Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Вільне сповивання дитини

5-03-2015, 09:58
1519
0
Вільне сповивання дитини
Споконвіку мами закутували новонароджених дітей у пелюшки. Це було дуже зручно: не потрібно купувати малюкові багато одягу, з якої він все одно дуже швидко виростає, так і прати пелюшки простіше, ніж різнокольорові повзунки, які і можуть злиняти. Тривалий час популярною була забобон, що сповивати необхідно, щоб ніжки швидше стали рівними. Але з плином часу в питанні догляду за дитиною неминуче з'являються нові віяння, одним з яких стало вільне сповивання.
Сповивати дитину чи ні - це особиста справа батьків. Зараз у багатьох пологових будинках сповивання новонародженого визнано необов'язковим. Однак новоспеченим батькам, які не є прихильниками сповивання, все ж слід знати, що іноді ця міра буває дуже корисною. Далі ми розглянемо, в яких ситуаціях це відбувається.

Переваги вільного сповивання новонародженого


Сповивання буває тугим і вільним. У першому випадку дитинку туго замотують в одну або кілька пелюшок так, щоб його ніжки були рівними. Вільний же сповивання передбачає, виходячи з назви, певну ступінь свободи для дитини: він не витягнуть «стовпчиком», а перебуває у своєрідному коконі з пелюшок. Йому дуже зручно і затишно в такому «будиночку», і при цьому тіло нічим не стягнуто. Вільне сповивання дитини, на відміну від тугого, придумана виключно для комфорту дитини.

Техніка вільного сповивання


Вільне сповивання передбачає укутування тільки нижньої частини тіла. При цьому ручки малюка залишаються вільними, що сприяє прояву активності: дитина досліджує навколишній світ і, насамперед, своє власне тіло, може смоктати кулачок, чіпати своє обличчя, піднімати і розглядати ручки і т. п.
Отже, покладіть на столик пелюшку (теплу або тонку, в залежності від температури повітря в приміщенні), покладіть малюка на неї так, щоб верхній їй край знаходився трохи вище попереку. Одягніть на дитину підгузник і кофтинку. Ніжки запеленайте таким чином: спочатку нетуго оберніть малюка лівою стороною пелюшки, зафіксувавши її під сідницями, а потім, хрест-навхрест, і правою стороною. Нижній край пелюшки підігніть наверх, як би накладаючи її на ніжки дитини, і акуратно закріпіть краю ззаду або збоку. Запеленатый таким чином, дитина зможе рухати і ручками і ніжками, але при цьому нижні кінцівки у нього будуть у теплі.
Аналогом вільному пеленанию може служити конверт для новонародженого,
Вільне сповивання дитини
що представляє собою подобу спального мішка.

Вільне сповивання при дисплазії


Дисплазія кульшових суглобів - часто зустрічається вроджене захворювання дітей. Однак воно добре піддається лікуванню, якщо його вчасно діагностувати і прийняти відповідні заходи.
Для лікування і профілактики дисплазії використовують широке сповивання. Воно дуже схоже на вільне, відрізняється лише тим, що між ніжок дитини кладуть згорнуту у валик пелюшку, розвівши тазостегнові суглоби в сторони. Ця міра добре допомагає при легкому ступені дисплазії.
Читайте також
Широке сповивання при дисплазії
Широке сповивання при дисплазії
Дисплазія кульшового суглоба - одна з найбільш частих ортопедичних проблем, що зустрічаються у немовлят. Крім фізпроцедур, масажу і носіння
Як відучити дитину від сповивання?
Як відучити дитину від сповивання?
У питанні необхідності сповивання новонароджених є чимало підводних каменів. Так, вибравши для себе рішення сповивати малюка, з часом ви можете
Чи треба сповивати немовля?
Чи треба сповивати немовля?
Питання необхідності сповивання новонародженого досі гостро обговорюється в колах мам-бабусь і педіатрів. Кожна зі сторін наводить свої аргументи.
Широке сповивання
Широке сповивання
Широке сповивання - один із самих популярних способів сповивання дитини, що дозволяє загорнути ніжки малюка в пелюшку, розвівши їх у правильному
Як сповивати новонародженого?
Як сповивати новонародженого?
На сьогоднішній день питання сповивання немовлят є дуже спірним і не до кінця вирішеною. Саме тому вирішити - сповивати або не сповивати свого малюка
Сповивання дитини
Сповивання дитини
З поколінь в покоління жінки сповивали своїх дітей. Однак, сучасний світ диктує нові правила, і від сповивання все частіше і частіше відмовляються.