Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У дитини холодні ноги: в чому причина?

16-09-2014, 14:35
4532
0
У дитини холодні ноги: в чому причина?
Батьки досить часто скаржаться, що [b] у дитини холодні ноги. [/b] Спробувати зрозуміти причини цього явища можна, вивчивши деякі факти, що стосуються особливостей теплообміну дитячого організму.
[b] Основні принципи терморегуляції. [/b]
Незважаючи на постійні коливання температури середовища, в якій знаходиться людина, температура його тіла майже постійна.
В організмі людини постійно происходитпроцесс утворення тепла.
Виникає воно в результаті роботи печінки, нирок і м'язів і меншою мірою інших органів.
При бігу, іграх теплоутворення збільшується.
Однак нормальна життєдіяльність можлива в невеликому температурному діапазоні від 36 до 41 градуса.
Тому існує явище тепловіддачі, тобто відведення тепла в навколишнє середовище.
Втрата тепла відбувається в основному через шкіру, а також при диханні, сечовипусканні, дефекації.

Центральна нервова система регулює процес утворення тепла і його виділення. Інформацію про температуру тіла надають периферичні рецептори, що знаходяться в шкірі.
Цей вид рецепторів інформує також про зміну температури навколо людини.
В головному і спинному мозку розташовуються центральні рецептори. Вони чутливі до температури крові, лімфи, тканин організму. Не останню роль у процесі терморегуляції відводиться ендокринній системі. Гормони щитовидної залози регулюють швидкість обмінних процесів і теплоутворення.
Гормони надниркових залоз звужують кровоносні судини, тим самим зменшуючи тепловіддачу. Механізми терморегуляції дитини знаходяться в процесі становлення.
Перегрівання та переохолодження дитячого організму може настати при таких температурах навколишнього середовища, які не впливають на дорослу людину.
[b] Причини переохолодження ніг у дитини. [/b][b] [/b] Малокалорийное харчування. [/b][b] [/b] Джерелом енергії для роботи організму і утримування сталої температури тіла є їжа. При розщепленні 1 г жиру виділяється 96 ккалории, 1 г білка 52 ккалории, 1 г вуглеводів 36 ккалории.
Солодощі та інші вуглеводомісткі продукти доставляють дуже мало енергії для покриття енергетичних потреб зростаючої дитини.
Мозок і серце знаходяться на особливому положенні і в першу чергу забезпечуються енергією, отриманою в результаті переробки їжі. В кровоносні судини ніг, які знаходяться в найбільшому видаленні від серця, надходить дуже мало енергоємних хімічних сполук. Обмінні процеси в них погіршуються, тепла виробляється недостатньо.Невідповідність одягу погодним умовам. [/b]Тісне взуття, одяг із синтетичних матеріалів призводять до підвищеної тепловіддачі. Занадто теплий одяг призводить до надмірного потовиділення і переохолодження всього організму.[b] [/b] Емоційна лабільність дитини. [/b][b] [/b] Якщо дитина неврівноважений, має часті перепади настрою, плаксивий, примхливий, то наднирковими виділяється багато адреналіну. Він звужує просвіт кровоносних судин, в тому числі периферичних. Спазмовані судини доставляють до ніг менше крові та енергоносіїв.Зниження функції щитовидної залози. [/b][b] [/b] Проживання у регіонах зі зниженим вмістом йоду у воді та їжі призводить до зменшення вироблення гормонів щитовидної залози і уповільнення обміну речовин.
Наслідком цього процесу буде зменшення виділення тепла організмом дитини.
Читайте також
Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
Ми звикли, що якщо у дитини висока температура, то він обов'язково повинен бути гарячим. Насправді ж, це не так. Може статися спазм судин, і тоді
Низька температура тіла у дитини
Низька температура тіла у дитини
Підвищення температури тіла у дитини - явище часте, і всі батьки мають в арсеналі запас коштів, як з цим боротися. Але, коли градусник показує
Озноб у дитини
Озноб у дитини
Озноб - природна реакція організму, що виражається у вигляді скорочень м'язів, коли дитина буквально тремтить. Причини можуть бути від звичайного
Захворювання щитовидної залози у вагітних
Захворювання щитовидної залози у вагітних
Щитовидна залоза - це ендокринний орган, який розташовується на передній поверхні шиї і формою нагадує метелика. Вона виробляє найважливіші для
Дитина потіє уві сні: у чому причина?
Дитина потіє уві сні: у чому причина?
Потовиділення - це природний процес терморегуляції в людському організмі. У дітей дуже високий метаболізм, що призводить до підвищеного виділення
У дитини пітніють ноги: в чому може бути причина і потрібно лікувати?
У дитини пітніють ноги: в чому може бути причина і потрібно лікувати?
[/b] Батьки часто звертаються до лікаря зі скаргою, що [b] у дитини пітніють ноги. [/b] Це явище спостерігається у різних вікових групах і