Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Викладання новонародженого на живіт

5-03-2015, 09:58
1791
0
Викладання новонародженого на живіт
Новонароджена дитина в перші тижні після пологів рухається дуже мало. В основному він лежить на спині, підібгавши ніжки, або спить на одному боці - так, як вкладе його мама. Спектр його самостійних рухів дуже обмежений. Саме тому фізичному розвитку дитини протягом першого року життя приділяється підвищена увага.
Першим досягненням малюка зазвичай стає те, що він може самостійно тримати голову. Це відбувається, як правило, до 15-2 місяців. Для того щоб дитина навчилася це робити, батьки практикують викладання новонародженого на живіт.
Викладання на животик корисно ще й з інших причин, про які ми розповімо далі.

Навіщо викладати дитину на живіт?


Лежачи на животику, малюк намагається піднімати голову. Це чудова тренування м'язів шиї і спини. Завдяки цьому добре зміцнюється хребет дитини.
Також викладання новонародженого на живіт є традиційним способом профілактики кишкових кольок, якими так часто страждають діти. Коли дитина лежить на животі, бульбашки зайвого повітря легко залишають кишечник. Регулярно займаючись подібної профілактикою, можна обійтися без зайвих ліків і газовідвідних трубочок.
Крім того, дитина має потребу у зміні положень тіла, особливо коли він ще не може сам перевертатися. Це необхідно для гарного кровообігу.

Основні правила викладання на животик


Молоді батьки часто цікавляться, коли і як правильно викладати новонароджену дитину на живіт. Нижче описані основні моменти, які допоможуть вам зорієнтуватися в цьому питанні.

 • Викладати малюка на животик можна починати, як тільки в нього заживе пупкова ранка, але не раніше, щоб не доставляти йому дискомфорту і не занести інфекцію.

 • Час перебування новонародженої дитини в положенні лежачи на животі спочатку не повинна перевищувати однієї-двох хвилин, але поступово його слід збільшувати, намагаючись, щоб дитина лежала на животі як можна довше, поки не втомиться.

 • Не забувайте і про регулярність даних вправ: їх потрібно проводити щодня по 2-3 рази.

 • Краще всього викладати дитину на живіт після сну, коли він бадьорий і веселий, або через 2-25 години після годівлі. Ні в якому разі не робіть цього відразу після прийому їжі, інакше вона тут же піде назад.

 • Викладайте малюка тільки на рівній, твердій поверхні (це може бути пеленальний або звичайний стіл). Можна поєднувати викладання з зарядкою або масажем. Ось кілька прикладів таких вправ, які можна виконувати, коли малюкові виповнилося 2-3 місяці:

 • Викладання новонародженого на живіт


 • допомагайте йому вчитися перевертатися самому, поставивши одну ногу за іншу і злегка потягнувши його за ручку в потрібну сторону;

 • візьміть малюка за руки, щоб він спробував підтягнутися і сісти (але, звичайно, не садіть його раніше часу);

 • коли дитина лежить на животику, підставте свої долоні йому під п'ятки - він буде відштовхуватися від опори і намагатися повзти вперед!


 • Регулярні заняття с дитиною, сприяють її правильному і своєчасному фізичному розвитку. Тому не нехтуйте ними, і ваш малюк буде рости здоровим і міцним!
  Читайте також
  Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
  Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
  Малюк освоює техніку перевертань до 3-5 місяців сам. Але якщо вам не терпиться наблизити момент такого серйозного досягнення малюка, або ви
  Гімнастика для немовлят
  Гімнастика для немовлят
  З дитиною перших місяців життя теж можна і потрібно займатися гімнастикою і робити дитячий масаж . Вправи, які допомагають зміцненню м'язів і
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  Зарядка для новонароджених
  Зарядка для новонароджених
  Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для
  Коли дитина починає тримати голову?
  Коли дитина починає тримати голову?
  Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,
  Як правильно тримати новонародженого?
  Як правильно тримати новонародженого?
  Молоді батьки часто не знають, з якого боку підійти до немовляти. Тому правильно тримати новонародженого мами і тата навчаються з перших же днів. І