Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Ходунки - «за» і «проти»

Ходунки - «за» і «проти»

4-03-2015, 13:51
1166
0
Ходунки - «за» і «проти»
Батьки завжди з трепетом чекають перших кроків малюка, цей момент здається якимось рубежем, який свідчить, що дитина подорослішала. Для того щоб наблизити це значуща подія, мами годинами водять дитинку, підтримуючи за ручки, або спрощують собі завдання, купуючи ходунки. Але питання, чи потрібні ходунки дитині, вже довгий час залишається відкритим: у лікарів одна думка, у мам - інше, у виробників дитячих товарів - третє. Щоб ви могли сформувати свою точку зору, розглянемо детальніше тему: ходунки - «за» і «проти».

Аргументи на користь ходунків


Для початку розглянемо, навіщо потрібні ходунки, і перерахуємо позитивні сторони винаходу:

 • Навіть сама турботлива мама час від часу втомлюється, ходунки дають можливість звільнити руки і відпочити або зайнятися необхідними справами.

 • Дитина хоче перебувати у вертикальному положенні, щоб бачити навколишній світ, ходунки задовольняють цю потребу.

 • Також в ходунках дитина може бути дуже активним, що вкрай важливо для нього.

 • У деякому роді ходунки можуть убезпечити малюка, рама служить обмежувачем, не дозволяючи малюку дотягуватися до небезпечних предметів.


 • Аргументи проти ходунків


  На жаль, аналізуючи, чи несуть ходунки шкоду або користь, аргументів «проти» виявляється значно більше:

 • Використання ходунків веде до зайвої навантаження на незміцнілий дитячий хребет і весь опорно-руховий апарат в результаті чого наслідком може бути деформація.

 • Ходунки можуть спровокувати більш пізній початок самостійної ходьби, так як дитині треба не просто навчитися ходити, а перевчитися ходити без опори.

 • Наступне, чим шкідливі ходунки - порушення розвитку функцій мозочка. Дитина, при неприродною ходьби з опорою не вчиться підтримувати рівновагу, тим самим мозочок неповноцінно координує руху.

 • Наведений вище аргумент на користь ходунків про забезпечення безпеки малюка має й іншу сторону - ходунки можуть перекинутися і завдати травми дитині.

 • Як не дивно, у той час як дитина вчиться ходити, він повинен вчитися падати. У маленькому віці, поки падіння менш небезпечні, важливо навчитися групуватися, але в ходунках ці навички отримати неможливо.


 • Все сказане відноситься до фізіологічним аспектам, але психологи вважають, що питання, чи шкідливо пропонувати ходунки дитині, варто розглядати і з точки зору формування особистості:

 • Для повноцінного психічного розвитку дитини важливо пройти етап повзання, коли встановлюються межполушарные зв'язку мозку. Якщо цей етап короткостроковий або взагалі відсутня, в перспективі дитині загрожують проблеми з сприйняттям інформації та навчанням.

 • Для гармонійного розвитку дитини рухи повинні бути дуже різноманітні, монотонність рухів в ходунках позначається, зокрема, на розумовому розвитку.

 • Коли дитина з зусиллями повзе до яскравій іграшці, він вчиться досягати поставленої мети, в ходунках дістатися до мети набагато простіше, з-за чого психологічні аспекти формування особистості порушуються.


 • Поради щодо використання ходунків


  Звичайно, не у всіх батьків є можливість повністю відмовитися від ходунків. Незважаючи на всі мінуси, їх переваги не можна не оцінити. У цьому випадку ортопеди рекомендують дотримуватися правила, що зводять шкоду до мінімуму. По-перше, захворювання опорно -
  Ходунки - «за» і «проти»
  рухового апарату, рахіт , тонус м'язів - це протипоказання до переміщення в ходунках. По-друге, треба розуміти, з якого віку використовувати дитячі ходунки. Точну дату назвати неможливо, потрібно орієнтуватися по дитині. Починати можна тільки в тому випадку, якщо підростаючий малюк вже впевнено стоїть на ніжках, тримаючись за ліжечко, і сидить без підтримки. По-третє, час знаходження в ходунках повинно обмежуватися 15-30 хвилин за раз і не перевищувати 1 години на день. По-четверте, потрібно вибирати правильні ходунки, в яких можна регулювати висоту сидіння. Це необхідно для того, щоб дитина відштовхувався від підлоги всією ступнею, а не ходив на носочках.
  Читайте також
  Дитячі ходунки
  Дитячі ходунки
  Багато мами мало не з народження дитини вписують в список покупок і подарунків пункт «ходунки». Наскільки необхідно це пристосування, кожен батько
  З якого віку можна садити дитину в ходунки?
  З якого віку можна садити дитину в ходунки?
  Незважаючи на спірність питання про те, чи потрібні взагалі дитячі ходунки, багато батьки все ж вдаються до їх використання. До того ж, зараз
  Потрібні ходунки дитині?
  Потрібні ходунки дитині?
  У питанні про необхідність придбання ходунків для дитини суперечки не вщухають донині. Звичайно, з допомогою ходунків дитина отримує більше свободи і
  У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
  У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
  Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в
  У скільки місяців можна садити дитину?
  У скільки місяців можна садити дитину?
  Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...