Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Стерилізатор для пляшечок

4-03-2015, 16:20
1020
0
Стерилізатор для пляшечок
Годування дитини, особливо в перший рік життя, вимагає дотримання суворих санітарно-гігієнічних вимог. В першу чергу необхідно подбати про якість дитячого харчування. Але не менш важливим є стан посуду і пляшок, з яких годують дитину. Дитячі пляшечки недостатньо просто помити, їх ще бажано простерилізувати, і чим дитина молодша, тим актуальніше це правило. Сьогодні є кілька різновидів стерилізаторів для пляшечок. Щоб відповісти на питання, як вибрати стерилізатор для дитячих пляшечок, потрібно, насамперед, розібратися, які вони бувають і чим відрізняються один від одного.
Види стерилізаторів
Побутові стерилізатори бувають двох основних видів:

 • парові (пляшечки в них знезаражуються паром);

 • холодні (в них використовуються спеціальні речовини-антисептики).


 • Найчастіше у магазинах можна зустріти парові стерилізатори. Перед використанням в спеціальну ємність заливається чиста вода, пара від кипіння якої обробляє розташовані зверху пляшечки і соски. Ці стерилізатори ми розглянемо детальніше.
  На що звертати увагу при виборі стерилізатора?
  Парові стерилізатори поділяються на три основні види:

 • електричні стерилізатори для пляшечок (працюють в мережі);

 • стерилізатори для СВЧ печей;

 • стерилізатор для пляшечок з підігрівачем.


 • Перші два приладу зі списку відрізняються незначно. Електричні включаються в розетку, для других обов'язково наявність мікрохвильовки. Розраховані і ті й інші на різну кількість пляшечок, зазвичай на два, чотири або шість.
  Стерилізатор для мікрохвильової печі компактніше, ніж електричний. Тим не менш, деякі СВЧ печі стерилізатори не поміщаються за розміром.
  Час роботи у різних видів парових стерилізаторів приблизно однакове: від двох до восьми хвилин і залежить від конкретної моделі або потужності мікрохвильовки. Після стерилізації пляшечки в них залишаються ще кілька годин стерильними, але тільки поки не відкривалась кришка.
  При виборі конкретної моделі приладу має значення і розмір пляшечок, які ви використовуєте, оскільки одні пляшечки вже, інші ширше. Якщо вибрати стерилізатор і пляшечки одного виробника, то вони точно підійдуть один одному.
  Моделі для мікрохвильовки значно дешевше електричних, але в них можна поміщати лише посуд і пляшечки, підходящі для СВЧ печей, металеву ложку в ньому простерилізувати вже не вийде.
  Окремо треба звернути увагу на стерилізатори підігрівачі, вони зазвичай розраховані на одну пляшку, тому займають небагато місця. Такі моделі стануть в нагоді любителям подорожувати з дитиною, оскільки працюють такі стерилізатори не тільки від мережі, але і від автомобільного прикурювача.
  Важко сказати, який стерилізатор для дитячих пляшечок краще. Це залежить від того, як ви збираєтеся його використовувати і скільки грошей готові на нього витратити. Якщо ви годуєте дитину дитячою молочною сумішшю, то швидше за все використовуєте кілька пляшечок і сосок. В цьому випадку краще вибрати більш містку модель. А якщо дитина з пляшечки п'є водичку пару раз в день, то цілком підійде стерилізатор для однієї або двох пляшечок.
  Багато батьків задаються питанням, а чи потрібен взагалі стерилізатор,
  Стерилізатор для пляшечок
  не зайве це пристосування. Річ ця дійсно потрібна. Адже в будь-якому випадку чистоти багато не буває, особливо в дитячому харчуванні. В стерилізаторі можна знезаражувати не тільки пляшечки і соски, але й пустушки, дитячий посуд і навіть аспіратори для носа. Використовувати спеціальний прилад для стерилізації однозначно зручніше, ніж кип'ятити пляшечки в каструльці.
  Варто зауважити, що, незважаючи на використання стерилізатора, є мікроби, які виживають навіть в киплячій воді, наприклад, золотистий стафілокок. Тому контроль якості самого дитячого харчування залишається на першому місці. Ну, і звичайно, обов'язково переконайтеся в безпеці стерилізатора перед його купівлею і не забудьте уважно вивчити інструкцію.
  Читайте також
  Як стерилізувати дитячі пляшечки?
  Як стерилізувати дитячі пляшечки?
  В питанні догляду за малюками, особливо що знаходяться на штучному вигодовуванні, є один дуже важливий момент - догляд за пляшками. Просто промивати
  Пляшечки для новонароджених
  Пляшечки для новонароджених
  Одним пунктів у довгому списку приданого для малюка стоять пляшечки для годування. Батьки часто губляться в широкому асортименті і різноманітності їх
  Підігрівач для пляшечок
  Підігрівач для пляшечок
  Мамам дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні або початківців їсти догодовування пляшечок, чимало клопоту доставляє нагрівання їжі. Адже не
  Антиколікові пляшечки
  Антиколікові пляшечки
  Проблеми з животиком турбують багатьох малюків і батьків в перші місяці життя. На допомогу йдуть всі засоби: від масажів і теплих пеленочек до
  Термос для дитячих пляшечок
  Термос для дитячих пляшечок
  Під час поїздок або тривалих прогулянок перед батьками нерідко стоїть питання зберігання дитячого харчування або грудного молока. Щоб дитяча їжа
  Термосумка для пляшечок
  Термосумка для пляшечок
  Годування немовляти поза домом завжди пов'язане з рядом труднощів і незручностей. Якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні або ви вже почали