Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як правильно тримати дитину стовпчиком?

4-03-2015, 18:04
4276
0
Як правильно тримати дитину стовпчиком?
Багато молоді люди, які стали батьками вперше і не мають досвіду спілкування з маленькими дітьми, часто відчувають страх перед новонародженими, тому що вони бояться зробити боляче дитині. З самих перших днів життя малюка, батькам доводиться дуже часто брати його на руки й носити. Важливо це робити правильно.
Основним способом носіння немовлят є поза «стовпчиком». Тому в цій статті розглянемо, навіщо і як правильно тримати новонародженої дитини стовпчиком.

Для чого потрібно тримати стовпчиком?


Думки лікарів і батьків про необхідність тримати в такій позі дитини розходяться. Одні вважають її неприродною для новонародженого, інші говорять про її корисності.
Користь від носіння дітей стовпчиком полягає в наступному:

 • відбувається звільнення стравоходу від надлишків їжі і повітря, що потрапило разом з їжею, що сприяє травленню;

 • допомагає заспокоєння дитини, особливо при кольках ;

 • зміцнює м'язи спини, формує правильно хребет і вміння тримати голову.


 • Точного часу, скільки потрібно тримати дитину стовпчиком, немає. Тримати в такому положенні його потрібно до того моменту, як він зробить відрижку повітрям або зригне. Зазвичай для цього вистачає 30-45 секунд. Рекомендується носити в положенні стовпчиком після кожного годування, для профілактики скупчення газів у шлунку у дітей.

  Як правильно тримати стовпчиком дитини?


  Щоб положення стовпчиком було правильним треба:
  Голову і шию малюка обов'язково покласти на плече, а тулуб розташувати вертикально. Його положення повинно бути схоже на гак.

 • Однією рукою акуратно притиснути шию дитини, вказівним пальцем притримуючи голову в області вуха.

 • Другою рукою підтримувати тулуб, намагаючись розподілити навантаження рівномірно вздовж хребта, краще в районі лопаток. Дуже важливо при цьому не притискати з силою, а тримати міцно, але ніжно і акуратно.
 • Як правильно тримати дитину стовпчиком?

 • Ноги дитини повинні бути рівними, тільки якщо він сам не підібгав.


 • Мамі, яка в такому положенні носить дитину, треба рівно тримати спину і добре розправити плечі, тоді навантаження на руки буде менше.
  Піднімати в таке становище дитини необхідно плавно, інакше можна спровокувати зайве зригування у новонародженого. Тримати малюка можна і однією рукою, але обов'язково притримуючи голову, оскільки діти ще не вміють або роблять це невпевнено.
  Ця поза зручна не тільки дитині, але і дорослому, який бере його на руки. Тримаючи новонародженого стовпчиком, дуже легко можна змінювати своє положення: сісти, лягти, встати, ходити.
  Тримати дитину стовпчиком чи ні, залежить тільки від вашого бажання.
  Читайте також
  Годування новонародженої дитини
  Годування новонародженої дитини
  Прийміть наші вітання, тепер ви мама чарівного малюка, з появою якого ваш будинок наповнився щастям і радістю. Але молоді батьки знаходять місце і
  Як тримати новонародженого?
  Як тримати новонародженого?
  Новонароджений малюк - такий тендітний і ніжний, що багато батьків в перші дні життя просто бояться брати його на руки. Але не варто боятися, є деякі
  Як навчити дитину правильно тримати ручку
  Як навчити дитину правильно тримати ручку
  Навички правильно захоплення олівця і ручки важко даються маленькій дитині, куди простіше затиснути їх у міцний кулачок і виводити перші закарлюки.
  Коли дитина починає тримати голову?
  Коли дитина починає тримати голову?
  Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,
  Як правильно тримати новонародженого?
  Як правильно тримати новонародженого?
  Молоді батьки часто не знають, з якого боку підійти до немовляти. Тому правильно тримати новонародженого мами і тата навчаються з перших же днів. І
  Чому дитина відригує фонтаном?
  Чому дитина відригує фонтаном?
  У процесі годування новонародженого, незалежно від того, харчується він штучними сумішами або винятково грудним молоком, можуть виникати ...