Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Феномен бондингу - звідки береться зв'язок матері і дитини?

4-03-2015, 18:06
2177
0
Феномен бондингу - звідки береться зв'язок матері і дитини?
Бондінг - складне багатокомпонентне поняття, що характеризує незримий зв'язок між матір'ю і дитиною, яка стоїть над словами, інтелектом і навіть емоціями. Бондінг - це розуміння своєї дитини, визначення його бажань, потреб і невдоволення непомітним і незрозумілим для інших сигналів, жестів, звуків.
Бондінг - інтуїтивне розуміння
Яскравий приклад бондингу описувався при спостереженні за молодими матерями в Гватемалі. Вони з народження носять дітей у грудях, зафіксувавши їх клаптями тканини, виходить щось на зразок слінгів. При цьому вони не використовують ні пелюшок, ні памперсів і при цьому завжди залишаються сухими та чистими. А коли дитині потрібно в туалет, вони просто висаджують його під найближчим кущем. На питання про те, як вони визначають відповідний момент, вони дивуються - а як люди взагалі визначають, що їм потрібно в туалет? Тобто вони відчувають потреби дітей на інтуїтивному рівні ще до того, як малюку вчаться чітко їх висловлювати.
Що стосується безпосередньої користі для дитини, бондінг сприяє формуванню в дитини позитивних особистісних якостей. Так, дитина виросла в любові, любить навколишній світ. Якщо мама уважно прислухалася до його почуттів і потреб, він у дорослому житті також схильний до емпатії і чуйно ставиться до потреб і бажань інших. Одним словом, бондінг сприяє формуванню здорової повноцінної особистості.
Бондінг - явище набуте, але йому ніяк не можна навчитися цілеспрямовано. Він формується поступово з того самого моменту, як жінка відчула зміни в своєму організмі і побачила дві смужки на тесті.

Етапи встановлення бондингу


1. Вагітність - це таїнство виношування нового життя, до якого жінку ретельно готує природа. У неї з'являються нові відчуття, смаки і пріоритети. Вона більше не здатна повноцінно працювати і їй постійно потрібен відпочинок. Грубо кажучи, з настанням вагітності жінка більше не є повноцінним членом суспільства, вона стає матір'ю і її головне завдання на цьому етапі - повністю зануритися в процес виношування, відчути зв'язок зі своїм ще не народженим дитиною. На жаль, сучасні умови до чого зобов'язують жінок, і вони часто не мають можливості повністю піти в себе і свою вагітність, тому початок встановлення бондингу може бути порушено.
2. Пологи - справжнє випробування не тільки для матері, але і для малюка. Важливо, щоб у процесі мама була спокійною, позитивно налаштованої і не нервувала, інакше негативні емоції передаються дитині. Важливі перші хвилини життя дитини, саме в цей момент важливо, щоб мама, притиснувши дитину до собі після стресу народження, як би частково відтворила для нього колишні комфортні умови існування. Саме на цьому етапі, коли відбувається потужний викид гормонів у кров, мама знаходиться в зміненому стані свідомості, наближеному до трансовому. Воно безпосередньо сприяє встановленню бондингу - тепер мама здатна розуміти і відчувати свого новонародженого.
В сучасному цивілізованому світі рідко коли пологи обходяться без медичного, медикаментозного втручання, проходять
Феномен бондингу - звідки береться зв'язок матері і дитини?
безболісно і не є стресом, що, безумовно, негативно позначається на формуванні інтуїтивної зв'язку, як би притуплює чутливість матері.
3. Період новонародженості . Дуже важливо на цьому етапі дитині знаходиться поруч з мамою. Для того, щоб бондінг встановився і зміцнився остаточно, потрібно безперервний контакт і спілкування матері з дитиною. Сучасні пологового будинку по можливості намагаються наблизитися до необхідним умовам, організувавши палати спільного перебування матері і дитини. Далі зміцненню зв'язку сприяє спільний сон , слингоношение і взагалі постійний контакт малюка з мамою.
Читайте також
Можна немовлятам дивитися телевізор?
Можна немовлятам дивитися телевізор?
Для багатьох змучених безсонними ночами мам невеликий перепочинок, коли малюк уткнувся в мультик в телевізорі, стає порятунком. Але ж ми звідусіль
Як стати хорошою мамою?
Як стати хорошою мамою?
Мабуть кожну жінку, тільки готується стати мамою або виховує дітей, хвилює питання, чи хороша вона мама і що значить бути хорошою мамою? Адже
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться
Грудне вигодовування
Грудне вигодовування
Перший фізичний контакт матері і новонародженого малюка починається з годівлі. Цей процес полягає не тільки в тому, щоб він перестав бути голодним.
Адаптаційний період розвитку дитини
Адаптаційний період розвитку дитини
Адаптаційний період розвитку дитини - це його розвиток протягом перших 42 днів життя або перших півтора місяців. У нормі саме за цей час дитина
Фізіологічні особливості новонароджених малюків
Фізіологічні особливості новонароджених малюків
Новонароджена дитина - трепетне і ніжне створіння. Більшість функцій його систем і органів не досить розвинені, на відміну ...