Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Шапочка для купання немовлят

5-03-2015, 09:30
4591
0
Шапочка для купання немовлят
Купання для будь-якої дитини - це важлива гігієнічна процедура, яка, крім, власне, гігієни, забезпечує дитині спокійний сон. Цей свого роду ритуал зазвичай подобається дітям, але батькам іноді доводиться стикатися з певними труднощами. Особливо це стосується немовлят, яких зручніше купати удвох. Не завжди в мами є помічники або розміри ванної кімнати не дозволяють обом батькам там нормально розміститися. У таких випадках знадобиться шапочка для купання немовлят. Які функції вона виконує? Як правильно підібрати цей аксесуар? В яких випадках без шапочки для купання немовлят не обійтися? Давайте розбиратися.
Види шапочок для купання
Перед тим, як робити вибір на користь тієї або іншої шапочки, треба визначитися з тим, для чого вона потрібна і кому. Якщо ви вирішили долучити дитину до грудничковому плавання, то потрібен так званий очіпок-русалка - шапочка для купання з пінопластом, яку надягають малюкові під час навчання плаванню. Мами, вперше купающие дитини в такій шапочці, розчаровуються в ній - головка все-одно намагається зануритися під воду, зав'язки з тканини намокають, що ускладнює їх розв'язання, вушка, ніс і рот може потрапляти вода. Але це не означає, що шапочка погана! Дитина спочатку повинна навчитися тримати в неї голівку, а через кілька занять ви вже без побоювань зможете відпускати її у «вільне плавання».
Інша справа, якщо для новонароджених шапочка для купання необхідна через те, що мамі просто потрібно звільнити руки, щоб вимити малюка. У цьому випадку краще скористатися спеціальним надувним кругом, який одягається на шийку, або надувний шапочкою. В таких умовах голівка дитини завжди буде на поверхні води. Деякі матусі пристосовують для цих цілей автомобільні дитячі подушки для сну.
Іноді для дітей шапочка для купання потрібна з-за того, що вони бояться попадання на личко води або шампуню. Тобто її функції не зводяться до утримання голови над водою, а до козирка. Така шапочка-козирок для купання являє собою якусь подобу панамки з широкими полями і відсутністю верхній частині. Доступ до волосинками вільний, а вода стікає по полях і не турбує малюка. Якщо у вас є такий аксесуар, то порожній флакончик від шампуню «без сліз» не стане проблемою - звичайний шампунь не буде дратувати очі.
Якщо ви з дитиною плаваєте в басейні, шапочка для купання - обов'язковий аксесуар. Досвідчені тренери підкажуть, який варіант буде для вашого юного плавця найбільш зручним і безпечним.

Робимо чепчик для купання немовлят своїми руками


А тепер порада для мам-рукодільниць, як зшити шапочку для купання з підручних матеріалів.
Нам знадобиться:

 • бавовняна тканина;

 • дитяча ситцева шапочка;

 • пінопласт;

 • ножиці;

 • олівець;

 • нитки, голка.


 • Шапочка для купання немовлят


  Приступаємо до виготовлення шапочки для купання.

 • 1. Вирізаємо з пінопласту шість кубиків. Їх розмір повинен бути таким, щоб вони помістилися на шапочці навколо головки малюка.

 • Шапочка для купання немовлят


 • 2. З відрізу бавовняної тканини вирізаємо шість прямокутників. Їх розмір дорівнює розміру кубиків пінопласту плюс 2 см з кожної сторони (припуск).

 • Шапочка для купання немовлят


 • 3. Вкладаємо пінопласт в тканинні прямокутники як в кишеньку і пришиваємо по передньому краю дитячої шапочки. Пришиваємо стрічки-зав'язки, і шапочка готова!

 • Шапочка для купання немовлят

  Шапочка для купання немовлят  Не забувайте, що всі шви повинні бути зроблені зовні шапочки, щоб дитині в ній було комфортно. Поплавки з пінопласту слід фіксувати надійно, щоб під час купання вони випали з тканинних кишеньок.
  Читайте також
  Марганцівка для купання новонароджених
  Марганцівка для купання новонароджених
  Рекомендація купати новонародженого з марганцівкою не старіє, незважаючи на те, що не всі лікарі з нею згодні. Як правильно приготувати ванну з
  Шапочки для немовлят
  Шапочки для немовлят
  Враховуючи різноманіття головних уборів для новонароджених, пропонованих виробниками, не дивно, що багато батьків впадають в ступор при їх виборі.
  Гамак для купання новонароджених
  Гамак для купання новонароджених
  Ринок дитячих товарів багатий засобами і пристроями для купання немовлят. Одним з них є, так званий, гамак, що представляє собою смужку тканини, що
  Дитяча шапочка для басейну
  Дитяча шапочка для басейну
  Збираєтеся віддати дитину в секцію з плавання? Тоді необхідно придбати відповідні аксесуари для занять. Сьогодні ми розповімо вам, як правильно і яку
  Підказки для безпечного купання
  Підказки для безпечного купання
  Прийняття ванни може бути забавою, спеціальний час, щоб розділити його з Вашим малюком . Це також час для застереження. Пам'ятайте ці підказки для
  Вчимо плавати новонароджену дитину
  Вчимо плавати новонароджену дитину
  Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...