Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Газики у новонароджених

Газики у новонароджених

4-03-2015, 19:10
1467
0
Газики у новонароджених
Для молодої сім'ї, де в будинку дитина у віці до 3 місяців, досить частою буває картина, коли дитина «заходиться» плачем, ховаючи під себе ніжки або выгибаясь. Такого явища є пояснення - новонародженого мучать газики або метеоризм.

Які симптоми газів у новонароджених?


Багато дітей дуже часто плачуть, і причину цього плачу встановити нелегко. Але плач від газів можна визначити по поведінці дитини: він не просто плаче, а своїми рухами вказує на джерело болю, смикаючи ніжками або крекчучи. Як правило, сильні газики мучать новонародженого в один і той же час: пізно ввечері або вночі, це пояснюється процесом перетравлення їжі.

Чому новонародженого мучать гази?


Травна система дитини недосконала, і в перші місяці травний тракт проходить адаптацію до надходить їжі, заселяясь потрібними бактеріями і ферментами. Це веде до надмірного газоутворення, яке супроводжується спазмами кишечника і хворобливих відчуттів. Але, як показує практика, не всі діти в прямому сенсі «страждають» від цієї неприємності, деякі немовлята успішно уникають болісних газів. На думку лікарів, деякі фактори безпосередньо впливають на газоутворення.

 • Дієта годуючої матері . Раціон з підвищеним вмістом кислотоутворюючих і газоутворюючих продуктів (зернові, сир, картопля, бобові, масла, вершки, ковбаси, сосиски і солодощі) може бути ключовою причиною зайвої вироблення газів у новонароджених.

 • Заглатываемый повітря. Під час годування або під час тривалого плачу діти можуть заковтувати повітря, в результаті чого у новонародженого не відходять гази.

 • Великий обсяг їжі, що з'їдається за одне годування, тому краще годувати дитину частіше, але меншими порціями. • Що робити, коли новонародженого мучать газики?


  Для того щоб допомогти малюкові впоратися з проблемою, можна скористатися способами, які допомогли кільком поколінням мам.

 • Ліки від газів у новонароджених повинен призначати, звичайно, доктор, але так як вибір їх невеликий, то, швидше за все, вам призначать: саб симплекс або еспумізан (поглинають газові бульбашки в животі), бебі калм, фенхелевый або ромашковий чай (знімають спазми і заспокоюють животик).

 • Масаж животика перед їжею: ставимо підстава долоні на живіт і робимо кругові рухи за годинниковою стрілкою навколо пупка, трохи натискаючи на область масажу. Потім потрібно підняти ніжки дитини, зігнути їх у колінах і притиснути до живота. Повторити вправу кілька разів поки не стануть відходити газики. Після масажу і згинання ніжок викладаємо малюка на животик, це добре посилює перистальтику.

 • Підніміть узголів'я ліжка на 30° - це зменшить скупчення газів в кишечнику і допоможе дитині «зригувати». Годуйте дитину під кутом 30-45°, стежачи за тим, щоб в процесі їжі він не заковтував повітря. При заковтуванні повітря потрібно обов'язково потримати малюка вертикально.

 • Після їжі і під час нападів «колік» носіть дитину вертикально в позі «жаби». Малюк обов'язково повинен бути притиснутий своїм животиком до вашого, тоді зригування і відходження газів відбувається легше.

 • Для багатьох «рятувальним колом» стає трубка від газів у новонароджених. Сьогодні купити таку трубочку в аптеці досить
  Газики у новонароджених
  складно з-за високої ймовірності травмування кишечника. Однак кілька поколінь мам успішно користувалися трубочкою в якості лікування газів у новонародженого. Користуватися трубочкою досить просто: необхідно змастити наконечник дитячим кремом і акуратно ввести в попу малюкові на 1-2 см вкручивающими рухами. Якщо немає газовідвідної трубочки, можна купити саму маленьку клізмочку і відрізати у неї частину груші. • Всі прийоми і кошти від газів у новонароджених краще використовувати в комплексі, сполучаючи медичні препарати з образом життя малюка і харчуванням матері.
  Читайте також
  Газики у новонароджених - що робити?
  Газики у новонароджених - що робити?
  Газики у новонароджених - самий головний винуватець плачу і безсонних ночей. Що може зробити мама, щоб допомогти своєму маляті, зняти біль і
  Масаж живота для новонароджених
  Масаж живота для новонароджених
  Кольки - неприємність з якою стикаються малюки та їх батьки в перші місяці після народження. Існує чимало засобів для полегшення ситуації. Але одним
  Болить живіт: в чому причина і як лікувати?
  Болить живіт: в чому причина і як лікувати?
  Проблеми з животиком є у кожного немовляти. Чому вони виникають? Кишечник у дитини починає функціонувати ще внутрішньоутробно, але це не означає,
  Плантекс для новонароджених
  Плантекс для новонароджених
  Якщо ваш малюк неспокійно спить, часто вередує, то цілком ймовірно, що у нього почалися шлункові коліки. Таким чином, відбувається налаштування
  Газовідвідна трубочка для новонароджених
  Газовідвідна трубочка для новонароджених
  Новонароджена дитина зовсім беззахисна, адже багато життєво важливі процеси в його організмі ще не нормалізувалися. Не дивно, що в перші місяці життя
  Ліки від кольок у немовлят
  Ліки від кольок у немовлят
  Коліки у немовлят - неприємне явище, знайоме практично всім молодим батькам. У малюка болить животик, а мама мучиться від неможливості допомогти. Чи