Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

До якого віку сповивати дитину?

4-03-2015, 18:10
953
0
До якого віку сповивати дитину?
Сучасна промисловість випускає для самих крихітних малюків різні зручні костюмчики, боді і комбінезони. Але зовсім маленьких новонароджених прийнято сповивати, так як в м'яких пелюшках малюкові тепліше і комфортніше.
Молодих мам у всі часи цікавить питання, до якого віку потрібно сповивати дитину?
Мабуть, однозначно на це питання не відповіси. Педіатри рекомендують виходити при визначенні, до якого віку сповивати новонародженого, індивідуальних особливостей малюка. Якщо дитина більш активний і рухливий, то процес сповивання закінчується раніше, тому що живчик в період неспання буде намагатися звільнитися від стягуючих його пелюшок, сердитися і дратуватися. Тому в ті години, коли активний малюк не спить, його краще одягнутися в повзунки і кофтинки.
Якщо малюк спокійний за характером, і наявність пелюшок не доставляє йому дискомфорту, то він може перебувати в такому своєрідному коконі довше (але це не означає, що весь час, йому теж необхідно «борсатися», щоб розвиватися правильно).
На час сну дітей до місяця сповивають обов'язково, тому що дитина, особливо якщо він неспокійний, не дає собі заснути. Часто спостерігається таке явище, коли напівсонний малюк лякається власних ручок, рухи яких ще не скоординовані.
Представники старшого покоління лякають молодих матусь тим, що якщо малюка не сповивати, у нього будуть криві ноги. Лікарі заперечують це, підкреслюючи, що на формування кінцівок факт сповивання не впливає.
Фахівці, відповідаючи на питання, до скількох сповивати дитину, одностайні в одному: після тримісячного віку необхідно відмовитися від сповивання. Якщо ж малюк, поки його не завернеш, не засинає, то сповивати його необхідно більш вільно . Поступово він звикне спати не загорнутим в пелюшки.
У будь-якому випадку, мама дитини сама повинна визначити, коли перестати сповивати дитину, не намагаючись догодити своїм родичам. Головне пам'ятайте, що малюк, дістав можливість вільно рухатися без пелюшок потребує особливої уваги і безпечній обстановці, так як при активних рухах він може впасти і травмуватися.
Читайте також
Як відучити дитину від сповивання?
Як відучити дитину від сповивання?
У питанні необхідності сповивання новонароджених є чимало підводних каменів. Так, вибравши для себе рішення сповивати малюка, з часом ви можете
Вільне сповивання дитини
Вільне сповивання дитини
Нові часи вносять корективи в питання догляду за новонародженими. Так, якщо наші мами і бабусі туго кутали нас в пелюшки, сучасним дітям дається
Чи треба сповивати немовля?
Чи треба сповивати немовля?
Питання необхідності сповивання новонародженого досі гостро обговорюється в колах мам-бабусь і педіатрів. Кожна зі сторін наводить свої аргументи.
Шкідливі памперси для хлопчиків?
Шкідливі памперси для хлопчиків?
В арсеналі сучасних батьків існує чимало засобів, що полегшують догляд за малюками. І, мабуть, одним з найважливіших є підгузник. Але така корисна
Як сповивати новонародженого?
Як сповивати новонародженого?
На сьогоднішній день питання сповивання немовлят є дуже спірним і не до кінця вирішеною. Саме тому вирішити - сповивати або не сповивати свого малюка
Сповивання дитини
Сповивання дитини
З поколінь в покоління жінки сповивали своїх дітей. Однак, сучасний світ диктує нові правила, і від сповивання все частіше і частіше відмовляються.