Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Масаж для немовлят

Масаж для немовлят

4-03-2015, 18:01
2729
0
Масаж для немовлят
Масаж є універсальним лікувальним методом, який знайшов широке застосування при багатьох захворюваннях у осіб різного віку. Особливу увагу заслуговують методики масажу у дітей грудного віку. Даний вид лікування призначають вже з першого місяця життя, про що свідчить його висока ефективність і відносна безпека. У нашій статті буде розглянуто питання про механізм лікувального впливу масажу для немовлят, методиці проведення і протипоказання.


Показання до загального та локального масажу для немовлят
Показаннями до проведення масажу для немовлят з 1 місяця життя є:

 • вроджена патологія суглобів ( дисплазія кульшових суглобів );

 • вроджена кривошия (в результаті зміщення шийних хребців або м'язового спазму);

 • рахіт;

 • гіпотрофія;

 • пупкова грижа ;

 • підвищення внутрішньочерепного тиску (при гідроцефалії);

 • захворювання органів дихання (пневмонія, бронхіт, муковісцидоз);

 • загальнозміцнюючий масаж для немовлят не буде зайвим навіть для здорової дитини і сприяє гармонійному розвитку малюка.
 • Лікувально-оздоровчі ефекти масажу у дітей грудного віку


  Отже, який ефект хоче отримати лікар-педіатр, призначаючи маляті масаж? Так, при наявності патології метою, звичайно ж, є усунення недоліків.

 • При гіпотрофії і рахіті масаж сприяє зміцненню м'язового корсета і зростанню м'язової маси.

 • При кривошиї лікувальний масаж шиї немовляті допомагає зняти спазм з дельтоподібного м'язи і стабілізувати шийні хребці.

 • Масаж животика при пупкової грижі сприяє зміцненню м'язів живота, і невеликі грижі можуть затягуватися. Крім того, масаж животика позбавляє малюка від колік та спазмів.

 • Загальнозміцнюючий масаж у грудної дитини допомагає організму дитини гармонійно розвиватися. Так, загальний масаж для немовлят у 2 місяці допоможе зміцнити м'язи спини і шиї, завдяки чому малюк впевнено буде тримати голівку.

 • Профілактичний масаж шестимісячній дитині допоможе йому сідати, і утримувати себе в такому положенні. Масаж в 9-10-місячному віці для немовлят допоможе малюкові впевнено стати на ніжки і зробити свої перші кроки. • Як робити масаж немовляті?
  Перед тим як приступити до процедури масажу, слід дати мамі кілька рекомендацій. Масаж дитині слід робити натщесерце або через 2 години після їжі. Суворо забороняється проводити масаж дитині під час хвороби, особливо при наявності температури. Процедуру слід проводити в світлою, чистою, добре провітреній кімнаті. Краще це робити, коли малюк прокинувся і має гарний настрій. Під час масажу слід розмовляти з дитиною, співати пісні, щоб він сприйняв таке лікування як захоплюючу гру.
  Для проведення процедуру можна використовувати дитяче масажне масло або інші засоби для зволоження шкіри. Проводячи масаж немовляті, не потрібно докладати силу, рухи не повинні приносити хворобливих відчуттів. З прийомів масажу рекомендують погладжування, розминання, розтирання і вібрацію.
  Масаж для немовлят
  Починати і закінчувати масаж слід з прийому погладжування. Всі масажні рухи необхідно проводити по ходу суглобів, а ні в якому разі не навпаки. Якщо проводиться розслабляючий масаж, то використовують переважно прийоми погладжування і розтирання. Його проводять перед сном і прийняттям ванни, щоб малюк заспокоївся і добре спав.


  Таким чином, масаж для немовляти є важливою складовою у розвитку дитини. Його ефективність буде значно вище, якщо разом з масажем буде проводитися ранкова зарядка і протягом дня лікувальна гімнастика.
  Читайте також
  Масаж при дисплазії кульшових суглобів
  Масаж при дисплазії кульшових суглобів
  Дисплазія кульшових суглобів - одна з найбільш часто зустрічаються ортопедичних проблем у дітей. Одним із складових лікування є масаж. Звичайно,
  Масаж при кривошиї у новонароджених
  Масаж при кривошиї у новонароджених
  Кривошиї у новонароджених називають патологію шийного відділу, що виражається в нахилі голови в один бік. Звичайно, такий стан потребує корекції і
  Розслабляючий масаж для немовлят
  Розслабляючий масаж для немовлят
  Масаж грудним дітям корисний не тільки при різних захворюваннях, але не заважає і для загального розвитку. Розслабляючий масаж - така ж обов'язкова
  Масаж при кольках у новонародженого
  Масаж при кольках у новонародженого
  Вигнати гази з товстого кишечника малюка і позбавити його від кольок допоможе профілактичний масаж животика, навчитися якому зовсім не складно. Як
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  Як правильно робити дренажний масаж дитині?
  Як правильно робити дренажний масаж дитині?
  Про користь масажу сьогодні знають всі. Однак слід пам'ятати, що існують різні його види. Наприклад, у разі застуди або бронхіту у якості допоміжного