Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Коліки у новонароджених - симптоми

Коліки у новонароджених - симптоми

4-03-2015, 18:08
3087
0
Коліки у новонароджених - симптоми
У багатьох дорослих людей, які не мають справу з маленькими дітьми, слово «коліки» асоціюється з болем, супроводжує гострі форми захворювань нирок або жовчного міхура, а у батьків маленьких діток - саме з кишковими болями (коліками), мучать новонароджених в перші три місяці життя.
Так як з кишковими коліками стикаються практично всі сім'ї, в яких з'являється немовля, у цій статті розглянемо, як визначити коліки у немовлят.
Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що «колька» - це мало вивчений стан, при якому дитина сильно плаче, явно страждаючи від болю, але у нього найчастіше немає шлунково-кишкової патології.
Педіатри кажуть, що коліки - це не хвороба, а фізіологічне явище, характерне для 90% немовлят. Але батькам, все ж таки, треба бути уважними, оскільки багато захворювань черевної порожнини у новонародженого дуже схожі з симптомами на коліки.
Кишкова коліка, основним симптомом якої у новонародженого дитяти є плач, є наслідком функціональної незрілості шлунково-кишкового тракту, особливо системи, що відповідає за вироблення ферментів. Тому процес газоутворення в кишечнику супроводжується болючим спазмом.

Ознаки кольок у новонароджених дітей


Щоб правильно визначити коліки у вашого малюка або починається кишкова хвороба, слід звернути на його поведінку під час нападу. Звичайні кишкові коліки у новонароджених можна визначити за наступними симптомами:

 • Напад кольок починається найчастіше раптово і зазвичай в одне і теж час: або після годування, або у вечірній або нічний час.

 • Спочатку він починає кривитися, кривити рот, кряхтеть, крутитися, показуючи батькам, що його щось турбує.

 • Коли починаються коліки, малюк починає стукати ніжками, то притискаючи їх до животика, то випрямляючи, при цьому він ще може вигинати спинку і намагається тужитися.

 • У цей момент у дитинки зазвичай личко малюка сильно червоніє, і він стискає руки в кулачки.

 • Потім малюк починає раптово і голосно плакати.

 • Живіт карапуза на дотик твердий, тобто здутий і можна навіть почути, як бурчить кишечник.

 • Біль зменшується або навіть стихає, після того, як малюк звільнить животик (шляхом зригування, після випорожнення або відійдуть газики), а потім розпочинаються з новою силою.

 • Кольки посилюються після неправильне харчування матері .

 • В інший час доби дитина активний, бадьорий, веселий, має хороший апетит і добре набирає вагу.


 • Якщо ви спостерігаєте у свого малюка такі симптоми як блювання (не плутати з зригуванням ), розлад і зміна кольору випорожнень, високе підвищення температури тіла, відмова від їжі, зміна загального стану, то слід звернутися до лікаря, так як причиною нездужання дитини можуть бути зовсім не коліки, а кишкова інфекція.
  Кольки, якими страждають майже всі новонароджені діти, діють за таким принципів «трьох» :

 • починаються на третьому тижні життя дитини;

 • протягом доби час нападів кольок за сукупністю складається близько трьох годин;

 • повністю закінчуються до кінця третього місяця.
 • Коліки у новонароджених - симптоми


  Якщо мучать кольки довше, ніж три місяці, то слід звернутися до лікаря і провести обстеження, так як занадто тривалий період кольок може свідчити про проблеми в роботі шлунка і кишечника. Але правильним харчуванням і своєчасним лікуванням, це легко виправити.
  Найголовніше, на що треба звернути увагу батьків, що це лише тимчасове явище. Тому слід запастися терпінням і пам'ятати, що через два-три місяці кишечник малюка навчиться нормально працювати, тоді коліки перестануть його турбувати, а ви зможете спокійно спати по ночах і почнете радіти життю!
  Читайте також
  Коли проходять коліки у новонароджених?
  Коли проходять коліки у новонароджених?
  Напевно, найважче для батьків новонародженого малюка, це бачити, як їх крихті боляче. Вони намагаються усіма можливими способами полегшити страждання
  Коліки у новонародженого
  Коліки у новонародженого
  Нагальна проблема кожного батька і новонародженого малюка - це коліки. 80% маляток проходять через ці болісні випробування. Але полегшити біль і
  Плантекс для новонароджених
  Плантекс для новонароджених
  Якщо ваш малюк неспокійно спить, часто вередує, то цілком ймовірно, що у нього почалися шлункові коліки. Таким чином, відбувається налаштування
  Як застосовувати Ріабал для новонароджених?
  Як застосовувати Ріабал для новонароджених?
  Дуже часто малюків у перші місяці їх життя мучать функціональні кишкові коліки. Причому це не повинно викликати у матері особливого занепокоєння,
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними
  Ліки від кольок у немовлят
  Ліки від кольок у немовлят
  Коліки у немовлят - неприємне явище, знайоме практично всім молодим батькам. У малюка болить животик, а мама мучиться від неможливості допомогти. Чи