Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Горщики для дітей

4-03-2015, 16:21
2419
0
Горщики для дітей
Одноразові підгузники - дуже зручне рішення для грудних діток і їх батьків. Але приходить час, коли дитина починає освоювати науку користування горщиком.
Зазвичай привчати дитину до горщика починають в 15-2 роки. Успіх цієї справи залежить від рівня фізичної готовності та загального розвитку дитини. Раніше, за часів нашого дитинства, дітей намагалися привчити до горщика як можна раніше: як тільки малюк навчився самостійно сидіти, його висаджували на горщик. Однак з точки зору дитячої фізіології це дуже рано (по-перше, це зайва і непотрібна зараз навантаження на хребет, а по-друге, дитина ще не усвідомлює, чого від нього хочуть, і чисто фізично не може контролювати позиви). В сучасних умовах таке раннє і, можна сказати, несвоєчасне привчання до горщика не є необхідністю, оскільки в арсеналі молодих батьків є одноразові підгузники і автоматичні пральні машини.

Вибираємо самий зручний для дитини горщик


Першим кроком до привчання є вибір самого горщика. У дитячих магазинах представлений величезний вибір горщиків для дітей, від звичайних до моделей з музичним супроводом. Горщики бувають різних кольорів, форм і розмірів. Давайте зупинимося на декількох видах і обговоримо їх якості.

 • Пластмасові горщики з ручкою «радянського» типу не дуже зручні для дитини, оскільки ідеально круглі бортики можуть натискати ніжну шкіру малюка. Крім того, вони дуже нестійкі.

 • Пластикові горщики, мають анатомічну форму - напевно, найбільш зручні моделі. Вони не перевертаються в самий невідповідний момент, і, якщо розмір горщика підібраний правильно, служать дитині дуже довго.

 • Горщики у формі різних звіряток і машинок, безумовно, будуть цікаві дитині, але тільки як іграшки. Малюкові складно усвідомити, чому батьки так наполегливо просять його «зробити свої справи» собачку, ведмедика або вертоліт. Так що нехай іграшки будуть іграшками, а горщик залишається горщиком.

 • Музичні горщики не менш привабливі для дітей. Особливість їх така, що коли дитина попісає або покакає в горщик, починає грати весела музика. Таким чином у дитини формується умовний рефлекс, що сприяє швидкому привчання до горщика. Однак цей же рефлекс буде мінусом, припустимо, при походах на горщик в нічний час, поза будинку і т. д. Педіатри рекомендують використовувати звичайні, а не музичні горщики.

 • Надувний горщик для дітей - цікава і популярна новинка. Він ідеальний для подорожей, оскільки в спущеному стані займає дуже мало місця.


 • Який горщик краще за інших підійде саме вашій дитині, сказати складно. Тому при виборі моделі орієнтуйтеся на якість виробу, відповідність його розміру параметрами фігури дитини і на свої уподобання. Не завадить запитати і думка самого «винуватця» покупки.
  Якщо ви купили горщик, а він не підійшов дитині (незручний, нестійкий, тисне), то не пошкодуйте грошей на покупку іншого. Це вбереже вас від багатьох можливих проблем, пов'язаних з звикання малюка до горщика.

  Дитина боїться горщика


  Іноді батьки помічають, що їхній малюк дивиться на горщик з побоюванням, відмовляється сідати на нього і взагалі обходить стороною. Це нормальна реакція на новий предмет, який передбачає якісь зміни в житті самої дитини. Це саме проходить з часом, просто не примушуйте малюка.
  Горщики для дітей
  Поставте горщик на чільне місце і дайте дитині трохи часу. Діти від природи допитливі: пройде буквально пару днів, і цікавість пересилить страх.
  Другим варіантом, чому дитина боїться горщика і не хоче виконувати вимоги батьків, є його протест проти примусу. Залиште ці спроби на 1-2 місяці і сховайте горщик, щоб дитина його не бачив. За цей час він забуде про горщику, і потім поставиться до нього зовсім по-іншому, як до нової речі.
  В привчанні дітей до користування горщиком найголовніше - це терпіння. Виберіть зручну для дитини модель горщика, і з часом все вийде!
  Читайте також
  Горщик для хлопчика
  Горщик для хлопчика
  Ваш малюк уже підріс і виявляє інтерес до того, що мама і тато роблять в туалеті? Саме час збиратися за новим важливим придбанням! Як зробити
  Як привчити дитину до горщика в 1 рік?
  Як привчити дитину до горщика в 1 рік?
  Горщик - актуальна тема для більшості молодих матусь. Привчання до нього дитини - довгий процес, і важливо правильно вибрати момент для навчання
  Дорожній горщик
  Дорожній горщик
  Батьки дітей, які вже виросли з підгузників, але ще не доросли до дорослого туалету, часто стикаються з проблемою справляння дитячих потреб у
  Музичний горщик
  Музичний горщик
  На ринку товарів для дітей можна зустріти часом досить несподівані предмети, наприклад, музичний горщик, грає веселу мелодію після того, як дитина
  Привчання дитини до горщика
  Привчання дитини до горщика
  Привчання дитини до горщика - справа клопітна, але необхідне. І тут теж є свої нюанси, які необхідно врахувати молодим батькам: вік малюка, його
  Коли привчати дитину до горщика?
  Коли привчати дитину до горщика?
  Привчання дитини до горщика - питання, що викликає чимало суперечок, і один з них стосується термінів цього самого привчання. Одні мами висаджують на