Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як вибрати матрац для новонародженого?

Як вибрати матрац для новонародженого?

4-03-2015, 13:29
1729
0
Як вибрати матрац для новонародженого?
Як відомо, будь новонароджена дитина майже весь час проводить в ліжечку: спить, грає, розглядаючи предмети, вивчає навколишню обстановку. Саме тому такий елемент постільних речей для малюка, як матрац, грає велику роль.
Як вибрати?
Якщо проблем у майбутніх мам з купівлею ліжечка практично не виникає, то як і який вибрати матрац для свого новонародженого, знають небагато.
Ні в якому разі не рекомендується використовувати вже колишній у вживанні матрац. За час його використання всередині скупчується багато мікробів і пилу, які можуть стати причиною різних захворювань. Більш того, якщо матрац дістався дитині у спадок від старшого дитини, навряд чи його ортопедичні властивості залишилися незмінні.
Отже, дитячий ортопедичний матрац для новонародженого є найбільш кращим варіантом, так як має наступні особливості:

 • конструкція гарантує правильне положення дитини в будь-який час (сон, неспання);

 • наявні всередині пружинні блоки підлаштовуються під вигин незміцнілого дитячого хребта;

 • м'язи максимально розслаблюються під час сну;

 • сприяє профілактиці захворювань опорно-рухової системи.


 • Який наповнювач краще?
  Також важливим критерієм матрац для новонародженого є його наповнювач, - кокос або латекс.
  У більшості випадків педіатри рекомендують молодим батькам купувати матрац з кокосовим наповненням для свого новонародженого. Пояснюють це наступними особливостями такого матеріалу:

 • вологостійкість;

 • гіпоалергенних;

 • пропускає повітря;

 • наявність лігніну в волокнах забезпечує еластичність спальним приналежності.


 • Як правило, матраци для новонароджених з кокосом забезпечують рівномірне навантаження на хребет.
  Відмінним рішенням може бувати двосторонній матрац для новонародженого. Так, з одного боку в ролі наповнювача виступає кокос, а з іншого боку - латекс. Таким чином, матрац є універсальним, оскільки його можна використовувати круглий рік, при цьому дитина буде почувати себе комфортно. У теплу пору року краще класти матрац кокосової стороною вгору, а на зиму - перевертати на латексну бік.
  Важливим чинником при виборі матраца для новонародженого є його розміри, зокрема висота. Вона повинна становити не менш 15 див. Справа в тому, що при менших значеннях даного показника матрац не буде виконувати своєї основної функції - амортизаційною. Крім того, ширина і довжина матрацика повинна повністю відповідати параметрам ліжечка. В іншому випадку, якщо він буде більше габаритів ліжечка, то в місці загину матраца незабаром пружинний блок вийде з ладу.
  Також існує ще один параметр дитячого матрацика - жорсткість. Згідно з рекомендаціями лікарів-ортопедів, краще використовувати середню жорсткість для малюків до 3 років життя. Потім, після досягнення дитиною цього віку, матрац змінюють на жорсткий.
  Як вибрати матрац для новонародженого?

  Таким чином, вибір матрацика для новонародженого є досить складним процесом. При цьому вся відповідальність за формування опорно-рухової системи малюка повністю лягає на батьків. Якщо ви самі не впевнені в правильності свого вибору або не знаєте, якими властивостями повинна володіти дана постільна приналежність, краще проконсультуватися з лікарем-ортопедом, який дасть вам рекомендації щодо вибору матраца.
  Ні в якому разі не варто купувати перший вподобаний або запропонований продавцем матрац, не поцікавившись його властивостями, наповнювачем, країною виробництва і фірмою-виробником.
  Читайте також
  Матрац для новонародженого
  Матрац для новонародженого
  При купівлі приданого для малюка багато батьки приділяють більше уваги зовнішньому вигляду ліжечка, забуваючи про її наповнення, а саме матраці. На
  Дитячі ортопедичні матраци
  Дитячі ортопедичні матраци
  Міцний і здоровий сон дитини - запорука його гарного самопочуття і веселого настрою протягом дня. Тому так важливо приділити увагу спальному місцю
  Дитячий кокосовий матрац
  Дитячий кокосовий матрац
  Вибір матраца для дитини - дуже важливий момент в організації місця для дитячого сну. Від матраца буде залежати те, наскільки правильно формується
  Матрац в коляску
  Матрац в коляску
  Багато батьків недооцінюють важливість покупки якісного матрацика в коляску для новонародженого, забуваючи про те, що малюк проводить в ній деколи не
  Матрац в дитяче ліжечко
  Матрац в дитяче ліжечко
  Малюк значну частину часу проводить в своєму ліжечку, а тому батькам необхідно вкрай відповідально підійти до вибору матраца для неї. Який купити
  Який матрац для новонародженого краще?
  Який матрац для новонародженого краще?
  Час дитячих поролонових матраців давно минуло. Сьогодні цю необхідну для новонародженого річ виробляють з найсучасніших матеріалів - безпечних,