Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Таїнство хрещення немовлят

Таїнство хрещення немовлят

4-03-2015, 12:51
2023
0
Таїнство хрещення немовлят
Таїнство хрещення немовлят на сьогоднішній день оточене масою забобонів. Багато батьків, слухаючи своїх друзів і родичів, приходять до висновку, що за допомогою цього обряду вони вбережуть дитину від хвороб, він стане краще спати і буде спокійніше. Насправді, таїнство хрещення дитини полягає у входженні дитини в Церкву. Цей обряд дозволяє дитині отримати від Бога благодать Святого Духа. Також хрещення допомагає малюкові духовно зростати, зміцнюватися у вірі та любові до Бога і ближнього.
На жаль, багато батьки хрестять своїх дітей, віддаючи данину моді. Не вникаючи в те, який таємний сенс має таїнство хрещення немовлят, батьки здатні мимоволі порушити деякі правила обряду, які надзвичайно важливі для малюка. А оскільки таїнство хрещення дитини є його духовним народженням, до нього варто добре підготуватися.

Підготовка до таїнства хрещення


В першу чергу, батькам і майбутнім хрещеним батькам, варто відвідати храм, де буде проводитися хрещення. Для самого обряду знадобляться: натільний хрестик для дитини, хрестильна сорочка, рушник і свічки. Всі ці атрибути можна придбати в церковній крамниці. Згідно традиції хрест та ікону із зображенням покровителя дитині дарують його хресні батьки. Перед хрещенням батьків і хрещених слід сповідатися в храмі і причаститися.
Батькам слід знати, що в якості хресних не можна вибирати: ченців, осіб, молодших 13 років, подружжя.

Як проходить обряд хрещення?


Сучасний обряд хрещення заснований на уривку з Біблії, де Іван Хреститель хрестив Ісуса Христа. Таїнство хрещення немовлят полягає у триразовому зануренні малюків у воду і прочитання певних молитов. В деяких випадках допускається триразове обливання дитини водою. Ось як виглядає чинопослідування таїнства хрещення немовляти:

 • батьки і хресні батьки повинні бути віруючими християнами;

 • хресні батьки повинні вимовити тайносовершительные слова;

 • дитину потрібно тричі занурити у воду.


 • У давні часи дітей хрестили на 8 день від народження. У сучасному суспільстві дотримання цього правила необов'язково. Але батькам, охочим похрестити дитину на 8 день, слід пам'ятати, що жінці неприпустимо відвідування церкви протягом 40 днів після пологів. У цьому випадку дитина знаходиться на руках у хресної, а мати стоїть біля входу в церкву.
  Під час обряду хрещення дитині ім'я нарікається, яке є у Святцях. Раніше було прийнято давати малюкові ім'я Духа, народженого в той же день. На сьогоднішній день можна хрестити дитину будь-яким ім'ям. Якщо ім'я, яке дали батьки своїй дитині при народженні відсутня в Святцях, то священнослужитель підбирає для хрещення ім'я, яке співзвучне.
  Таїнство хрещення немовлят

  Дітям у віці до 7 років для хрещення необхідно лише згода їхніх батьків. У віці від 7 до 14 років для хрещення необхідно, також, згода самої дитини. Після 14 років згода батьків не вимагається.
  Поряд з таїнством хрещення проводиться і таїнство миропомазання. Миропомазання - це обов'язковий обряд перед причастям, який проводиться або в день хрещення, або через деякий час після нього.
  Таїнство хрещення немовлят - це дуже важливий і таємний обряд, до якого батькам слід підходити з усією відповідальністю. Хрещення відкриває перед дитиною двері в Духовний світ, а в цьому йому потрібна підтримка його батьків.
  Читайте також
  Хрестини дитини - що потрібно знати хресній?
  Хрестини дитини - що потрібно знати хресній?
  Бути хрещеною - дуже відповідально і почесно, адже вам належить стати другою, духовної, мамою дитини. Важливо ретельно підготуватися до хрестин,
  По яких днях хрестять дітей?
  По яких днях хрестять дітей?
  Готуючись до першого важливого та відповідального події у житті малюка, батьки ретельно збирають інформацію про правила проведення обряду, щоб все
  Коли можна хрестити дитину після народження?
  Коли можна хрестити дитину після народження?
  Деякі батьки вважають за краще не поспішати з хрещенням малюка, відкладаючи проведення таїнства на час, коли малюк підросте і зміцніє. Інші ж,
  Коли хрестити немовлят?
  Коли хрестити немовлят?
  Хрещення новонародженого - серйозний крок, підготуватися до якого слід грунтовно. Не менш важливий і вибір дати хрещення. І хоч церква пропонує
  Хрещення немовляти
  Хрещення немовляти
  Хрещення - перше знайомство маляти з Богом. Таїнство хрещення має величезне значення в духовному житті дитини. До цього заходу батькам варто підійти
  Хрестять дітей у пост?
  Хрестять дітей у пост?
  У багатьох батьків, які обирають дату хрещення малюка, виникає питання, коли краще хрестити дитину і чи можна це робити в піст. Церквою дозволяється