Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У новонародженого закисають очі

5-03-2015, 09:31
2411
0
У новонародженого закисають очі
Якщо ви помітили, що у вашого малюка вранці, або після денного сну закисають очі, ця стаття саме для вас. Ми розповімо докладно, чому у дитини закисають очі, і що робити у таких випадках, щоб уникнути неприємних наслідків.

Чому у дитини закисають очі?


Найчастіше, причиною закисання очей стає кон'юнктивіт - запалення кон'юнктиви (зовнішньої оболонки ока). Серед інших причин може бути і непрохідність слізного каналу, те, що порушує відтік слізної рідини.
Розберемо докладніше кожну причину окремо. Кон'юнктивіт може бути спровокований наступними факторами:
1. Бактеріями (streptococcus, staphylococcus aureus, epidermidis, hemophilus).
Інфекція може потрапляти в очі після того, як малюк потре їх брудними руками, а так само при попаданні чужорідного тіла в око.
У разі бактеріальної інфекції, крім того, що у дитини сильно закисати оченята, буде спостерігатися сльозотеча, почервоніння, а так само йому буде складно відкрити очі після сну. Виділення в цьому випадку мають характерний жовтий колір. Це говорить про те, що процес гнійний.
2. Вірусами (віруси, які провокують ГРВІ, а так само herpes simplex).
Вірусні кон'юнктивіти зазвичай супроводжують ГРВІ. Дитині неприємно дивитися на світ, це приносить йому дискомфорт, очі червоніють, сверблять, присутні прозорі виділення з очей.
3. Алергією (на пилок, тютюновий дим, шампунь).
При алергічному кон'юнктивіті домінантними симптомами є свербіж і почервоніння. Закисають очі у меншій мірі.
У 5% випадків, закисання очей у дітей є наслідком непрохідність слізного канальця (дакріоцистит). На цьому тлі, в слізному мішку можуть накопичуватися бактерії, тим самим, провокуючи закисання очей і інші симптоми - набряк повік, болючість навколо очей. Зазвичай ці прояви односторонні. Потребує консультації лікаря офтальмолога.

Що робити якщо закисають очі?


Якщо у новонародженого закисають очі, раціональніше всього проконсультуватися з педіатром, так як в перші 28 днів життя у малюка дуже слабкий імунітет, і щоб уникнути ускладнень, лікування повинен призначити тільки лікар.
Якщо у дитини постарше закисають очі, вам потрібно вжити наступні заходи:

 • постарайтеся навчити малюка дотримуватися гігієни - як можна частіше мити руки, не підносити їх до очей;
 • У новонародженого закисають очі

 • поміняйте малюкові наволочку і рушник для обличчя;

 • перед застосуванням крапель протріть дитині очі розчином за допомогою стерильного бинта. Для кожного ока використовуйте окремий тампон. Помийте руки, і тільки потім візьміть краплі;

 • використовуйте краплі в залежності від причини кон'юнктивіту. Якщо він бактеріальний - краплі повинні бути на основі антибіотика, а якщо вірусний - на основі протизапального препарату. Не рекомендуємо купувати ліки без призначення лікаря;

 • в разі того, якщо у малюка непрохідність слізного каналу, може знадобитися його прокол.
 • Читайте також
  Почервоніло око у дитини – що робити?
  Почервоніло око у дитини – що робити?
  Існує маса варіантів, чому у дитини можуть почервоніти очі. Батькам необхідно постаратися з'ясувати, що вплинуло на погане самопочуття очей малюка,
  У немовляти слезится очей
  У немовляти слезится очей
  Якщо у малюка слезится око, це може бути і алергія, і кон'юнктивіт, і закупорка слізного каналу, і маса інших можливих захворювань. Батькам не варто
  Закисають очі у дитини
  Закисають очі у дитини
  [b] Закисають очі у дитини [/b] в результаті дії цілого ряду факторів, які можна розділити на три групи. Дефекти догляду за дитиною.
  Гноїться очко у новонародженого
  Гноїться очко у новонародженого
  Молоді мами часто лякаються, коли у дітей з'являються жовті липкі виділення біля очей. При цьому самі очі не червоніють, а шкіра навколо ...
  Чому гнояться очі у дитини?
  Чому гнояться очі у дитини?
  Кон'юнктивіт - це хвороба очей, від якої страждають як дорослі, так і малеча. Найбільш часто кон'юнктивітом хворіють діти з ослабленим імунітетом.
  Кон'юнктивіт у дітей
  Кон'юнктивіт у дітей
  На жаль, багатьом дітям деколи доводиться зустрічатися з таким небезпечним і досить поширеним недугою, як кон'юнктивіт. Це захворювання ...