Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розслабляючий масаж для немовлят

4-03-2015, 18:00
1829
0
Розслабляючий масаж для немовлят
Щоб зміцнити імунну та нервову системи, поліпшити травлення і обмінні процеси в організмі у новонародженого можна зробити розслабляючий масаж.
Це комплекс погладжують і растирающих рухів на ручках, пальчиках, стопах, животику, спинці, які може виконувати кожна мама самостійно.

Методика виконання розслабляючого масажу немовлятіРозслабляючий масаж доставить малюкові радість і користь, якщо мама буде слідувати наступним рекомендаціям:

 • найчастіше процедура призначається дітям у віці від 4 до 12 місяців;

 • важливо підібрати оптимальний час для проведення масажу (за 45 хвилин до годування або після, відразу після купання);

 • для початку тривалість процедури повинна становити не більше 3 хвилин, з часом її можна збільшити до 20 хвилин;

 • рекомендується робити масаж 1-2 рази на день в один і той же час;

 • в процесі проведення потрібно розмовляти з дитиною, розповідати віршики або співати пісеньки, також можна включити приємну розслаблюючу музику;

 • перед процедурою необхідно провітрити приміщення і ретельно вимити руки;

 • не можна допускати, щоб руху завдавали дитині біль і дискомфорт, тому необхідно уважно стежити за реакцією дитини;

 • якщо малюк починає плакати і вередувати, процедуру краще припинити;

 • щоб добитися максимального ефекту, можна придбати спеціальний крем або масло для масажу, однак варто врахувати, що подібні засоби можуть викликати алергію , тому перед використанням краще переконатися в його безпеці.
 • Масаж немовляті при гіпертонусі  Деякі фахівці стверджують, що розслабляючий масаж може бути корисний для немовляти вже на першому місяці життя, особливо це стосується випадків, коли у малюка явно виражений гіпертонус .
  Гіпертонус - це дуже поширене явище серед новонароджених, що обумовлено тривалим перебуванням дитини в позі ембріона. Відповідно всі групи м'язів дитини після народження знаходяться в напрузі і лише поступово вчаться розслаблятися.
  Щоденний розслабляючий масаж ніжок у немовляти при гіпертонусі кінцівок дозволить якомога швидше привести тонус м'язів в норму, а також буде сприяти розвитку рухової системи.
  Кожна мама здатна самостійно малюкові зробити розслабляючий масаж.
  Розслабляючий масаж для немовлят

  Розслабляючий масаж для немовлят

  Розслабляючий масаж для немовлят  Масаж почніть зі ступнів. Теплими руками з крапелькою масла ніжно погладжуйте ніжку від п'ятки до пальчикам.
  Перейдіть до погладжування уздовж всієї ніжки від щиколотки до стегна. Довівши руку до стегна, помасажуйте його круговими рухами. Те ж саме виконайте з іншою ніжкою.
  Плавними рухами помасажуйте плічка, потім кілька разів проведіть від плечей до грудей і переходьте до рук - робіть масаж вниз до зап'ясть.


  Розслабляючий масаж для немовлят

  Розслабляючий масаж для немовлят

  Розслабляючий масаж для немовлят  Круговими рухами погладьте животик, навколо пупка за годинниковою стрілкою з легким натиском.
  Точковими рухами кінчиків пальцем помасажуйте обличчя малюка, починаючи від середини лоба і закінчуючи куточками рота.
  Переверніть малюка на животик і двома руками гладьте спинку від шиї, потім проведіть по сідницях і ногах. Зробіть кілька таких рухів.
  Читайте також
  Масаж дитині - 1 місяць
  Масаж дитині - 1 місяць
  Мамині дотику, найніжніші в світі, можуть показати дитині не тільки любов, але і принести багато користі. Зокрема, щоденний масаж місячній дитині
  Масаж живота для новонароджених
  Масаж живота для новонароджених
  Кольки - неприємність з якою стикаються малюки та їх батьки в перші місяці після народження. Існує чимало засобів для полегшення ситуації. Але одним
  Масаж для немовлят
  Масаж для немовлят
  Масаж для грудних дітей - процедура необхідна. Його може призначити педіатр, хірург або невролог, так і здоровим діткам масаж теж не завадить. Які
  Масаж при кольках у новонародженого
  Масаж при кольках у новонародженого
  Вигнати гази з товстого кишечника малюка і позбавити його від кольок допоможе профілактичний масаж животика, навчитися якому зовсім не складно. Як
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  Як правильно робити дренажний масаж дитині?
  Як правильно робити дренажний масаж дитині?
  Про користь масажу сьогодні знають всі. Однак слід пам'ятати, що існують різні його види. Наприклад, у разі застуди або бронхіту у якості допоміжного