Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Подушка для новонароджених

Подушка для новонароджених

4-03-2015, 12:51
1276
0
Подушка для новонароджених
Більшу частину часу в перші місяці свого життя новонароджений проводить уві сні. Новоспечені батьки з особливою турботою облаштовують місце для дитячого сну - купують ліжечко, матрацик, ковдрочку та інші приналежності. Молоді мама і тато прагнуть створити затишне гніздечко для своєї дитини, де малюк буде спокійно спати.
Відомо, що здоровий сон робить величезний вплив на розвиток дитини. У зв'язку з цим, багато батьки задають питання «чи Потрібна подушка новонародженому?». Подушка є обов'язковим атрибутом практично кожної дорослої ліжку, але в дитячій колисці вона зустрічається досить рідко. Щоб прийняти правильне рішення, батькам слід ознайомитися з думками ортопедів та педіатрів.
На сьогоднішній день думка фахівців щодо того, чи потрібна подушка для сну для новонароджених є неоднозначним. Багато ортопеди стверджують, що подушка для новонароджених перешкоджає правильному розвитку хребта. Загальноприйнятим вважається використання замість подушки в кілька разів складеної пелюшки. Однак зайшовши в дитячий магазин можна побачити величезну кількість найрізноманітніших ковдр і подушок для новонароджених. Ці дитячі товари, як правило, виконані з екологічно чистих матеріалів і їх виробники твердять про величезну користь подушці для новонародженого. На кожній упаковці можна знайти інструкцію, в якій говориться про те, що подушка сприяє правильному формуванню хребта і виправляє форму дитячої голівки. Дійсно, існує ряд подушок, які є корисними для малюків, оскільки вони виконані з урахуванням анатомії дитини. І купити анатомічну подушку для новонародженого можна в багатьох магазинах. Нижче представлені основні види подушок для новонароджених, які схвалені ортопедами:

 • Подушка-метелик для новонароджених. Ця подушка являє собою широкий валик з закругленими кутами з вм'ятиною посередині. Вм'ятина призначена для фіксації голови дитини. Подушка-метелик для новонароджених є ортопедичної і сприяє правильному формуванню шийного відділу черепа малюка. Цю дитячу подушку рекомендується використовувати з 4 тижнів від народження і до 2 років.

 • Тонка подушка і 2 валика для новонароджених. Подібний комплект можна знайти в будь-якому дитячому магазині. Він називається «Позиціонери». На тонкій подушці знаходиться голова малюка, а за допомогою двох валиків можна зафіксувати положення дитини в ліжечку. Як правило, валики використовуються для положення на боці або на спині. Використовувати подібні подушки для малят можна з народження.

 • Подушка у вигляді розімкнутого кільця. Цей варіант - подушка для годування новонароджених. Використовувати його для дитячого сну не рекомендується.
 • Подушка у вигляді підголівника. Ця подушка для новонародженого є широкою і має невелику висоту. Як правило, підголовник займає всю ширину ліжечка, тому малюк з нього не сповзає.

 • Подушка для купання новонароджених. Подушка являє собою коло з отвором посередині, який фіксує голову дитини в дитячій ванночці.
  Подушка для новонароджених
  Подібна подушка може бути або надувний, або виконаної з непромокального матеріалу. Ця підтримуюча подушка для новонароджених дуже зручна при купанні. Рекомендується використовувати, як тільки дитина почне впевнено тримати голову.


 • Знаючи особливості дитячих подушок, кожен батько зможе відповісти для себе на питання «чи Потрібна подушка новонародженому?». Тим, хто вирішив придбати для свого малюка подушку, слід звертати увагу на матеріал, з якого вона виконана. Найкращим наповнювачем для дитячих подушок є екологічно чисті матеріали. Пух і пір'я небажані для малюків, оскільки в них нерідко заводиться кліщ. До того ж, якщо новонароджений спить на подушці з пухом у нього може з'явитися алергія.
  Читайте також
  Подушка Фрейка
  Подушка Фрейка
  Одним з методів лікування легкого ступеня дисплазії у немовляти є носіння, так званої, подушки Фрейка. Про те, що вона являє собою, як її одягати і
  Грілка при кольках у новонароджених
  Грілка при кольках у новонароджених
  Кольки проявляються чи не у кожного немовляти вже на 3 тижні життя. Наші батьки вчили нас, що добре полегшують страждання дитини теплі пелюшки. Однак
  Гамак для купання новонароджених
  Гамак для купання новонароджених
  Ринок дитячих товарів багатий засобами і пристроями для купання немовлят. Одним з них є, так званий, гамак, що представляє собою смужку тканини, що
  Ортопедична подушка для новонароджених
  Ортопедична подушка для новонароджених
  Дитячі магазини рясніють товарами, покликаними допомагати батькам у догляді за новонародженими немовлятами. Одним із спірних питань є необхідність
  Анатомічна подушка для новонароджених
  Анатомічна подушка для новонароджених
  Суперечки про те, чи потрібна подушка новонародженим, ведуться і по сей день. Якщо ви вирішили все ж її використовувати, необхідно вибрати правильну
  Потрібна подушка новонародженому?
  Потрібна подушка новонародженому?
  Ви купили малюкові красиве ліжечко, прикрасили її бортиками і ніжним білизною і поклали м'яку подушку. Ось у цьому місці - стоп! Ви впевнені, що