Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У немовляти холодні ручки

У немовляти холодні ручки

4-03-2015, 18:08
2166
0
У немовляти холодні ручки
При догляді за наявною в сім'ї новонародженим у молодих батьків виникає безліч питань, що стосуються його здоров'я. Один з часто виникаючих питань: чому у дитини холодні руки? І перша реакція на дане явище - малюка треба терміново зігріти, укутати, тому що йому нібито холодно.
Відразу хочеться заспокоїти новоспечених мам і тат, що холодні руки у новонародженого, - не привід для тривоги, якщо при цьому у дитини нормальний апетит, і він в цілому спокійний. Справа в тому, що холодні руки у новонародженого, не є обов'язковою ознакою захворювання. Швидше за все, це свідчення того, що вегетативна система дитини ще не повністю адаптувалася до умов навколишнього світу. Поступово відбуватиметься удосконалення теплообмінних процесів в організмі немовляти, і протягом декількох місяців його терморегуляція прийде в норму.
Якщо ви все-таки відчуваєте хвилювання у зв'язку з тим, що у немовляти холодні, вологі ручки, а вам важко визначити, як він себе почуває, скористайтеся радою педіатрів. Вони пропонують доторкнутися тильною стороною долоні до грудки дитини. Якщо ця ділянка тільця теплий, значить все в порядку - малюкові не холодно. А ось якщо грудка прохолодна, - йому, справді, некомфортно, дитина мерзне. У цьому випадку надіньте на ручки рукавички з натуральних тканин, які зазвичай продають разом з комплектами білизни для новонароджених, і накиньте на нього теплу ковдрочку.

Що робити, якщо руки холодні?


Батьки можуть посприяти становленню теплорегуляційних процесів в організмі малюка.

 • Найдійовішим засобом є гімнастика і масаж. Ці процедури покращують кровообіг, активують лимфоток. Крім того, приймаючи повітряні ванни, дитина загартовується.

 • Прекрасним загартовуючим засобом є вода. Малюки обожнюють ніжитися в теплій водичці, маленьке тіло розслабляється і
  У немовляти холодні ручки
  відпочиває. В кінці процедури радимо облити малюка ковшика з водою, яка на 1 - 2 градуси прохолодніше, ніж вода у ванній.

 • Якщо у вашої дитини постійно холодні ручки і ніжки, після ванни, витираючи малюка м'яким рушником, область кінцівок енергійно розітріть більш грубим рушником, щоб вони помітно порожевіли.


 • Увага! При зниженні активності і зміну апетиту холодні ручки малюка - сигнал про виникнення простудного захворювання. Якщо при цьому ще підвищена температура, обов'язково зверніться до педіатра.
  Читайте також
  Висока температура у дитини і холодні кінцівки
  Висока температура у дитини і холодні кінцівки
  Іноді при високій температурі у дитини ви можете раптом виявити, що його руки і ноги абсолютно холодні, і сам він блідий, що не може не ввести в
  Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
  Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
  Ми звикли, що якщо у дитини висока температура, то він обов'язково повинен бути гарячим. Насправді ж, це не так. Може статися спазм судин, і тоді
  Коліки у новонароджених - симптоми
  Коліки у новонароджених - симптоми
  Педіатри називають до 10 першорядних причин дитячого плачу, однією з яких є коліки. Але як визначити, що саме злощасні мучать кольки малюка? У нашій
  Холодні руки у дитини
  Холодні руки у дитини
  Буває, що батьки помічають, що у їх дитини холодні руки. Чому таке трапляється? Може бути дитина замерз або це симптом якого-небудь захворювання.
  У новонародженого холодні ручки: з чим це пов'язано?
  У новонародженого холодні ручки: з чим це пов'язано?
  У новонародженого холодні ручки - для молодої недосвідченої мами сигнал для занепокоєння і хвилювання. Турботливі батьки думають, що дитині
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і