Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Можна немовлятам дивитися телевізор?

4-03-2015, 18:06
8517
0
Можна немовлятам дивитися телевізор?
Телевізор є головним засобом розваги в багатьох сім'ях. Часом дорослі люди, перебуваючи вдома, вимикають пристрій тільки на час сну, решту часу демонструються телепередачі, фільми і розважальні шоу. Весь цей час в кімнаті з включеним телевізором знаходиться маленька дитина, який мимоволі дивиться, слухає, що відбувається на телеекрані. Звідси виникає закономірне питання, чи можна дивитися телевізор немовлятам?

Чому не можна дивитися телевізор немовлятам? • Багато батьків вважають, що малюк на грудному вигодовуванні в силу віку не сприймає те, що відбувається на екрані. Проте численні дослідження доводять, що навіть новонароджені діти звертають увагу на динамічну картинку і реагують на звук телевізора. Постійно діючі зоровий і звуковий подразники викликають виснаження нервової системи дитини.

 • Батьки нерідко нормальна взаємодія з дитиною з-за нескінченних телетрансляцій зводять до мінімуму, обмежуючи його гігієнічними процедурами і годуванням. Дитина виявляється обділеним у спілкуванні, а, отже, його розвиток відстає від вікової норми - у малюка не розвинена моторика, пізно формується мова.

 • Встановлено, що шкода телевізора для немовлят полягає в тому, що постійно діючий подразник у вигляді динамічних картинок і безадресних звуків знижує увагу дітей, звідси проблема «телевізійного покоління» - синдром дефіциту уваги , низький рівень довільності уваги.

 • Є припущення, що телевізор негативно впливає на соматику дитини до року, провокуючи порушення зору і розлад травної системи.

 • Досі залишається спірним питання про шкідливий випромінюванні телеприемника, воздействующем на живі організми. Деякі дослідження свідчать про те, що постійне перебування у приміщенні з включеним телевізором гнітюче діє на дрібних домашніх тварин (хом'ячків, морських свинок тощо) та декоративних птахів, викликаючи їх передчасну загибель. Чи варто наражати на небезпеку здоров'я свого улюбленого малюка?


 • Відповідь на питання, чи шкідливо дивитися телевізор немовляті, очевидна: ні в якому разі! Навіть дітям від 1-го року до 3-х років рекомендується перегляд дитячих мультфільмів не більше 15 хвилин в день.
  Читайте також
  Мультики для немовлят
  Мультики для немовлят
  Мультфільми для немовлят чи не зарано? Одні батьки вперто забороняють дітям дивитись телевізор, інші вважають, що мультики можуть бути корисними в
  Обов'язки молодого тата
  Обов'язки молодого тата
  Так уже розпорядилася природа, що перші місяці життя малюк повністю залежимо від мами, і основна частина турбот по догляду за дитиною лягає на її
  Коли у новонароджених з'являються сльози?
  Коли у новонароджених з'являються сльози?
  Життя молодих батьків сповнена тривог і хвилювань, і однією з них є відсутність сліз у новонародженого малюка. Чому дитина плаче без сліз і коли
  Можна новонародженим дивитися телевізор?
  Можна новонародженим дивитися телевізор?
  Коли всі 33 способу заспокоїти новонародженого використані і жоден з них не подіяв, батьки готові на що завгодно, навіть включити йому телевізор.
  Розвиваючі мультики від 1 року
  Розвиваючі мультики від 1 року
  Суперечки про те чи можна дітям дивитися мультики і про їх вплив на дітей не вщухають і донині. Звичайно, мультики бувають різні і дивитися їх можна
  Далекозорість у дітей: принципи лікування
  Далекозорість у дітей: принципи лікування
  Більшість малюків можуть похвалитися нормальним зором. Певні проблеми у дітей починають розвиватися тільки тоді, коли внаслідок швидкого зростання