Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина погано спить

4-03-2015, 17:58
1461
0
Дитина погано спить
Здоровий сон, повноцінне харчування і мамина турбота - основні складові активного росту і розвитку немовляти. Звичайно, в ідеалі новонароджена дитина має спати, поки не зголодніє. Але такі дітки швидше виняток, ніж правило.
Багато матусі настільки звикли до того, що дитина погано спить, як вдень, так і вночі, що безсонні ночі їм здаються справою повсякденним і звичним. Однак, це не так: вже пів рочки малюки спокійно можуть спати всю ніч, пропускаючи годування. Тому якщо дитина погано спить вночі, необхідно переглянути режим дня, частоту годувань, звернути пильну увагу на загальний стан і настрій дитини, щоб виявити і усунути причину неспокою малюка.

Чому дитина погано спить вночі?Хронічна втома, нервове і фізичне виснаження батьків на тлі постійного недосипання не кращим чином позначаються на стані дитини. У підсумку отримує замкнуте коло, розірвати який, насправді, не так важко. Бо дуже рідко причиною неспокійного дитячого сну і частих нічних пробуджень є серйозне захворювання. В основному ж, якщо дитина стала погано спати вночі, можна припустити наступне:

 • малюка турбують коліки;

 • ріжуться зубки;

 • у дитини мокрий підгузник або ж він голодний;

 • дитині дуже жарко або холодно;

 • нервова система малюка перезбуджена;

 • гучні розмови або працюючий телевізор заважають дитині спокійно спати.


 • У більшості випадках мама самостійно може розібратися, чому її дитина погано спить.

  Що робити, якщо дитина погано спить?  Більшість батьків заздалегідь готуються, що перші 2-3 місяці їм гарантовані безсонні ночі, адже всім відомо, що немовлята в цьому віці погано сплять вночі.
  Як не дивно, але багатьох проблем можна уникнути, якщо правильно організувати догляд за дитиною та забезпечити всі умови для повноцінного відпочинку.
  Для цього потрібно:

 • Почнемо з підгузника. В перші місяці життя дитини батькам не варто економити на якісних підгузниках, які здатні добре утримувати вологу і не викликають алергію. Суха і чиста попа - одна з складових спокійного сну.

 • Вчасно розпізнати коліки. Це зовсім не складно, якщо уважно придивитися до поведінки дитини. Коли немовля турбують болі в животику, він погано спить і вередує, підгинає ніжки. У цьому випадку можна подавати кропову водичку або інші препарати для новонароджених, які позбавлять дитину від страждань.

 • Переконайтеся, що в кімнаті, де спить дитина, провітрено. Оптимальна температура і вологе повітря мають величезний вплив на якість сну дитини.

 • Щодня проводити водні та інші процедури по догляду безпосередньо перед сном. Таким чином, малюк отримує установку і буде засипати набагато легше і швидше.

 • Не забувайте, що існують певні норми дитячого сну. Часто батьки дивуються, чому дитина погано спить вночі, забуваючи, що він у повній мірі поповнює свої потреби днем. Фізична активність, нові враження, і головне нормований денний сон - необхідні умови для нічного відпочинку.

 • Годування за вимогою - ще одна причина частих нічних пробуджень.
  Дитина погано спить
  Звичайно, дитину потрібно нагодувати, якщо він зголоднів, спочатку це доставляє чимало занепокоєння в нічний час. Але пізніше, коли дитина підросте, інтервали між прийомами їжі будуть збільшуватися, і батьки зможуть поспати довше.

 • Деяким діткам вкрай необхідно постійно відчувати мамине присутність. Таке явище пояснюється тісним взаємозв'язком між матір'ю і дитиною в перші роки життя. Надалі цей зв'язок слабшає, і малюк зможе спокійно спати навіть в іншій кімнаті.

 • Набагато рідше зустрічаються порушення сну з-за особливостей нервової системи. У цьому випадку буде не зайвою консультація невролога.
 • Читайте також
  Чому дитина не спить вночі?
  Чому дитина не спить вночі?
  Дослідної мамі не складно зрозуміти, чому дитина не спить вночі - у крихт є безліч причин для цього. Зовсім інша справа з дітьми постарше. Тут
  Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
  Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
  До першого дня народження сон дитини часто нормалізується. Нервова система малюка стає міцнішою, а проблеми з животиком зазвичай відступають. Однак,
  Дитина 8 місяців погано спить вночі
  Дитина 8 місяців погано спить вночі
  У 8-місячних малюків достатньо причин для неспокійного сну. Щоб батьки не розгубилися, і розуміли, що робити і чим допомогти дитині, вони повинні
  Дитина 5 місяців погано спить вночі
  Дитина 5 місяців погано спить вночі
  У даній статті постараємося відповісти на одвічне питання багатьох матусь - чому в 5 місяців малюк погано спить вночі. Далі з'ясуємо основні причини
  Новонароджена дитина погано спить
  Новонароджена дитина погано спить
  Багато мам новонароджених малюків, на прийомі у педіатра скаржаться, що їх дитина дуже погано спить в нічний або денний час. Як впоратися з цією
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація