Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Фізіологічний розчин для промивання носа немовлятам

4-03-2015, 17:59
3722
0
Фізіологічний розчин для промивання носа немовлятам
Фізіологічний розчин для промивання носа немовлятам - це 09% розчин натрію хлориду, який можна без зусиль відшукати в будь-якій аптеці. Виготовити його при гострій необхідності можна і самостійно, однак існує велика ймовірність недотримання правильній пропорції.
Коли застосовувати фізіологічний розчин?
Перед тим, як промивати ніс грудному маляті фізрозчином, необхідно точно встановити етіологію нежитю. Він може бути викликаний або алергією, або інфекцією. Тому тільки після постановки діагнозу педіатром, можна починати лікування дитини, використовуючи при цьому філологічний розчин.
Якщо дитина віком до 1 року (немовля), то промивання носа фізіологічним розчином необхідно проводити з особливою обережністю. Вся справа в тому, що існує велика ймовірність попадання рідини в так звану євстахієву трубу, в результаті чого розвивається таке захворювання, як отит.
Застосовують ж фізіологічний розчин для промивання носа при нежиті, закладеності носа у немовляти. Справа в тому, що по хімскладу він схожий з плазмою людської крові, тому жодних ускладнень від його використання бути не може.
Як промивати?
Перед тим, як починати промивання носика немовляті фізрозчином, необхідно підготувати наступні засоби:

 • шприц 20 мл;

 • рушник;

 • тазик;

 • фізіологічний розчин.


 • Якщо малюк уже самостійно сидить, необхідно взяти його під руки і посадити собі на коліна. Потім голову опускають і притискають підборіддя до грудей. Іншою рукою вводять розчин, попередньо набравши його в стерильний шприц. Процедуру проводять по черзі з кожною ніздрею. При цьому рідина разом з соплями і корочками випливає з протилежного ніздрі. Лише дочекавшись поки витече все з однією, можна приступати до промивання другий.
  Дітям старшого віку процедуру можна робити і стоячи, нахиливши при цьому голову над умивальником.
  Якщо ніс закладений, то перед промиванням необхідно закапати судинозвужувальний препарат, після чого лише вводити фізіологічний розчин в ніс немовляті.
  Протипоказання
  Промивання носа не в якому разі не можна проводити у дітей з:
  Фізіологічний розчин для промивання носа немовлятам


 • хронічним отитом;

 • ринітом;

 • гайморит .


 • При даних захворюваннях проводиться лікування лікарськими препаратами, які призначає виключно лікар.
  Таким чином, промивання носа фізіологічним розчином - досить проста маніпуляція, яка під силу будь-якому батькові. Однак перед її проведенням обов'язково необхідно порадитися з педіатром.
  Читайте також
  Фізрозчин для новонароджених
  Фізрозчин для новонароджених
  Догляд за носиком новонародженого - майже ювелірна робота. Як же звільнити проходи від скопилася слизу або засохлих скоринок? Допоможе фізрозчин, про
  Як промити ніс немовляті?
  Як промити ніс немовляті?
  Одним із способів очищення носа і боротьби з нежиттю є промивання його сольовими або спеціальними лікувальними розчинами. Але як промити ніс
  Як поставити свічку немовляті?
  Як поставити свічку немовляті?
  Велика кількість ліків для новонароджених і дітей грудного віку випускають у формі свічок. Це зручно і ефективно, правда, далеко не кожна мама
  Промивання носа дитині: як робити таку процедуру і чим вона корисна?
  Промивання носа дитині: як робити таку процедуру і чим вона корисна?
  Настане зима, і часто діти починають часто хворіти нежиттю , підхоплювати різні простудні захворювання. Лікар з поліклініки призначив йому
  Закладеність носа у немовляти
  Закладеність носа у немовляти
  Закладений ніс у немовляти - не катастрофа, але турботливим батькам хочеться скоріше його очистити від сопелек, щоб малюкові легше дихалося...
  Як правильно лікувати нежить у немовляти
  Як правильно лікувати нежить у немовляти
  Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.