рекомендації, як саме сповивати новонародженого.
Обов'язково сповивати новонародженого - вирішувати тільки вам. В даний час доступні кожному одноразові підгузники, тому, якщо ваш карапуз спокійно спить, то можна обійтися і без пелюшок. На сьогоднішній день існує величезний вибір зручного та практичного одягу для маляток, які стримують занадто активні рухи. А треба вам все-таки сповивати своєї новонародженої дитини чи можна обійтися без сповивання - відповісти на це питання допоможе тільки сам малюк. Кожна дитина з народження - індивідуальність! Кожен по-різному реагує на перехід із затишного, але тісної маминого животика у величезний світ. Якщо новонароджений спить неспокійно, розбурхує себе різкими рухами, то в такому разі рекомендують вільне сповивання, яке допоможе дитині освоїтися в новому просторі в перші місяці життя.
Як сповивати новонародженого?

Як же саме можна сповивати новонародженого? Якщо малюк піднімає під сні ручки і будить ними себе, то потрібно підібрати спосіб, при якому ручки спеленуты. Для цього, наприклад, покладіть малюка посередині пелюшки на широкий край, притисніть ручки до тіла і по черзі замотайте малюка верхніми кутами пелюшки. Потім вільний нижній край загорніть наверх, прикривши ніжки дитини, і кутами обвейте малюка навколо, закріпивши їх за нижній край пелюшки. Коли дитина стане спокійніше, можна спробувати залишити ручки незапеленутыми. Щоб зрозуміти, як правильно сповивати новонародженого з вільними ручками, просто подивіться на малюнок і подумки перемістіть пелюшку під мишки. Всі інші дії аналогічні.
Тепер розглянемо, як сповивати новонародженого в ковдру. Можливо, це не самий простий спосіб підготувати дитину до прогулянці, але все ще не до кінця забутий і витіснений сучасними і зручними конвертами.
Одягненого або сповитого дитину кладуть на заздалегідь підготовлене ковдру з куточком з натуральної тканини. Зараз завдяки одноразових підгузків немає необхідності прокладати між пелюшкою і ковдрою клейонку. Голівка дитини при цьому розташовується нижче верхнього кута ковдри так, щоб кут ковдри міг закрити голівку і особа. Потім нижній кут ковдри завертають наверх, обертають малюка бічними кутами і фіксують сповивання стрічкою. Намагайтеся, щоб обличчя дитини було відкрито.
Як бачите, немає нічого складного в тому, як сповивати новонародженого дитини, навіть якщо на перший погляд здається, що це так. Сьогодні це навіть простіше, ніж у часи наших мам і бабусь.
Як сповивати новонародженого?
А от потрібно сповивати новонародженого чи варто віддати перевагу більш сучасним методам догляду за дитиною - це питання можете вирішити тільки ви самі. Однак не забудьте головного - дитині дуже важливо відчувати дбайливі мамині руки і чути ласкавий мамин голос. Тільки ваша любов і турбота підкаже вам, що буде краще для вашого малюка.
І пам'ятайте, ви завжди можете отримати докладні і наочне пояснення, як правильно сповивати новонародженого малюка, як у фахівців в пологовому будинку, так і в дитячій поліклініці.
Читайте також
Широке сповивання при дисплазії
Широке сповивання при дисплазії
Дисплазія кульшового суглоба - одна з найбільш частих ортопедичних проблем, що зустрічаються у немовлят. Крім фізпроцедур, масажу і носіння
Як відучити дитину від сповивання?
Як відучити дитину від сповивання?
У питанні необхідності сповивання новонароджених є чимало підводних каменів. Так, вибравши для себе рішення сповивати малюка, з часом ви можете
Вільне сповивання дитини
Вільне сповивання дитини
Нові часи вносять корективи в питання догляду за новонародженими. Так, якщо наші мами і бабусі туго кутали нас в пелюшки, сучасним дітям дається
Чи треба сповивати немовля?
Чи треба сповивати немовля?
Питання необхідності сповивання новонародженого досі гостро обговорюється в колах мам-бабусь і педіатрів. Кожна зі сторін наводить свої аргументи.
До якого віку сповивати дитину?
До якого віку сповивати дитину?
Питання про необхідність сповивання новонародженого вирішують лише батьки малюка. І багато хто як і раніше вдаються до різним технікам сповивання,
Сповивання дитини
Сповивання дитини
З поколінь в покоління жінки сповивали своїх дітей. Однак, сучасний світ диктує нові правила, і від сповивання все частіше і частіше відмовляються.