Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Соска-пустушка

Соска-пустушка

4-03-2015, 13:34
1905
0
Соска-пустушка
Молоді мами часто цікавляться, чи можна давати новонародженому пустушку, а також які можуть бути від цього наслідки. Пустушка і грудне вигодовування не суперечать один одному. Однак потрібно запам'ятати - починати використовувати соску краще після встановлення лактації, режиму годівлі. Інакше малюк буде лінуватися смоктати груди.

Вибір соски-пустушки


Перед тим, як вибрати пустушку для новонародженого важливо розібратися з основними моделями, представленими на аптечному ринку.
Види пустушок по матеріалу бувають наступні:

 • латексні;

 • силіконові.


 • А також:

 • Є примірники з колечками і пустушка-ромашка, яку краще підходить для сну.

 • Соски розрізняють за розмірами - для найменших і діток побільше.

 • Окремо виділяють групу ортодонтичних пустушок .


 • Багатьох цікавить, що вибрати, латексну або силіконову соску для дитини. Перевагою силіконових моделей є такі особливості:

 • відсутність смаку, запаху;

 • легко мити, можна багаторазово піддавати кип'ятіння;

 • м'які на дотик;

 • прозорі;

 • довговічні.


 • На відміну від силіконової моделі пустушка латексна має жовтуватий колір, і характеризується меншою міцністю. До того ж у такий соски є легкий смак і запах, який не завжди подобається дитині.
  При виборі соски необхідно звертати увагу на її основу. Ця пластмасова частина пустушки не повинна перекривати носик і порушувати процес дихання. На підставі не повинно бути гострих країв, нерівностей, які можуть подряпати ніжну шкіру.
  Шкода і користь
  Тепер спробуємо розібратися, чи потрібна новонародженому пустушка чи можна обійтися без її використання. Для цього розглянемо користь і шкоду пустушки для організму дитини. Відразу варто відзначити, що вона задовольняє потребу в смоктанні, але не всі діти потребують в цьому. Тому насильно привчати малюка до пустушки не варто.
  Нижче представлені основні негативні наслідки, які можуть виникати при регулярному застосуванні соски-пустушки:

 • Постійне використання соски призводить до того, що малюк просто втомлюється смоктати. А коли настає час годування, то смоктальний рефлекс знижується, і сил на повноцінний прийом грудного молока стає мало.

 • Під час смоктання соски-пустушки відбувається мимовільне заковтування повітря. Звідси здуття животика, коліки.

 • Вважається, що соска-пустушка може порушувати прикус у дітей, і навіть можливий розвиток деформації зубів. Для того щоб уникнути цього, існують пустушки зі спеціальним прикусом.

 • Підтримувати гігієнічну чистоту соски-пустушки складно. Вона може падати на підлогу, обсеменяться великою кількістю мікробів, накопичувати на своїй поверхні мікрочастинки пилу.

 • При частому використанні соски у дитини розвивається залежність. Також відомо, що вона призводить до поступового домінування смоктального рефлексу над іншими аспектами розвитку організму. В результаті діти пізніше починають ходити, говорити і т. д.


 • Ще один хвилюючий багатьох аспект - коли давати пустушку новонародженому і коли починати відучувати від неї. У перші три місяці розвинений смоктальний рефлекс найбільш інтенсивно.
  Соска-пустушка
  Тому в періоди між годуваннями можна використовувати соску. Інакше дитина тягне до рота все, до чого дотягується. З настанням сну соску краще прибирати. Зазвичай у віці до півроку смоктальний рефлекс поступово згасає. Дитина сама відмовляється від пустушки. В іншому випадку треба поступово відучувати.
  І наостанок розглянемо, як стерилізувати пустушки, щоб вони прослужили довше. Найчастіше використовують кип'ятіння. Ще існують прилади для сухої стерилізації, електричні пароварки і стерилізатори для мікрохвильових печей. Якщо є можливість придбати прилад для стерилізації - це допоможе продовжити життя улюбленої соски малюка.
  Читайте також
  Коли відучувати дитину від пустушки?
  Коли відучувати дитину від пустушки?
  У зв'язку з пропагандою годування на вимогу, педіатри все частіше виступають проти пустушок. З ними згодні і стоматологи, але ось мамам часом
  Пустушка для новонароджених
  Пустушка для новонароджених
  У списку необхідних покупок багатьох майбутніх батьків є пустушка. Але суперечки про те, чи потрібна вона йому не вщухають в наші дні. Вирішити, чи
  Ортодонтична пустушка
  Ортодонтична пустушка
  Якщо ви вирішили давати своєму малюкові пустушку, важливо вибрати правильну і краще, якщо вона буде ортодонтична, тобто її форма буде максимально
  Латексні соски
  Латексні соски
  Потрапляючи в магазин товарів для новонароджених, багато батьки губляться в розмаїтті всіляких товарів. І навіть вибрати соску стає непростою
  Пустушка - «за» і «проти»?
  Пустушка - «за» і «проти»?
  Навіть така дрібниця, як пустушка для новонароджених, викликає чимало суперечок між мамами і педіатрами. Стосуються вони не тільки вибору правильної
  Як відучити дитину від пустушки в 2 роки?
  Як відучити дитину від пустушки в 2 роки?
  У 2 роки дитина вже достатньо доросла, щоб добровільно відмовитися від пустушки. Справа батьків - грамотно підійти до питання і пояснити дитині, чому