Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як розвивати дитину в 2 місяці?

5-03-2015, 09:18
1526
0
Як розвивати дитину в 2 місяці?
Для малюка і його молодих батьків кожен день відкриває щось нове! І ось йому вже 2 місяці. Ви розумієте свою дитину, чому плаче, що турбує, коли хоче їсти. А він відповідає вам променистою усмішкою, намагається вимовляти перші звуки. Його погляд перестає бути сонним і хаотичним, він намагається уважно стежити за рухомими предметами. Якщо покласти його на животик він ненадовго буде піднімати голівку сам, а, лежачи на боці, перевертається на спинку.
Малюк вже проявляє активність, і це тільки перші його досягнення. Вже в такому ранньому віці ви можете допомагати йому пізнавати нові можливості. Отже, розглянемо, як займатися з дитиною в 2 місяці.
Дитина вже трохи зміцнів, але його ніжки і ручки ще не знаходяться в тонусі, для цього необхідно проводити комплексні масажні прийоми.

Масаж для немовлят 2 місяці • У цьому віці у дитини все ще залишається сильний хапальний рефлекс. Допомагайте дитині розкривати свої долоньки, розправляючи кулачки і ніжно погладжуючи пальчики.

 • Великі пальці вкладіть дитині в долоньку, іншими чотирма пальцями обхопіть його кулачки і, піднявши руки вгору, робіть легкі вібраційні руху.

 • Для зміцнення м'язів спини укладіть малюка на бік і проводите рукою вздовж хребта, дитина рефлекторно буде згинати і розгинати його. При цьому слід притримувати ніжки. Повторіть цю вправу і на другому боці.

 • Кругові погладжування животика, розроблять його косі м'язи і попередять поява пупкової грижі.

 • Також великими пальцями притискайте ступні малюка, це буде розвивати їх рефлекторне згинання. • Крім погладжуючих рухів, характерних для малюків у віці 1 місяця, можна приступити до поглажування охоплює, яке стимулює кровообіг і зміцнює м'язи.
  Грудничковая гімнастика
  Доповнюйте масаж гімнастикою, це значно підвищить його ефективність. Нескладна гімнастика для немовлят 2 місяців буде розвивати їх рефлекторні навички і зміцнювати руховий апарат.

 • Кладіть дитину на живіт. Близько 15 секунд він повинен утримувати свою голівку сам.

 • Також, лежачи на животику, розведіть малюкові ніжки, щоб стопи прилягали один до одного, а коліна були трохи розсунуті. Підставте долоню до ніг малюка, щоб він міг максимально відштовхнутися від неї. Виконавши таке розгинання ніг, він як жабеня просунеться вперед.

 • З вихідного положення лежачи на спині, обережно взявши малюка під мишки, повільно піднімайте його в сидяче положення і також повільно опустіть назад. Таким чином, можна піднімати дитини і до положення стоячи, щоб він намагався відштовхуватися ніжками від поверхні. Уважно треба стежити за положенням головки, щоб уникнути удару.


 • Такі заняття з двомісячною дитиною бажано проводити 1-2 рази в день, в середньому по 5-8 разів кожну вправу в залежності від навантаження.
  Розвиваємо граючи
  Розвиваючі ігри з дитиною в 2 місяці мають не менш важливе значення. У цьому віці у малюка найбільш активно розвиваються слух і зір, мислення та пам'ять, з'являються нові рухові навички. У цьому допоможуть малюкові іграшки.

 • Для розвитку моторики рук покладіть дитині в долоньку кулька, нехай він намагається його стиснути, відчуваючи форму предмета. Кульки можуть бути різного розміру і маси.

 • Можна зібрати шматочки різної тканини, наприклад, вельвет, шовк і мішковина. Дитині будуть цікаві ці відчуття, і він не буде постійно тримати ручки в кулаці.

 • Все яскраве і дзвінке тягне дитину. Одягніть йому яскраві шкарпетки на ніжки і ручки. Рухаючись, він буде стежити за ними, що розвиває його увагу.
  Як розвивати дитину в 2 місяці?
  Для цього ж можна вішати різні картинки на ліжечку або використовувати ляльки, що надягаються на руку.

 • Іграшки-пищалки або брязкальця вкладайте дитині ручку. Стискаючи її і почувши писк, він буде вчитися контролювати свої рухи.

 • Розмовляйте з дитиною, завжди відповідайте на його бажання «поговорити», таке спілкування буде розвивати його мовний апарат. Вмикайте неголосну музику, подивіться, які мелодії йому подобаються, а які ні. Звертайте його увагу на різні звуки і разом з ним шукайте їх джерела.

 • Іноді переодевайте малюка перед дзеркалом, так він буде пізнавати себе. Це здивує і захопить його.
 • Читайте також
  Як розвивати дитину в 3 місяці?
  Як розвивати дитину в 3 місяці?
  Період новонародженості вже позаду, перші труднощі подолані, і батьки встигли встановити тісний контакт з малюком. Тепер можна подумати про те, як
  Гімнастика для немовлят
  Гімнастика для немовлят
  З дитиною перших місяців життя теж можна і потрібно займатися гімнастикою і робити дитячий масаж . Вправи, які допомагають зміцненню м'язів і
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  Зарядка для новонароджених
  Зарядка для новонароджених
  Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  Новонароджений багато чого вміє завдяки рефлексам. Вони ж пов'язані з тонусом, який змінюється у встановлені строки. Малюк набуває м'язове
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і