Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Грудничковое плавання

4-03-2015, 18:15
1241
0
Грудничковое плавання
Сучасні дослідження показують, що плавання - це навичка, якою варто опанувати раніше, ніж ходьбою. Раніше грудничковое плавання викликає у малюків позитивні емоції, зміцнює їх опорно-руховий апарат, дихальну, серцево-судинну системи. Крім того, раннє плавання для немовлят корисно тим, що стимулює процеси обміну речовин, зміцнює дитячу нервову систему, покращує апетит, витривалість і сон.
Раніше плавання: за і проти
Будучи вагітною, молода мама, начитавшись журналів, форумів, представляє себе з малюком плаваючими в басейні. Однак поява малюка, такого беззахисного і крихкого, змушує більш ретельно підходити до аргументів «за» і «проти» грудникового плавання. Це стосується навіть самого першого походу в басейн, адже перше плавання в басейні для немовлят при відсутності належних знань може вилитися в справжній стрес для дитини, а для його батьків - і поготів.
Про те, що навчання плаванню новонароджених і немовлят не тільки не шкідливо, але і вкрай корисно, вже згадувалося вище. Малюки швидше розвиваються і в плані психомоторики. Також не варто забувати про ефект загартування.
Варто відзначити, що це не новомодне віяння, тому що методика навчання немовлят плаванню навіть в наших широтах була розроблена ще близько трьох десятиліть тому. З тих пір вона вдосконалюється, змінюється, але позитивні результати й ефективність залишаються незмінними.
Плавання - це терапевтична процедура для діток з деякими відхиленнями у здоров'ї, але таким малюкам можна плавати тільки після отримання дозволу від лікаря.
Плавання у ванній
Перший місяць-півтора буде зручніше влаштовувати плавання для немовлят вдома у ванній, тому що сама процедура зазвичай займає не більше десяти-п'ятнадцяти хвилин, а на дорогу в басейн піде багато часу. Крім того, займатися в басейні з малюком, коли пупок ще повністю не зажив, досить ризиковано. Саме до тримісячного віку рекомендовано починати навчання, адже рефлекс поступово згасає. Ще в утробі малюк відчував у навколоплідних водах себе комфортно, тому будь-яка вода буде йому солодким спогадом. А вже після трьох місяців занурення у воду буде сприйматися як щось нове і невідоме.
Займатися з новонародженим треба тоді, коли він ситий, в хорошому настрої, виспався. Спочатку необхідно зробити йому масаж, пограти, а потім повільно занурити у воду комфортної для нього температури. Навіть якщо ви переглянули сотні навчальних відеороликів, прочитали багато спеціалізованої літератури, краще перший час практикувати плавання для немовлят з кругом , який не дозволить малюкові занурюватися під воду. З часом, коли дитина підросте і адаптується, можна буде плавати без кола. Пам'ятайте, що мета - це зміцнення здоров'я, а не встановлення рекордів, нехай і грудничковых.
Грудничковое плавання

Плавання в басейні
Якщо впевненості у власних знаннях немає або ванна стала занадто малою для занять, пора звертатися до фахівців, які проводять навчання плаванню в басейнах. Тут познайомлять малюка з розвиваючим масажем, принципами дитячої та динамічної гімнастики, а також азам плавання. З професіоналами ви не будете тривожно переживати про безпеку дитини, а для купання дитини перетвориться в приємне проведення часу.
Плавання - це радість, поєднана з користю для здоров'я. Через деякий час ви здивуєтеся, як швидко і правильно розвивається ваш маленький плавець. Цілком можливо, що сьогоднішній малюк в руках професіонала в басейні - це майбутній чемпіон!
Читайте також
Як плавають діти?
Як плавають діти?
Чим раніше вчити плавати малюка, тим легше це вийде зробити. До того ж, це надзвичайно корисно для організму, а тому, плавання принесе неоціненну
Плавання для немовлят
Плавання для немовлят
Ще за часів СРСР була винайдена методика, що дозволяє навчити грудних дітей плавати раніше, ніж ходити. На жаль, далеко не всі батьки можуть
Секція плавання для дітей
Секція плавання для дітей
Плавання - ідеальний вид спорту, який, до того ж, є найменш травматичним. Тому при виборі спортивно секції для дитини, багато батьків в першу чергу
Навчання плаванню дітей дошкільного віку
Навчання плаванню дітей дошкільного віку
Плавання - особливий вид спорту. Це , мабуть, ідеальний варіант для дитини. Як навчити дошкільника плавати і коли його віддати в секцію з плавання,
Басейн у дитячому садку
Басейн у дитячому садку
Басейн у дитячому садку - це прекрасне рішення, адже батьки дуже часто самі водять дітей у секцію з плавання, яке, безумовно, корисно для дитячого
Вчимо плавати новонароджену дитину
Вчимо плавати новонароджену дитину
Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...