Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина часто прокидається вночі

5-03-2015, 08:54
10718
0
Дитина часто прокидається вночі
Повноцінний здоровий сон - запорука нормального розвитку малюка, а також часом єдиний привід для батьків відпочити і набратися сил для нового дня. Що ж робити, якщо сон малюка не можна назвати міцним і дитина прокидається вночі кожну годину, позбавляючи всіх членів сім'ї і себе самого можливості добре відпочити?
У цій статті ми з вами поговоримо про можливі причини того, чому дитина часто прокидається вночі і що робити, якщо дитина прокидається вночі й плаче.

Чому діти прокидаються вночі?


Грудної дитина часто прокидається вночі, щоб поїсти. Чим менше вік дитини, тим менше інтервал між прийомами їжі. Якщо дитина прокидається тільки для їжі і спокійно засинає, вгамувавши голод - значить, все добре і хвилюватися не про що. Звичайно, для батьків досить важко по кілька разів за ніч прокидатися для годування, але всі розуміють, що такі потреби малюка і нічого жахливого в цьому немає.
Якщо дитина, навіть наситившись, продовжує кричати і плакати, швидше за все, у нього щось болить чи він наляканий. Найчастіше малюків мучать кишкові гази і коліка. У таких випадках добре допомагає кропова вода (відвар насіння кропу і фенхелю), а також спеціальні медичні препарати для лікування коліки і дисбактеріозу (еспумізан, куплатон тощо). Звичайно ж, застосовувати ці засоби без консультації з лікарем вкрай небажано - перш ніж починати будь-яке лікування, слід пройти обстеження у фахівця, визначити точний діагноз і вибрати адекватну схему лікування. Причиною нічного підйому також може бути холод чи спека, мокрий підгузник, незручна постіль або режущиеся зубки.
Повністю здорові новонароджені, як правило, міцно сплять, не надто звертаючи увагу на оточуючих і обстановку Досить, щоб йому було тепло, сухо і він відчував себе ситим.
Старші діти починають усвідомлювати те, що відбувається навколо. З цього моменту на якість їхнього сну починає впливати їхня психічна діяльність. Тобто, дуже сильні емоції і переживання можуть стати причиною того, що малюк ніяк не може заснути, перевертається або скрипить зубами уві сні, часто прокидається і плаче. Щоб уникнути впливу емоцій на сон, не пізніше, ніж за 3-4 години до сну виключіть активні ігри і сильні емоційні навантаження будь-якого характеру (як негативні, так і позитивні).

Коли дитина перестає прокидатися вночі?


Як би вам ні хотілося гарненько виспатися вночі, дитина до 6 місяців не може витримати інтервал між годуваннями більше 6 годин. Тому прокидатися вночі для годування все-таки доведеться. Але вже до 4 місяців після народження, незважаючи на те, що загальна тривалість сну у дитини майже не зміниться, більша частина періоду сну припадає на нічний час.
Зауважте, що нічні здригання і навіть короткочасне неспання у дітей не є патологіями, якщо при цьому малюк не плаче і не вимагає уваги дорослих, а спокійно засинає знову.

Як відучити дитину прокидатися вночі?


Частіше всього, до 8-9 місяців життя малюки припиняють прокидатися вночі для годування. Але так буває не завжди. Деякі діти продовжують прокидатися їсти ночами до року і навіть довше, незважаючи на те, що вони давно вже не потребують нічного годування. Для батьків з 8 місяців починається дуже складний період - прагнення відучити дитину від нічних годувань найчастіше з тріском провалюється, як тільки малюк починає голосно плакати вночі, вимагаючи свою порцію молока. Звичайно, швидко дати пляшечку або груди набагато простіше, ніж заспокоювати дитину і терпіти його плач, але повірте, варто помучитися і відучити малюка їсти вночі. Надалі звичка прокидатися вночі буде тільки закріплюватися, позбавлення від неї буде ще більш довгим і болісним.
Якщо малюк перестав їсти вночі, але все одно продовжує прокидатися, можливо, він боїться спати на самоті (так часто буває з дітьми, які раніше спали з батьками, і раптом були позбавлені такої можливості, так як дорослі вирішили, що дитина вже досить великий, щоб спати самому). Привчати до самостійного сну також краще поступово - спочатку ставити дитяче ліжко
Дитина часто прокидається вночі
близько батьківського. Поступово дитяче ліжечко треба відставляти все далі і далі, а згодом і зовсім перенести в дитячу. Не варто дозволяти малюку засинати з вами, а потім переносити сплячого в його ліжко - прокинувшись, він не зрозуміє, де він і може сильно злякатися. Переносити малюка в його ліжечко потрібно сонним, але не сплячим, щоб він міг усвідомлювати, що відбувається.
Привчаючи дитину спати самостійно і без нічних годувань, будьте послідовними і не поспішайте - тільки так ви зможете зробити все правильно і мінімальними емоційними травмами для всіх членів сім'ї.
Читайте також
Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
До першого дня народження сон дитини часто нормалізується. Нервова система малюка стає міцнішою, а проблеми з животиком зазвичай відступають. Однак,
Дитина 8 місяців погано спить вночі
Дитина 8 місяців погано спить вночі
У 8-місячних малюків достатньо причин для неспокійного сну. Щоб батьки не розгубилися, і розуміли, що робити і чим допомогти дитині, вони повинні
Як відучити дитину від нічних годувань?
Як відучити дитину від нічних годувань?
Нічні годування необхідні грудним дітям, так як вони ще не можуть витримати всю ніч без їжі. Але настає момент, коли такі годування стають тягарем
Дитина прокидається вночі й плаче
Дитина прокидається вночі й плаче
Маленькі дітки дуже часто прокидаються по ночах і починають плакати. Причин цьому може бути безліч. Сьогодні ми розглянемо найбільш поширені з них.
Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація
Скільки повинна спати новонароджена дитина?
Скільки повинна спати новонароджена дитина?
Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...