Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Можна новонародженому спати на животі?

Можна новонародженому спати на животі?

5-03-2015, 09:42
1152
0
Можна новонародженому спати на животі?
Скільки людей - стільки й думок. Давайте разом розберемо всі за і проти того, щоб дитина спала на животику, і відповісти для себе на питання «чи можна дитині спати на животі»?

Чому дитина спить на животі?


9 чоловік з 10 дадуть відповідь, що дитина спить в такому положенні, тому що йому так зручно! Всі знають, про те, що якщо малюка щось не влаштовує, він буде голосно про це сповіщати оточуючих. А раз він солодко спить, значить йому добре і комфортно.
Плюси такого положення:

 • Коли дитина спить на животі, підібгавши ноги, кишкові коліки проходять швидше і легше відходять газики. У цій позі малюк ніби робить собі масаж животика, а це позитивно впливає на весь кишечник в цілому.

 • Наступний аргумент для того, щоб не забороняти дитині спати догори попою: така поза корисна для правильного формування кульшових суглобів.

 • Помічено, що діти, які сплять на животі, раніше своїх однолітків починають тримати голівку.

 • Поклавши дитину спати на животик, можна не переживати з приводу зригування. Захлинутися в такій позі у дитини не вийде.


 • Негативні сторони сну на животі:

 • Багато хто вважає, що коли діти сплять на животі, зростає ризик виникнення синдрому раптової смерті. Але цей факт не доведений. З цим синдромом можна пов'язати цілий ряд факторів: м'яка постіль, перегрів малюка через надмірне закутування. Вважається, що поза на животику утруднює дихання і може призвести до його зупинки. Але повторюся, це не доведено! Тому просто візьміть на замітку.

 • Існує ще така думка: сон в положенні на животі може призвести до здавлювання серцево-судинної системи. Це схоже на перебування в тісному і задушливому приміщенні. Але і цей факт не можна віднести до всіх діткам, тут потрібен індивідуальний підхід і консультація педіатра.


 • Дії батьків
  Якщо ваша дитина з тих, хто вважає за краще спати на животику, то раджу батькам з особливою ретельністю підійти до
  Можна новонародженому спати на животі?
  вибір дитячої постільної білизни. Матрац необхідний якісний і жорсткий. Якщо ви використовуєте подушку, то виберіть ту, яка пропускає повітря, але краще взагалі від неї відмовитися. Якщо дитина зовсім маленька, то не забувайте підходити і перевертати його голівку зліва направо і навпаки - так ви допоможете йому уникнути затікання шиї.
  Варто зауважити, що якого б ви не були думки з приводу кращої пози для сну, ваша дитина - це вже особистість. Навчившись перевертатися, він буде спати тільки так, як йому комфортно. Що б ви не робили, хоч всю ніч сидіть і перевертайте. Так що має сенс залишити за ним право вибору.
  Читайте також
  Можна новонародженому спати на спині?
  Можна новонародженому спати на спині?
  Страхи і переживання недосвідчених батьків з приводу того, чи правильно вони доглядають за дитиною, часто бувають необґрунтовані. Однак така тема, як
  Як повинна спати дитина?
  Як повинна спати дитина?
  Як правильно малюк повинен спати: на боці, на спині або на животі? Кожна з цих поз має свої переваги і недоліки, до того ж сам немовля може мати свої
  В якій позі спати вагітним?
  В якій позі спати вагітним?
  Затишна спальня - це одне з основних умов міцного сну, адже якщо ви спите на незручній ліжка, те, про яке сні може йти мова? ...
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація
  Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?
  Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?
  Багатьом батькам знайома ситуація, коли дитина спить тільки на руках. Насправді всьому виною звичка. Вам було неприємно чути навіть нетривалий плач
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...