Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Дакріоцистит у новонароджених - лікування

Дакріоцистит у новонароджених - лікування

4-03-2015, 17:57
2140
0
Дакріоцистит у новонароджених - лікування
Дакріоцистит у новонароджених являє собою запальний процес, що локалізується в області слізного мішка ока, що важко піддається лікуванню і часто протікає в хронічній формі.
Механізм розвитку патології
Викликано це патологічний стан частковим звуженням або ж повної закупоркою носослізного каналу, що, в свою чергу, є результатом запальних процесів у навколоносових пазухах, які безпосередньо оточують слізний мішок. Як підсумок - затримка відтоку слізної рідини, в якій із-за застою починають розвиватися патогенні мікроорганізми.
Причини захворювання дакріоциститів
Найчастіше розвитку дакріоциститу у маленьких дітей сприяють:

 • травми;

 • інфекційні захворювання зорового апарату;

 • вроджена непрохідність слізного каналу.


 • У новонароджених переважає вроджена форма захворювання. Відбувається це із-за того, що у плоду під час внутрішньоутробного розвитку просвіт носослізного каналу завжди заповнений слизової масою. При цьому прохід прикритий спеціальною мембраною. У більшості немовлят в момент пологів дана мембрана самостійно розривається з першим вдихом. Приблизно у 2-6% новонароджених вона залишається, що і призводить до розвитку захворювання.
  Лікування дакріоциститу у малюків
  Багато мам дізнавшись, що у них новонароджених крихіток дакріоцистит, задаються питанням: «А як його лікувати?».
  Перші, хто приходять на допомогу, - це, звичайно ж, представники старшого покоління, бабусі. При цьому вони рекомендують проводити лікування дакріоциститу у своїх новонароджених онуків і онучок народними засобами. Найбільш поширеними рецептами в таких випадках є відвари з ромашки і міцний чай, які, по суті, не принесуть ніякої користі при даному захворюванні.
  Першим ділом молода мама, при появі у малюка сльозотечі повинна звернутися до окуліста. У разі, якщо причиною його є дакріоцистит, призначається медикаментозне лікування.
  Як правило, в таких випадках використовують очні краплі Альбуцид, Коларгол 2%, Витобакт. Дозування цих препаратів зазвичай вказує лікар.
  Також при лікуванні дакріоциститу у новонароджених мама обов'язково разом з закапуванням повинна проводити масаж слізного мішка. Зазвичай лікар окуліст показує, як це робити правильно. Головне при його проведенні бути обережним і не перестаратися. Всі рухи необхідно проводити плавно і не поспішаючи. Характер рухів при масажі повинен бути толчкообразным, що сприятиме відкриттю просвіту каналу.
  Якщо через 7-10 днів після вищеописаного лікування позитивного результату не спостерігається, і ефект не настає, то єдиним варіантом лікування такого дакріоциститу у новонароджених, є зондування . Суть такої маніпуляції зводиться до того, що за допомогою фізичного впливу відновлюється прохідність носослізного каналу. Проводиться вона виключно в умовах клініки кваліфікованими лікарями, причому тільки дітям старше 1 місяця.
  Дакріоцистит у новонароджених - лікування
  Результатом такої маніпуляції є 100% відновлення прохідності каналу.
  Успішність лікування даного патологічного стану безпосередньо залежить від своєчасного звернення матері дитини за допомогою. Адже на ранніх стадіях захворювання повністю виліковується медикаментозним шляхом. Тому кожна мама, вранці умиваючи свого новонародженого, повинна особливу увагу звертати на стан його очей. При першій же появі сльозотечі необхідно терміново звернутися до лікаря для встановлення його причин і призначення терапії. В іншому випадку велика ймовірність того, що лікувати пізно виявлений дакріоцистит доведеться шляхом зондування.
  Читайте також
  Зондування слізного каналу у новонароджених
  Зондування слізного каналу у новонароджених
  Деякі батьки після народження дитини стикаються з такою проблемою як дакріоцистит - непрохідність слізного каналу. І нерідко малюкам призначаються
  Масаж слізного каналу при дакриоцистите
  Масаж слізного каналу при дакриоцистите
  Іноді у новонародженого при народженні не розривається плівка, що захищає слізний проток, в результаті чого в ньому починається запальний процес -
  Гнояться очі у новонародженого
  Гнояться очі у новонародженого
  Виділення з очей новонароджених можуть бути симптомами різних захворювань. Правильне їх визначення і вчасно призначене лікування - запорука здоров'я
  Дакріоцистит у новонароджених. Непрохідність носослізного каналу
  Дакріоцистит у новонароджених. Непрохідність носослізного каналу
  У людини є носослізний канал, який відкривається в кут ока. Він служить для того, щоб сльози з очей потрапляли в носову порожнину. Поки дитина
  Непрохідність слізного каналу у новонароджених
  Непрохідність слізного каналу у новонароджених
  Сьогодні ми поговоримо про сльозах. Точніше, про слізних шляхах і тих захворюваннях, які призводять до непрохідності цих шляхів. Найбільш
  Забитий слізний канал у дитини: причини і лікування
  Забитий слізний канал у дитини: причини і лікування
  Часто вже в період новонародженості може виникнути підозра, що забитий слізний канал у дитини. За допомогою цього каналу відбувається