Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ранковий туалет новонародженого

4-03-2015, 18:08
2812
0
Ранковий туалет новонародженого
Поява в родині малюка пов'язано не тільки з неймовірною радістю і щастям, але і з масою питань. Він виглядає настільки вразливим і ніжним, що навіть проведення звичайного ранкового туалету новонародженого дитини видається проблематичним.
Проте нічого складного в цьому немає! Ознайомившись з основними правилами догляду, ранковий туалет немовляти вже через кілька днів перетвориться в саму звичайну і навіть веселу процедуру.
Алгоритм
Отже, за вікном ранок, малюк тільки що поїв, спати більше не хоче - пора «чистити пір'ячко»! Першим пунктом в алгоритмі ранкового туалету новонародженого є підмивання. Знімаємо з крихти одноразовий підгузник і вирушаємо у ванну. Підмивати малюка можна без яких-небудь засобів під проточною водою, адже і самим «дитячим» пенкам, милу і гелям властиво сушити шкіру. Якщо забруднення водою не змиваються, то звичайне дитяче мило краще спінити в руках, а потім уже обробляти шкіру пінкою.
Врахуйте, що хлопчиків і дівчаток підмивають по-різному. Якщо новонароджених мужчинок можна мити за напрямком від попи до геніталій, і навпаки, але дівчаток - виключно від геніталій до попці! Не намагайтеся відтягувати хлопчикові крайню плоть, щоб промити голівку пеніса - фізіологічний фімоз у такому віці вважається нормою. При підмиванні інтенсивне тертя, масування і відтирання - це шкода для ніжної шкіри малюка.
Гігієнічні вологі серветки - це варіант на випадок, коли немає води. Це засіб підходить для пікантних ситуацій під час прогулянок.
У пологовому будинку ранковий туалет новонародженого малюка завжди починається з обробки пупкової ранки . Якщо пуповину залишок відпав, а ранка ще не зажила, то її слід щодня обробляти перекисом і антисептиком (діамантова зелень, розчин марганцівки або спиртовий розчин хлорофилипта). Будьте уважні при використанні фарбувальних розчинів, щоб не пропустити початок запального процесу!
Тепер можна умити малюкові личко. Дуже зручно використовувати ватяні диски, змочені холодною водою. Оченята акуратно протираємо в напрямі від зовнішнього куточка до перенісся. Кожне око протираємо новим диском! Милі, тобто білі вугри, які протягом першого місяця можуть з'являтися на обличчі дитини, не можна видавлювати.
Ротова порожнина новонародженого в обробці не потребує, так як слизові здатні самоочищатися. При стоматиті або молочниці техніка проведення ранкового туалету ротової порожнини новонародженого зводиться до обробки ротика розчином харчової соди або бури в гліцерині.
Догляд за вушками полягає в акуратному видалення секрету сірчаних залоз з вушної раковини. Звичайні ватяні палички для цього не підходять, так як вони занадто товсті. Використовуйте спеціальні палички з обмежувачем. Не намагайтеся видалити весь секрет, тому що він захищає слуховий апарат малюка. А ось носик чистити взагалі не треба, якщо дихання не утруднене.
Косметика для малюків
Ранковий туалет новонародженого
Після підмивання і вмивання необхідно обробити дитині всі складочки, щоб запобігти появі попрілостей. Масло краще розподілити в долоні і злегка прогріти, потерши руки. Обробіть немовляті шкіру за вушками, під пахвами, на шиї, ліктьові і підколінні згини, долоньки і зап'ястя, щиколотки і пахові складочки. Стежте, щоб масло не потрапило в статеву щілину у дівчат і на пупкову ранку. Кошти на основі мінеральних масел і парафіну використовувати не варто.
На цьому ранковий туалет маленької дитини завершено! Тепер можна сміливо приступати до разогревающему і бадьорого масажу, а потім і до дитячої гімнастики.
Щасливого материнства!
Читайте також
Скільки заживає пупок у новонародженого?
Скільки заживає пупок у новонародженого?
Пупок - це все, що залишається від пуповини, що з'єднує мати і дитя в утробі. Після пологів його скріплюють спеціальним затиском, і далі батьки
Обробка пупкової ранки дитини
Обробка пупкової ранки дитини
Догляд за пупковою ранкою новонародженого - процедура нескладна, але вимагає крайньої обережності. Для цього необхідно мати засоби для його обробки і
Первинний туалет новонародженого
Первинний туалет новонародженого
Первинний туалет новонародженого - це комплекс медико-гігієнічних процедур, проводиться відразу після пологів немовля в пологовому залі акушеркою. У
Гігієна новонародженого
Гігієна новонародженого
З першого дня в пологовому будинку молода мама звикає проводити щоденні гігієнічні процедури своєму малюкові, від яких залежить його здоров'я і
Як підмивати новонародженого хлопчика?
Як підмивати новонародженого хлопчика?
Для гігієни хлопчиків немає таких суворих правил, як для підмивання дівчаток. Дійсно, маленькі чоловіки в силу будови своїх статевих органів з цієї
Догляд за новонародженою дитиною: рекомендації і поради фахівців
Догляд за новонародженою дитиною: рекомендації і поради фахівців
Догляд за новонародженим дитиною - надзвичайно важкий захід для молодих батьків, адже в їх руках безпорадний і крихке істота, яка потребує умілих і