Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Іграшки для новонароджених

4-03-2015, 17:34
3144
0
Іграшки для новонароджених
Питання про іграшки для новонароджених дітей, звичайно, не найактуальніше. Батькам куди важливіше спочатку малюка одягнути, взути, купити ванну, ліжечко, коляску і багато іншого. Але і про іграх з дитиною теж не варто забувати.
Часто перші іграшки для новонародженого купують не батьки, а приносять у подарунок численні родичі і друзі. Останні, до речі, не завжди можуть точно знати, які іграшки потрібні для таких маленьких діток. В даний час в спеціалізованих магазинах таке розмаїття дитячих іграшок, в тому числі і для новонароджених, що у дорослої людини просто розбігаються очі. Та звідки ж їм дізнатися, які іграшки потрібні новонародженим? Тому краще заздалегідь підготуватися до походу в магазин. Можливо, наші поради допоможуть вам зробити правильний вибір.

М'які іграшки для новонароджених дітей


Почнемо, мабуть, з головного. М'які іграшки не підходять для новонародженого! По-перше, вони не містять ніякого розвиваючого елемента, тобто практично марні з точки зору пізнання навколишнього світу. А по-друге, м'які іграшки мають властивість накопичувати в собі пил, і навіть після прання можуть містити бруд всередині. Тому, вибираючи іграшку для новонародженого, краще утриматися від покупки м'яких іграшок.
А якщо вже дуже хочеться подарувати щось м'яке, то можна купити слюновпитывающую іграшку. Слюнопоглинаюча відрізняється від м'якої іграшки тим, що вона не накопичує в собі пил, її можна легко прати. Але в той же час вона виконана з м'яких матеріалів, що знижує ризик травми у малюка.

Розвиваючі іграшки для новонароджених


Тепер скажемо кілька слів про розвиваючих іграшках. Більшість сучасних розвиваючих іграшок для новонародженого складаються з кількох елементів. Це можуть бути тканини різної фактури, різні шарудять, тарахтящие і пищали елементи, можливо додавання безпечних дзеркал і спеціальних гумових прорізувача. Основною відмінною рисою розвиваючої іграшки для новонародженого є саме різноманіття елементів (колечка, пупиришки, кульки) і різні
Іграшки для новонароджених
матеріали виконання (тканина, гума, пластмаса, поліетилен). Кращим прикладом подібної іграшки є розвиваючі килимки та розвиваючі центри.
Є ще іграшки для новонароджених, які чіпляються на ліжечко. Це може бути мобіль (карусель), або спеціальні бампери з різними малюночками. Мобіль цікавить діток приблизно 1-2 місяців, деяких раніше, деякі пізніше. Є дітки, які можуть взагалі залишитися до нього байдужими. Але більшості все-таки він подобається, та дитина із задоволенням розглядає обертову карусель. Є й ще одне достоїнство такої іграшки - мама має можливість залишити дитину ненадовго в суспільстві мобіля.
Музичні іграшки для новонароджених теж можна вважати розвиваючими. Як правило, вони видають приємну мелодію, можливо звучать навіть класичні твори. Але при покупці такої іграшки, потрібно обов'язково прослухати, як саме вона звучить. Звук повинен бути не різким, не надто гучним, і, бажано, заспокійливим. Не забувайте, що іграшка повинна бути саме для новонароджених, а не для дорослих дітей (тобто дитячий синтезатор це подарунок не для малюка).
Можна подарувати новонародженому і інтерактивну іграшку. І нехай він проявить до неї інтерес не відразу, але зате це подарунок на перспективу. Такі іграшки більше підходять для дітей у віці 6-12 місяців, але і грають ними потім дуже довго.
Багатьом малюкам подобається лежати в кріслах-шезлонгах. Вони поєднують у собі і музичні іграшки та розвиваючі. Крім цього є моделі з функцією вібрації, що допомагає заколисати малюка. Такі крісла можна використовувати з самого народження.
Ну і, звичайно ж, брязкальця. Дітки вчаться реагувати на звуки, повертають голову до джерела звуку. А пізніше навчаються і самостійно торохтіти брязкальцями.

Іграшки для новонароджених своїми руками


Багато батьків цікавляться: «Як можна зробити іграшку для новонародженого своїми руками?» Найпростіше сконструювати для своєї дитини брязкальце. Для цього знадобиться будь-яка ємність (краще прозора) і крупи. В якості ємності можна використовувати різні пляшечки, бульбашки і т. п.
Іграшки для новонароджених
Засинаючи в них різну крупу, отримуємо різні звуки. Для такої брязкальця можна використовувати різні за розміром і вагою крупи - горох, гречка, пшоно.
Можна самостійно пошити розвиваючий килимок. В якості основи можна взяти ковдру, покривало або іншу щільну тканину. На основу нашиваються ігрові елементи: ґудзики, стрічки, кружечки, звірятка. Використовуйте різні матеріали: джинс, шовк, вовна, тканина в рубчик, фліс і т. д. Вашому малюкові точно припаде до душі такий килимок.
Але і це ще не все. Можна показувати дитині, як дзвенять ложки, як шарудить фольга і целофан, як скрипить повітряну кульку і т. д. Не бійтеся експериментувати, можна придумати дуже багато іграшок для новонародженого і зробити їх своїми руками.
Читайте також
Які іграшки потрібні дитині 1 місяць?
Які іграшки потрібні дитині 1 місяць?
До народження малюка турботливі батьки намагаються наповнити кімнату немовляти численними іграшками, часом випереджаючи події, і купуючи іграшки «на
Мобіль для новонароджених
Мобіль для новонароджених
Мобіль - одна з перших іграшок, які цікаві новонародженому, поряд з брязкальцями. Правда, вибрати мобіль, підходящий для новонародженого, не так
Музичний мобіль на ліжечко
Музичний мобіль на ліжечко
Іграшка музичний мобіль - шанс для мами зайняти дитину на 20-30 хвилин цікавою справою, а зайнятися справами. Для чого ще потрібен мобіль з музикою,
Іграшки для дітей від 6 місяців
Іграшки для дітей від 6 місяців
Іграшки - це не тільки спосіб відвернути або розважити дитину, а й засіб для його розвитку. У нашій статті ми розповімо, які іграшки потрібні
Розвиваючий центр для дітей
Розвиваючий центр для дітей
Розвиваючі ігрові центри для дітей - прекрасне рішення для раннього розвитку малюка, адже вони мають різні форми, починаючи від килимків, призначених