Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Мобіль для новонароджених

Мобіль для новонароджених

4-03-2015, 13:33
2702
0
Мобіль для новонароджених
У перші місяці життя дитина розвивається і починає стежити поглядом за великими яскравими предметами. Часто така іграшка вішається над ліжечком, наприклад мобіль, який не тільки барвистий, але і рухається під музику.
Одні батьки роблять мобіль на ліжечко своїми руками з великих, яскравих іграшок та інших предметів, інші купують готовий в магазині. Зараз дуже великий вибір іграшок, але для немовлят першого року життя їх вибирають за певними критеріями.
Правила вибору іграшки при покупці дитячого мобіля
Основні принципи, за якими вибирають дитячий мобіль немовляті:

 • Мобіль повинен легко розбиратися і збиратися. Іграшки в його складі не повинні містити дрібних деталей та гострих кутів, легко миються. Не варто купувати мобіль з фетру або з ворсинками, які складно видаляти або обробляти дезінфікуючими розчинами.

 • Іграшки повинні бути різнокольоровими і великими геометричними формами або малюнками, у тому числі і чорно - білими або смугастими.

 • Іграшки повинні бути яскравими, не зливатися з стелею або обробкою ліжечка, основні кольори - червоний і жовтий, білий і чорний, жовтий і зелений.

 • Дитина повинна мати можливість добре розглянути форму іграшки, малюнок на ній, для цього деталі повинні підвішуватися так, щоб добре виглядати знизу, якщо це тварини, вони не повинні підвішуватися за голову, а тільки за боки.

 • Музика в мобілі повинна бути приємною, негучною і вимикатися за бажанням матері.

 • Мобіль з проектором, який в темряві показує картинки на стелі, не дуже підходить дитині, йому бажано іграшки, які він розглядатиме днем. Але якщо до складу мобіля входить нічне освітлення, то разом з проектором вони можуть заспокоювати і заколисувати дитини ночами.

 • Якщо вибирати мобіль за способом заводу, то механічний поступається іграшки на батарейках тим, що його треба часто заводити. Він може зупинитися в невідповідний момент, наприклад, коли малюк засинає, а завод може його розбудити. Мобіль на батарейках працює без перерви 15-25 хвилин.

 • Для зручності матері можна рекомендувати мобіль з пультом дистанційного управління, який дозволить вимкнути або включити іграшку, коли малюк засинає або прокидається, на відстані.

 • На першому місяці життя дитина ще не реагує на іграшку, а тому мобіль для дітей на першому році життя встановлюють, коли він починає стежити поглядом за предметами - на 3 місяці, а найчастіше - з другого півріччя.

 • Висота, на якій перебуває кожна окрема іграшка і сам мобіль від дитини, повинна бути не менше 40 див. Обов'язково перевіряють кріплення мобіля до ліжечка. Зручними у використанні будуть мобілі з регульованою шириною і висотою кріплень, які можна прикріпити не тільки над колискою , але і над коляскою або стіл для сповивання. • Позитивні моменти мобіля

  Кожна іграшка повинна мати на дитину розвиваюче і позитивну дію на нервову систему,
  Мобіль для новонароджених
  не лякати і не дратувати його. Ці вимоги висуваються і до мобіля.
  Мобіль дає можливість дитині постійно вивчати нові предмети, які знаходяться поруч з ним, і розважати себе, спостерігаючи за рухом і слухаючи приємну музику.
  Деякі мобілі можна розбирати, даючи можливість дитині помацати предмет і пограти з ним, особливо після 4 місяців, коли дитина активно вивчає на дотик навколишні предмети.
  Якщо мобіль мати виготовляє сама, то для іграшок рекомендується використовувати приємні на дотик матеріали, але варто пам'ятати, що іграшки з ворсом, набиті ватою, складно прати, і вони збирають багато пилу.
  Читайте також
  Які іграшки потрібні дитині 1 місяць?
  Які іграшки потрібні дитині 1 місяць?
  До народження малюка турботливі батьки намагаються наповнити кімнату немовляти численними іграшками, часом випереджаючи події, і купуючи іграшки «на
  Іграшки для новонароджених
  Іграшки для новонароджених
  Ще зовсім нещодавно було дуже популярним думка, що дитині до 3-х місяців іграшки не тільки не потрібні, але й навіть шкідливі. На сьогоднішній же
  Мобіль на дитячу ліжечко
  Мобіль на дитячу ліжечко
  Погодьтеся, в наші дні стало набагато простіше доглядати за малюком. Адже на допомогу батькам прийшло стільки нововведень, які допомагають ростити
  Музичний мобіль на ліжечко
  Музичний мобіль на ліжечко
  Іграшка музичний мобіль - шанс для мами зайняти дитину на 20-30 хвилин цікавою справою, а зайнятися справами. Для чого ще потрібен мобіль з музикою,
  Зір у новонароджених
  Зір у новонароджених
  Очі - один з найважливіших органів почуттів, через яку дитина пізнає світ. Тому правильне розвиток зору дуже важливо повноцінного розвитку дитини в
  Іграшки для дітей від 6 місяців
  Іграшки для дітей від 6 місяців
  Іграшки - це не тільки спосіб відвернути або розважити дитину, а й засіб для його розвитку. У нашій статті ми розповімо, які іграшки потрібні