Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Режим дитини до року

5-03-2015, 08:52
1539
0
Режим дитини до року
Малюк - маленький чоловічок, щодня вимагає колосальної уваги і турботи. Будь-яка матуся намагається зробити кожен день дитини максимально корисним для його здоров'я і розвитку. Сон, харчування, ігри, прогулянки і різні процедури систематично супроводжують новонародженого місяць за місяцем. Причому потреби і поведінку дитини протягом року стрімко змінюються. Яким же повинен бути розпорядок дня дитини до року, що дозволяє мамі здійснювати необхідний догляд і не забути про важливі деталі?

Режим сну і неспання
Режим дитини в перший рік життя змінюється кілька разів.
Перші три - чотири тижні життя день дитини полягає в годуванні і сні, час неспання дуже короткий і становить близько 15 хвилин.
Причому вже з другого тижня необхідно привчати дитину розрізняти ніч і день і не збивати нормальний ритм. Під час годування вночі не галасуйте, не вмикайте яскраве світло. Нехай малюк звикає, що вночі треба спати.
Починаючи з 1-з 3 місяць, дітки починають більше спати і менше спати. Виробляється певний режим і тривалість сну дитини до року має становити близько 10-12 годин на добу. Але не забувайте, що кожен малюк індивідуальний і невеликі збої в ритмі є нормою. Пам'ятайте, що негативні емоції (крики, сварки) і позитивні (подарунки, гості, ігри) можуть перевтомлювати малюка. У такому разі час для сну збільшиться.
Таким чином, поступово формується два денних сну-до обіду і після (приблизно в 14-15 годин дня) по дві години. А до року встановлюється лише один денний сон після обіду.
Режим харчування
Режим харчування дитини до року з кожним місяцем практично не змінюється. Годування до трьох місяців здійснюється приблизно 6-7 разів на добу. Але до 6 місяців, поки дитина на грудному годуванні, його режим можна вважати вільним. З півроку дитина починає їсти 5 разів на день і до року тільки 4 рази.
Після 4 місяців можливе введення першого прикорму з овочевих пюре білих овочів (картопля, кабачок) і фруктових компотів і розлучених соків (близько 50 мл на добу). Прикорм завжди дається перед основним грудним вигодовуванням або до годування сумішами. На п'ятому місяці вводяться каші на молоці, розведеному водою (один до одного), а відсоток крупи в каші не більше п'яти. У шість місяців в овочеве пюре, замість овочевого бульйону можна додати міцний курячий або яловичий. На 7 місяці в раціон вносять терте варене яйце і подрібнене варене м'ясо. Але слід не забувати, що грудне вигодовування дитина повинна отримувати тільки за бажанням, а прикорм, в той час як сім'я снідає, обідає або вечеряє. Так, режим годування дитини до року характеризується поступовим різноманітністю щоденного меню і збільшенням порцій.
Прогулянки та ігри
Щодо прогулянок, можна відзначити, що найбільш оптимальним для дитини буде 3-4 години на свіжому повітрі. Причому, гарна погода і здоровий стан дитини дуже важливі.

Розвиваючі ігри варто проводити, поки дитина не втомиться. Перед сном вони не вітаються, так як можуть привести до перезбудження малюка, відхід до сну буде проблематичним.
Режим дитини до року

Гігієнічні процедури також важливі. Бажано проводити їх два рази в добу. Ранкове вмивання для дитини почне новий день, а купання ввечері налаштує на сон.
Якщо дотримуватися систематичний режим дня до 1 року (годівля і сон в один і той же час), дитина швидко звикне до певного розпорядку. Якщо батьки мають певний режим, то, як правило, дитині прищеплюються ті ж схильності. Важливо бути чуйними до поведінки і бажань дитини. Адже малюкові буде набагато легше пристосуватися, якщо його потреби будуть задоволені. Терпіння і любов до малюка обов'язково допоможуть знайти компроміс протягом дня.
Читайте також
Режим дитини в 9 місяців – розпорядок дня
Режим дитини в 9 місяців – розпорядок дня
Кожен місяць режим підростаючого малюка дещо змінюється, адже місця для сну в його розкладі стає все менше, і приходить черга неспання і активного
Режим дитини 7 місяців
Режим дитини 7 місяців
Кожна дитина живе за своїм певного режиму, який планомірно змінюється з дорослішанням малюка, підлаштовуючись під нові потреби. Завдання батьків -
Режим дитини 8 місяців
Режим дитини 8 місяців
Дитина, привчена до режиму з дитинства, надалі стане більш організованим, пунктуальним, і врівноваженим, що, безсумнівно, так потрібно у дорослому
Режим харчування дитини 5 місяців на штучному вигодовуванні
Режим харчування дитини 5 місяців на штучному вигодовуванні
У дітей-искусственников доволі рано складається певний режим харчування. Тому до моменту введення прикорму, а це вік 4 - 5 місяців, він вже
Режим дня дитини в 1 рік
Режим дня дитини в 1 рік
Режим дня відіграє величезну роль у підтриманні здорового способу життя та гарного самопочуття дитини. Перший рік малюка - це період, коли режим
Режим дитини в 4 місяці
Режим дитини в 4 місяці
Дитина в 4 місяці вже не просто лежить в ліжечку грудочку, він активно знайомиться зі світом і вчитися налагоджувати з ним зв'язок. Поступово