Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Вправи на фітболі для немовлят

4-03-2015, 18:06
2099
0
Вправи на фітболі для немовлят
Фітбол - величезний м'яч, добре знайомий мамам за спортивним і занять та родзалу. Завдяки йому багатьом вдавалося знайти найбільш зручне положення для перечікування найбільш болісних переймів. Якщо ви не встигли купити його до народження малюка, слід обов'язково подбати про це відразу після повернення з пологового будинку, оскільки відтепер він стане вашим незамінним помічником у справі догляду за малюком, допомагаючи його заколисати, заспокоїти та й просто розважити. А вправи на фітболі для немовлят не тільки корисні для зміцнення м'язів, розвитку координації, вестибулярного апарату, але і добре допомагають при головній напасті перших місяців життя - дитячих кольках .

Як вибрати фітбол для немовлят?


Розмір фітболу для немовлят, за великим рахунком, не має значення. Найкраще взяти «здоровий м'яч» (а саме так дослівно перекладається назва цього снаряда) діаметром 60-75 см з тим розрахунком, щоб ним могли користуватися і дорослі. Такий м'яч стане в нагоді і для заколисування, допомагаючи розслабити м'язи спини, постійно знаходяться в тонусі, і для відновлення маминої фігури після вагітності , а підростаюча дитина зможе грати з фітболом самостійно.
На що звернути увагу при покупці:

 • пружність і міцність матеріалу - на якісному фітболі не буде утворюватися складок і зморшок;

 • міцність - від неї залежать пружні властивості матеріалу. Хороший м'яч може витримати навантаження до 300-1000 кг;

 • шви - в ідеалі вони не повинні бути помітні;

 • ніпель для накачування повинен бути захований всередину, інакше він буде заважати при заняттях з дитиною на фітболі;

 • поверхня повинна бути рівна, гладка, не липнути і не ковзати. Багато віддають переваги фитболу з пухирцями для немовлят, оскільки вони забезпечують додатковий масажний ефект і покращують кровообіг.


 • Зарядка на фітболі для немовлят


  Останнім часом фахівці все частіше рекомендують мамам немовлят гімнастику для немовлят на фітболі. Починати такі заняття можна вже після того, як повністю заживе пупкова ранка і встановиться режим годувань, а також сну і неспання, тобто у віці 2-3 тижнів. Проводити їх краще в першій половині дня, приблизно через годину після годування, коли дитина не спить і знаходиться в хорошому настрої. В якості супроводу можна включити музику.
  Для початку слід дати дитині звикнути до нового предмета, добре тримати його і ні в якому разі не відпускати. Коли малюк освоїтися, можна приступати безпосередньо до гімнастики. Наведемо приклад основних її елементів.

  Вправи на фітболі для дітей до 1 року • «Туди-сюди» на животі. Дитина лежить животом на фітболі, а дорослий притримує його, поклавши долоню на спинку, і акуратно похитує його вперед-назад. Така вправа покращує кровообіг кишечника, тим самим допомагаючи впоратися з коліками, а також тренує вестибулярний апарат.

 • Вправи на фітболі для немовлят


 • «Туди-сюди» на спині - кладемо дитину на спину і робимо все так само, як і в попередній вправі. Допомагає розслабити м'язи спини і є хорошою профілактикою викривлень і зміщень хребта.

 • Вправи на фітболі для немовлят


 • «Пружинка» - дитина лежить на м'ячі животом вниз, а дорослий, тримаючи його за ноги, здійснює пружні руху. Добре розвиває всі групи м'язів.

 • Вправи на фітболі для немовлят

  Вправи на фітболі для немовлят


 • «Тачка» - вправа, як і всі наступні, для малюків від 6 місяців і більш досвідчених «гімнастів». Дитина впирається ногами в фітбол, а дорослий піднімає його за ноги.

 • Вправи на фітболі для немовлят


 • «Літачок». Дорослий тримає дитину на праве стегно і праве передпліччя, дитина лежить на м'ячі на лівому боці. Дорослий акуратно кілька разів «прокатує» малюка з одного боку на інший. Потім повторити вправу на іншому боці.

 • Вправи на фітболі для немовлят • «Зморшка» - дитина лежить на животику, обіймаючи м'яч, дорослий тримає його за обидві гомілки. Потім акуратно притягує його до себе, перекочуючи на м'ячі - ніжки згинаються в колінах, штовхає від себе - ніжки розгинаються.

 • Вправи на фітболі для немовлят


 • «Вершник» - дитина лежить спиною на м'ячі. На кілька секунд дорослий піднімає його в положення сидячи, утримуючи рівновагу, а потім знову кладе на спину.

 • Вправи на фітболі для немовлят


 • «Хапай-ка» - можна робити тоді, коли малюк навчитися брати іграшки. Кілька яскравих брязкалець потрібно покласти на підлогу і утримувати дитину за ноги в положенні на животі, утримуючи рівновагу. Дитина по черзі буде віднімати ручки від м'яча, щоб дістати предмети.

 • Вправи на фітболі для немовлят
  Читайте також
  Фітбол для немовлят
  Фітбол для немовлят
  Фітбол - дуже корисна річ для розвитку малюка. Починаючи від легкого масажу і профілактики колік, закінчуючи тренуванням вестибулярного апарату і
  Вправи на м'ячі для грудничка
  Вправи на м'ячі для грудничка
  Великий м'яч - відмінний помічник молодій мамі в розвитку малюка. Багато купують його ще під час вагітності, а після пологів використовують фітбол
  Заняття на фітболі з немовлям
  Заняття на фітболі з немовлям
  Все більшу популярність набирає такий напрямок у гімнастики для малюків, як вправи на фітболі. Цей чудодійний м'яч знадобитися починаючи з періоду
  Гімнастика на фітбол для вагітних.
  Гімнастика на фітбол для вагітних.
  Фітбол - це великий гімнастичний м'яч, він широко використовується в самих різних напрямках фітнесу. Фітбол для вагітних особливо зручний тим, що
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  Зарядка для новонароджених
  Зарядка для новонароджених
  Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для