Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитячі стрибуни

4-03-2015, 17:23
1477
0
Дитячі стрибуни
На сьогоднішній день серед батьків ведуться жваві суперечки на тему того, що ж більше дають стрибуни - користі або шкоди. У цій статті ми спробуємо розповісти про те, навіщо потрібні стрибуни, як їх вішати, які стрибуни краще і т. д.
Думаю, навряд чи хтось зважиться опротестувати важливість і необхідність рухової активності для нормального розвитку дитини. Разом з сприятливої емоційної атмосфери це, мабуть, не менш важливий чинник, ніж задоволення фізіологічних потреб дитини, таких як сон і повноцінне харчування.

З якого віку можна використовувати дитячі стрибуни?


До того моменту, поки дитина не навчиться самостійно ходити, він пізнає світ, сидячи на руках батьків. Всі мами знають, з якою цікавістю малюки крутять головою і тягнуться ручками до навколишніх предметів. Ближче до 8-9 місяців улюбленою розвагою багатьох дітей стають ритмічні відштовхування від колін дорослих - «стрибки».
Саме в цьому віці можуть стати в нагоді стрибуни-ходунки. Головним показником того, що ви можете використовувати стрибуни, є вміння дитини впевнено сидіти. Не поспішайте раніше саджати малюка - його хребет і спина повинні достатньо зміцніти. Деякі моделі прыгунков оснащуються системами підтримки в області пахв, і починати користуватися або з моменту, коли дитина навчиться впевнено тримати голову. Звичайно ж, для визначення оптимального віку для початку використання прыгунков-ходунків краще всього проконсультуватися з педіатром і отримати кваліфіковану пораду, що підходить конкретно вам.
Як правило, готовність дитини до ходункам важко не помітити - малюк буде старанно намагатися відштовхуватися ніжками від ваших колін, як тільки відчує, що ви підтримуєте його (найзручніше тримати дитину під ручки, охоплюючи долонями пахвові западини). Погодьтеся, мало хто зуміють цілий день підкидати на руках дитину, хоче стрибати знову і знову. Крім втоми від таких ігор, молода мама повинна справлятися ще і з втомою від домашніх справ. А адже хочеться ще і для чоловіка, друзів, себе самої час і сили викроїти Без надійних помічників впоратися з усім цим вкрай складно, а стрибуни дозволяють займатися своїми справами, одночасно розмовляючи з дитиною і спостерігаючи за ним. При цьому ви можете бути впевнені, що він не занудьгує через одну-дві хвилини.

Якими бувають стрибуни?


На сьогоднішній день на ринку представлені дві основні групи прыгунков дитячих: підлогові і з пахвовими валиками. З назви зрозуміло, що стрибуни дитячі підлогові являють собою встановлену на підлогу конструкцію з «гніздечком» для дитини. Такі моделі мають власну підвісну систему, кріпити їх до чого-то не треба, але вони досить громіздкі. Саджають у них дитину так само, як і в дитячі гойдалки, при цьому ноги дитини дістають до підлоги, а сам він підтримується сидінням прыгунков. Такі моделі часто оснащуються коліщатками, що дозволяють дитині самостійно пересуватися. При цьому каркас забезпечує стійкість конструкції.
Стрибуни з пахвовими валиками виглядають як дитячі гойдалки, але шнури в них замінені щільними еластичними стрічками. Такі стрибуни дозволяють перемістити частину навантаження (ваги дитини) на плечовий пояс. Конструкція колиски-сидіння в них влаштована так, щоб забезпечити дитині надійну підтримку.
Багато батьків не знають, як кріпити стрибуни і з-за цього відмовляються від їх використання. Між тим стрибуни допомагають дитині навчитися керувати своїм тілом, развиваюи вестибулярний апарат і м'язи. Малюк вчиться визначати своє положення в просторі, бачить зв'язок між зусиллям, рухом і його наслідком, а це значно активізує розвиток інтелектуальних здібностей. Кріпляться стрибуни на високі горизонтальні планки (такі є у всіх домашніх спортивних комплексах) або на гак у стелі або дверному отворі.

Чим шкідливі стрибуни?


Як і будь-який інший предмет побуту, при неправильному виборі або використанні стрибуни можуть завдати дитині більше шкоди, ніж користі. Щоб уникнути цього, при покупці прыгунков звертайте увагу на якість матеріалів, з яких він виготовлений, надійність кріплень, зверніть увагу, до скількох кг ваги витримують стрибуни, можна регулювати висоту підтримуючих елементів, пахвових валиків, амортизатора і т. д. Якщо неправильно підібрана висота прыгунков,
Дитячі стрибуни
дитина не зможе правильно відштовхуватися від підлоги, що веде до неправильного формування ходи. До того ж багато педіатри стверджують, що діти, стрибають у прыгунках пізніше починають ходити, так як звикають до почуття постійної підтримки.
Здорова дитина може безперервно знаходиться в прыгунках до півгодини. Час перебування в них треба збільшувати поступово, починаючи з двох-трьох хвилин. Потім дитині треба дати відпочити. Не використовуйте ходунки, якщо у дитини подразнення на шкірі, які можна натерти, стрибаючи.
Якщо у дитини присутні, які б те ні було, відхилення розвитку, слід проконсультуватися з педіатром щодо можливості використання дитячих прыгунков.
І, зрозуміло, ні в якому разі не можна залишати малюка в прыгунках без нагляду.
Читайте також
Дитячі ходунки
Дитячі ходунки
Багато мами мало не з народження дитини вписують в список покупок і подарунків пункт «ходунки». Наскільки необхідно це пристосування, кожен батько
Зі скількох місяців можна садити дитину в кенгуру?
Зі скількох місяців можна садити дитину в кенгуру?
Думка лікарів про те, коли можна садити дитині в "кенгуру" дещо відрізняється від випускаються виробниками дитячих товарів моделей переносок, які
З якого віку можна садити дитину в стрибуни?
З якого віку можна садити дитину в стрибуни?
Малюк потроху підростає, і ось уже батькам не терпиться придумати дитині нові ідея для дозвілля так, щоб це приносило ще й користь. Про такий
Потрібні ходунки дитині?
Потрібні ходунки дитині?
У питанні про необхідність придбання ходунків для дитини суперечки не вщухають донині. Звичайно, з допомогою ходунків дитина отримує більше свободи і
Пеленальний столик
Пеленальний столик
На допомогу молодим батькам у догляді за дитиною з'являється все більше і більше нових коштів. І якщо наші бабусі не замислювалися про те, де
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в