Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина погано набирає вагу

4-03-2015, 19:10
2448
0
Дитина погано набирає вагу
При черговому візиті до педіатра з малюком лікар може констатувати, що дитина мало набирає у вазі. Існують таблиці, за якими лікар орієнтується на показник ваги дитини відповідно до віку. Однак більшість педіатрів використовує морально застарілі норми росту і ваги дітей , які були створені при загальному штучному вигодовуванні дитини. У той час як в сучасному світі відзначається тенденція до популяризації грудного вигодовування дитини на вимогу. Відповідно малюк, що знаходиться на грудному вигодовуванні, і вагу набирає по-іншому, ніж його побратим-на штучному вигодовуванні.

Норми набору ваги дитини до одного року


Нормальною вагою при народженні вважається маса від 25 до 4 кг. Якщо дитина важить менше, то він вважається маловагі, якщо більше - то великим. Нерідко батьки задаються питанням, скільки дитина повинна набирати вагу. Вважається, що в середньому за місяць дитина до досягнення нею віку шести місяців повинен набирати в місяць не менше 800 грам, від 6 місяців до 9 місяців - не менше 500 грам. До року малюк набирає вагу близько 300 грамів на місяць.

Чому грудної дитина погано набирає вагу: причини?


Існує ряд причин, чому дитина не набирає вагу:

 • низький рівень гемоглобіну в крові (анемія);

 • наявність неврологічної патології;

 • стресові ситуації;

 • спадковість: в роду у дитини всі родичі відрізняються малою вагою та певним типом статури;

 • у малюка присутні глисти;

 • захворювання системи травлення (діарея або, навпаки, часті запори);

 • неправильно введений прикорм (введення його в дуже великих кількостях відразу).


 • Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то можна виділити наступний ряд причин, чому дитина мало набирає вагу:

 • у матері мало грудного молока;

 • малюк часто засинає під час годування;

 • немовля погано бере груди в рот і малоактивно її смокче;

 • одноманітне харчування матері;

 • в одне годування дитини прикладають до двох грудей, в результаті чого малюк просто не дістає до «заднього» молока, яке є найбільш поживним і корисним, а також сприяє набору ваги.


 • У такому разі важливо годуючій мамі навчитися правильно прикладати дитину до грудей, щоб йому було комфортно і зручно їсти. А при нестачі молока пити спеціальний чай для годуючих матерів, який покликаний збільшити лактацію .
  Якщо малюк погано набирає вагу, то можна спробувати змінити його розпорядок дня.

  Як набирають вагу недоношені діти?


  Малюки, народжені раніше терміну, вважаються найчастіше маловесными і вимагають особливого режиму годування і догляду. Недоношені малюки в перші місяці життя набирають вагу більш швидкими темпами, ніж їх побратими, народжені в строк. Особливо важливо годувати недоношену дитину саме грудним материнським молоком, так як воно містить весь перелік необхідних малюкові корисних мікроелементів (білок, амінокислоти, олігосахариди, антитіла).
  Дитина, народжений раніше терміну, як правило, поміщають в кувез, де отримує живлення за допомогою зонда. У такому разі грудне вигодовування виключене. Однак мамі важливо зберегти грудне вигодовування, так як воно недоношеною дитиною засвоюється краще, він швидше набирає вагу і йде на поправку.
  Для того, щоб недоношений малюк набирав вагу, його необхідно як можна частіше годувати. Проте такі діти дуже багато сплять. У
  Дитина погано набирає вагу
  такому випадку годування має відбуватися за ініціативою самої матері і бути як можна більш тривалим, так як дитина ще дуже слабкий, і смоктати груди може досить довго. Однак кількості з'їденого молока може бути дуже мало.
  Слід пам'ятати, що вага малюка до року - показник суто індивідуальний залежно від спадковості, харчування мами, навколишнього оточення в сім'ї, екологічної ситуації. І перш ніж бити тривогу, що дитина погано їсть і має недобір ваги, необхідно проконсультуватися з лікарем і встановити справжню причину малого набору ваги.
  Читайте також
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
  Надбавка у вазі у немовлят
  Надбавка у вазі у немовлят
  Збільшення ваги у немовляти – головний показник його росту і розвитку, тому лікарі і молоді мами приділяють цьому питанню настільки пильну увагу.
  Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
  Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
  Всі молоді мами переживають, щоб їх малюк добре їв. Але як перевірити, чи ситий малюк, чи вистачає йому їжі? Для цього необхідно робити контрольні
  Дитина не набирає вагу
  Дитина не набирає вагу
  Іноді батьки, пильно спостерігають за ростом і розвитком малюка, помічають, що показники його ваги раптом завмерли на одній цифрі. І починає
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,
  Скільки повинен з'їдати новонароджений?
  Скільки повинен з'їдати новонароджений?
  Кожну маму хвилює здоров'я її дитини, його комфорт і гарний настрій. І, зрозуміло, базова потреба малюка - у харчуванні. І тут виникає питання, яке