Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина плаче після купання

5-03-2015, 08:54
1004
0
Дитина плаче після купання
Вечірні процедури покликані заспокоїти малюка і підготувати його до сну. Але трапляється, що з незрозумілих причин немовля плаче після купання і мама просто не знає, як себе вести. Розглянемо основні причини, чому дитина плаче після купання, і методи їх усунення.

Плач після купання: як вирішити проблему?


Є кілька простих способів дізнатися, чому немовля плаче після купання. Для цього достатньо змінити сам процес і таким чином методом виключення визначити справжню причину.
1. Різка зміна температури. Діти більш чутливо реагують на перепади температури. Якщо в кімнаті прохолодно, а вода занадто гаряча, то дитина буде відчувати дискомфорт.
Як вчинити: ідеальною вважається температура 36-37°Пн. По мірі купання поступово додавайте прохолодну воду і після того, як ви вынете дитини, він не зреагує так бурхливо на прохолодне повітря. Також не закривайте двері у ванну при купанні, тоді перепад не відчується.
2. Частою причиною, чому дитина плаче після купання, стає звичайний голод або спрага. Напевно ви й самі після водних процедур іноді ловите себе на думці про перекус.
Як вчинити: за півгодини-годину до купання нагодувати дитину. Якщо навіть при такому режимі малюк голодний, відразу після купання дайте йому груди, а вже після цього акуратно одягніть і вкладіть спати.
3. Часто дитина плаче після купання, якщо у животику починаються коліки. Саме вечірній час стає піком болю в животі, що збігається з часом купання.
Дитина плаче після купання

Як вчинити: зменшити болю допоможе зарядка. У теплій воді м'язи стають більш розслабленими і податливими, тому невелика гімнастика дуже ефективно допомагає дитині впоратися з газиками.
4. Дитина плаче після купання, якщо він втомився. Багато діток під час процедури розслабляються і організм вже готовий заснути, тому всі маніпуляції з витиранням і одяганням так сильно нервують дитину.
Як вчинити: намагайтеся скоротити період прийому ванни. Не варто занадто довго купати малюка, а час підбирайте таким чином, щоб він не встиг до цього моменту втомитися.
Читайте також
Марганцівка для купання новонароджених
Марганцівка для купання новонароджених
Рекомендація купати новонародженого з марганцівкою не старіє, незважаючи на те, що не всі лікарі з нею згодні. Як правильно приготувати ванну з
Чому дитина плаче після купання?
Чому дитина плаче після купання?
Лише деякі батьки стикаються з проблемою небажання купатися у малюка. Більшість діток хоч і люблять воду, проте все ж починають протестувати, якщо
Температура води для купання новонароджених
Температура води для купання новонароджених
Купання - один з найприємніших процедур догляду за новонародженим, яка приносить чимало задоволення і малюкові, і його батькам. Зробити купання
Трави для купання новонароджених
Трави для купання новонароджених
Купання новонародженого - одна з найприємніших процедур догляду за малюком. А можна її зробити ще корисніше, розводячи у ванній наполягатиме трав,
Підказки для безпечного купання
Підказки для безпечного купання
Прийняття ванни може бути забавою, спеціальний час, щоб розділити його з Вашим малюком . Це також час для застереження. Пам'ятайте ці підказки для
Вчимо плавати новонароджену дитину
Вчимо плавати новонароджену дитину
Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...