Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Іграшки для дітей до року

Іграшки для дітей до року

4-03-2015, 18:15
1688
0
Іграшки для дітей до року
На першому році життя малюк росте найбільш активно. Період його зростання можна використовувати з користю, розвиваючи дитини, навчаючи його навичкам взаємодії з різними предметами, іграшками. Гра являє собою метод пізнання для маленької дитини. Маніпулюючи іграшкою, дитина розвиває дрібну моторику, мислення, сприйняття, уяву та увагу. Тому так важливо підібрати ігровий матеріал для дитини відповідно до віку.

Розвиваючі іграшки для грудних дітей


Коли в родині з'являється немовля, то батьки часом не знають, як і що з ним грати, адже він постійно лежить і не виявляє особливої активності. Однак дитина в такому ніжному віці відрізняється гарною спостережливістю. Хоч він і не вміє торкати і грати з предметами, але може активно і довго розглядати, вивчати. Просто дивлячись на якусь іграшку, дитина вже розвивається.
Новонародженій дитині можна запропонувати для перегляду чорно-білі картинки, іграшки в чорно-білу смужку, оскільки вважається, що дитина до досягнення нею віку двох тижнів найбільш продуктивно сприймає контрастні кольори.
Починаючи від одного місяця можна викладати дитину на спеціальний розвиваючий килимок з підвісними іграшками, які в більшості випадків ще і видають звуки (пищать, шарудять). З часом малюк почне тягнутися до іграшок, підвішеним на дузі. Це сприяє тренуванню м'язів і координації власних рухів.
Качалка-шезлонг стане незамінним помічників для батьків, які намагаються відволікти малюка або вкласти спати. Ритмічно погойдуючись у шезлонгу і спостерігаючи за іграшками, малюк незабаром засинає.
В ліжечку можна прикріпити малюкові підвісний мобіль з музикою, який дитина може розглядати після пробудження.
Особливе місце в розвитку малюка займають брязкальця . Вони дозволяють не тільки привернути увагу, розвинути дрібну моторику, мислення, але і сприяють зняттю больових відчуттів при прорізуванні зубів у малюка, оскільки він починає їх активно гризти.

Розвиваючі іграшки, спрямовані на розвиток рухових навичок, для хлопчиків і дівчаток до року


Особливо важливо приділити увагу розвитку рухових навичок малюка. Для цього підійдуть такі іграшки як м'ячі, дзига, заводні іграшки, за якими необхідно повзти.

Дитячі музичні іграшки для малюків до року


Піврічній дитині буде цікаво чути звуки музики. У магазинах можна зустріти величезну різноманітність музичних іграшок, наприклад, дитяче радіо, піаніно, бубен, маракаси, ксилофон, барабан, звуковий телефон. Слухаючи ритмічну музику, у малюка розвивається почуття такту, поліпшується загальне самопочуття, піднімається настрій і формується більш тісний зв'язок з мамою, якщо вона удвох з малюком танцює під музику. Зазвичай танці у дітей викликають невимовний захват.
У книжкових магазинах продаються спеціальні дитячі книжки з елементами музичного супроводу. Наприклад, у книзі про тварин є кнопки, при натисканні на які видається звук того чи іншого тварини. Таким чином, можна познайомити малюка з навколишнім світом. Тематика таких книг досить різноманітна: світ тварин, автомобілі, звуки природи і т. д.

Іграшки для ванною для дітей до року


Оскільки дитина не може сидіти у ванній нерухомо, інакше замерзне, батькам варто заздалегідь продумати, які іграшки йому потрібні.
Діти після півроку з задоволенням будуть плескати руками по воді, бризкати нею в різні боки. Можна взяти з собою у ванну стаканчики і наливати в них воду, гумові іграшки невеликого розміру, які не тонуть. Такі іграшки легко взяти в дитячу ручку.
У магазині продаються цілі комплекси для ігор у ванні: це можуть бути водоспади, водяні гірки з тваринами, фонтани і т. д.
Для гри з дитиною можна використовувати звичайну губку, показуючи як її можна стискати і розтискати. Це також сприяє розвитку дрібної моторики.
Іграшки для ванної допомагають розвинути не тільки моторику рук, але і загальні рухові навички, а також мислення і уяву, оскільки невідомо, яку саме застосування знайде малюк тій чи іншій іграшці.

Іграшки для розвитку дрібної моторики рук


Особливо важливо давати дитині іграшки, що сприяють розвитку дрібної моторики, так як це формує мовний апарат дитини. При роботі пальчиками у нього активізуються мовні центри в головному мозку. Саме тому потрібно пропонувати дитині іграшки, в яких необхідно «працювати» руками.
Це можуть бути такі іграшки як м'ячики, кубики різного розміру і щільності, дошки-вкладиші, матрьошка, іграшки-сортери, пірамідки, конструктори.
Дитині 9 місяців і старше можна запропонувати зібрати пірамідку з кілець, стаканчики один в інший, пластмасові кубики, які можна ставити один на одного. Дитина може крутити і крутити іграшки, вставляти одну в іншу, ставити їх по черзі в ряд, перекладати з ручки в ручку і навіть кидати, що також є корисною навичкою для дитини, оскільки він починає усвідомлювати результат своїх дій: він підняв руку, кинув іграшку, і вона опинилася на підлозі. Таким чином, розвивається не тільки дрібна моторика рук, але і мислення.

Які іграшки потрібні однорічному дитині?


Розвиваючі іграшки для однорічної дитини повинні підбиратися за принципом дії: щоб їх можна було вкладати, стискати, переміщати, катати, висовувати, рухати.
Іграшки для дітей до року

Для гри дитині, якій виповнився рік, можна запропонувати каталку, спеціальні дитячий ігровий центр, де присутні дрібні іграшки різної форми, кольору, щільності і розміру. Часто такі комплекси мають музичне оформлення. Велика машинка-каталка, на якій можна їздити, також приверне увагу малюка.
Вибираючи яку-небудь іграшку для малюка, слід пам'ятати, що вона повинна бути не тільки розвиває, але й доставляти задоволення дитині. Тому якщо ви помітили, що дитина не проявляє інтересу, наприклад, до конструктору, то не потрібно в магазині скуповувати все підряд. Потрібно враховувати інтереси малюка. Тільки тоді він буде розвиватися з задоволенням.
Читайте також
Які іграшки потрібні дитині 1 рік?
Які іграшки потрібні дитині 1 рік?
Батькам однорічного малюка дуже складно не розгубитися серед шикарного асортименту товарів для дітей. Далі допоможемо молодим мамам і татам
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
Розвиваємо дрібну моторику
Розвиваємо дрібну моторику
Виявляється, для кращого і більш швидкого розвитку мовлення і мислення дитини, необхідно розвивати його тактильні відчуття із самого раннього віку.
Іграшки для дітей від 6 місяців
Іграшки для дітей від 6 місяців
Іграшки - це не тільки спосіб відвернути або розважити дитину, а й засіб для його розвитку. У нашій статті ми розповімо, які іграшки потрібні
Розвиваючий центр для дітей
Розвиваючий центр для дітей
Розвиваючі ігрові центри для дітей - прекрасне рішення для раннього розвитку малюка, адже вони мають різні форми, починаючи від килимків, призначених
Іграшки для розвитку дрібної моторики
Іграшки для розвитку дрібної моторики
Правильні іграшки для дітей ті, які не спотворюють дійсну картину світу, навчають та розвивають дитину. Робота з дрібної моторики ручок дитини - це