Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Неспокійний сон у немовляти

5-03-2015, 09:19
1136
0
Неспокійний сон у немовляти
Коли в будинку з'являється немовля, то навколо повністю змінюється ритм життя всіх членів сім'ї. Часом турботи про малюка можуть викликати не тільки приємні емоції, але і нервозність, хвилювання з приводу незнання особливостей життєдіяльності малюка.
Найчастішою причиною хвилювань батьків є неспокійний сон у немовляти. Недарма педіатри всього світу велике значення приділяють саме процесу відпочинку дитини, оскільки порушення сну у дитини може бути передумовою серйозних неврологічних захворювань або хвороб внутрішніх органів.

Причини порушення сну у дітей та їх лікування


Перші кілька тижнів немовлята діти часто плутають день з ніччю, оскільки ще не встановили режим сну і неспання, відмінний від внутрішньоутробного стану. Це свідчить про порушення адаптації і пристосування до умов навколишнього середовища. У такому випадку варто просто почекати: порушення сну пройдуть самі собою у міру дорослішання малюка.
Іноді неспокійний сон може бути причиною зміни погоди або змістився режиму дня. У такому разі порушення періоду сну і неспання нормалізуються відразу ж при першому усунення дратівної фактора.
Коли малюк ще зовсім маленький, то його часто можуть мучити коліки, здуття живота і це може стати однією з основних причин неспокійного сну у дитини. Неможливо коліки вилікувати, можна лише полегшити дитині її стан: частіше викладати на живіт матері, щоб він відчував тепло і відчував себе в безпеці. Можна використовувати теплі компреси на область живота для зменшення здуття. Такі лікарські засоби як плантекс, бэбикалм, містять кропову воду, сприяють розслабленню м'язів шлунка і позбавлення від кольок.
У старшому віці порушення сну можуть бути викликані прорізуванням зубів, перезбудженням перед сном під час активних ігор.

Симптоми порушення сну


Під час сну у грудничка можна спостерігати такі явища як:

 • посмикування кінцівок;

 • вздрагивание;

 • підвищене потовиділення;

 • порушення дихання.


 • За диханням необхідно стежити особливо ретельно, оскільки є таке поняття як нічне апное, що характеризується короткочасною зупинкою дихання. У такому разі необхідна консультація лікаря-педіатра.

  Методи налагодження режиму сну і неспання


  У разі виявлення порушень сну важливо чітко вибудувати розпорядок дня дитини і ввести ритуали відходу до сну. За годину до сну необхідно скоротити кількість активних ігор, віддаючи перевагу більш спокійні заходи як читання казки, перегляд картинок.
  Купання найбільш значимо перед сном, оскільки воно дозволяє зняти психофізичне напруження в організмі, що накопичилася за день. Дитина відчуває себе більш розслабленою, спокійною. А додавання в ванну спеціальних трав тільки посилить седативний ефект.
  Також необхідно грамотно підтримувати гігієну і чистоту повітря в дитячій кімнаті. Вченими доведено, що в свіжої прохолодній кімнаті малюк засинає швидше і його сон більш міцний, ніж він буде спати в задушливому приміщенні. Тому перед сном обов'язково необхідно провітрювати кімнату, де спить дитина.
  Деякі батьки підтримують методику спільного сну з дитиною. Часом відбувається так, що окремо стоїть ліжечку малюк спить гірше, ніж під боком у мами. Тому що так він відчуває себе в безпеці, відчуває материнське тепло і запах молока. Його сон нормалізується самостійно без втручання лікарів.
  Слід пам'ятати, що немовля відчуває стан матері і воно безпосередньо проектується на дитину. Якщо мама
  Неспокійний сон у немовляти
  знаходиться в стані напруги, злості, то і дитина буде відчувати почуття дискомфорту і його буде складніше укласти спати. Необхідно бути спокійними і батьків в період відходу дитини до сну, щоб їх спокій передавалося малюкові і він швидше засинав.
  Перед відходом до сну слід створити відповідну обстановку: вимкнути світло і розмовляти пошепки. Мама може співати пісеньки, колискові дитині і, відчуваючи материнський голос, малюк буде відчувати себе в безпеці. А коли малюк спокійний, то немає місця і порушень сну.
  Найбільш рідко відзначається неспокійний сон у дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні і яких годують на вимогу. Близькість мами, її турбота і любов здатні позбутися неспокійного сну.
  Читайте також
  Снодійне для дітей
  Снодійне для дітей
  Проблеми зі сном у дітей - дуже часто явище, нерідко доводить батьків до думок про можливості використання снодійних препаратів. Але чи можна їх
  Дитина кричить уві сні
  Дитина кричить уві сні
  Повноцінний сон - запорука гарного самопочуття і здорового розвитку дитини. Однак нерідкі в дитячому віці і порушення сну. Так, батьки можуть почути,
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними
  Основні правила успішного сну малюка
  Основні правила успішного сну малюка
  В житті малюка сон є найважливішою частиною. Адже уві сні малюк росте і відпочиває, готуючись до пізнання навколишнього світу. Так як же зробити сон