Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину від сповивання?

5-03-2015, 12:51
756
0
Як відучити дитину від сповивання?
Багато новоспечені мами воліють сповивати малюка в перші місяці його життя. Вони пояснюють це тим, що в пелюшках діти ведуть себе спокійніше, оскільки обмеженість нагадує їм затишність перебування в маминому животику. Крім того, будучи спеленатым, новонароджений обмежений у рухах ручок і ніжок, і тому він добре спить як вдень, так і вночі. Проте з часом батьки стикаються з проблемою відучення від сповивання: дитина не спить без пелюшки і вередує. Тому багато хто цікавиться, як відучити від сповивання і коли це краще робити.

Сповивання дитини - до якого віку?


Педіатри вважають, що загортати малюка в пелюшку потрібно хоча б до одного місяця, адже завдяки цьому у дитини легше відбувається адаптація до такого великого навколишнього світу. В наступні тижні можна пробувати сповивання без ручок. Щодо питання «Коли відучувати від сповивання?» лікарі сходяться на думці, що починати це треба по досягненні дитиною віку трьох місяців. Якщо дитина уві сні здригається і смикає мимоволі ручками, використовувати пелюшки можна максимум до 4-5 місяців.

Що робити, щоб відучити малюка від сповивання?


Щоб досягти успіху в цьому, не слід різко припиняти використання пелюшок. Це призведе до капризів і неспокійного поведінки дитини.
Тому рекомендуємо дотримуватись наступних порад:

 • Поступово ослабляйте тугість сповивання.

 • Після того, як дитина засне, акуратно распеленайте його і залиште так спати далі, Якщо малюка почне прокидатися, швидко запеленайте його знову.

 • Залишивши сповивання на ніч, намагайтеся тримати малюка днем тільки в одязі: повзунках, сорочечках, боді і сліпах.

 • Кладіть дитину спати, притискаючи його до себе. Людське тіло, особливо материнське, дарує малюкові тепло і спокій. Але коли дитина засне, акуратно відсуньтеся від нього або покладіть в дитячу ліжечко. Це необхідно для того, щоб не довелося відучувати малюка від нової звички - спати з дорослими.

 • При бажанні ви можете використовувати спеціальний дитячий спальний мішок. У ньому рухи малюка не так скуті, але відчуття подібні знаходженню в пелюшках.

 • Загорніть малюка в ковдру, але не туго. Швидше за все, у сні дитина буде рухати ручками і ніжками, з-за чого він розкриється. Просто накрийте його ковдрочкою, підігнувши краї під тіло малюка. Так, поступово, буде здійснюватися перехід від пелюшки до ковдрі.


 • У отучении від пелюшок слід бути терплячим. Проте, якщо малюк плаче і кричить, що не потрібно проявляти байдужість. Заспокойте і запеленайте дитину, але не туго.
  Читайте також
  Широке сповивання при дисплазії
  Широке сповивання при дисплазії
  Дисплазія кульшового суглоба - одна з найбільш частих ортопедичних проблем, що зустрічаються у немовлят. Крім фізпроцедур, масажу і носіння
  Вільне сповивання дитини
  Вільне сповивання дитини
  Нові часи вносять корективи в питання догляду за новонародженими. Так, якщо наші мами і бабусі туго кутали нас в пелюшки, сучасним дітям дається
  Чи треба сповивати немовля?
  Чи треба сповивати немовля?
  Питання необхідності сповивання новонародженого досі гостро обговорюється в колах мам-бабусь і педіатрів. Кожна зі сторін наводить свої аргументи.
  Широке сповивання
  Широке сповивання
  Широке сповивання - один із самих популярних способів сповивання дитини, що дозволяє загорнути ніжки малюка в пелюшку, розвівши їх у правильному
  До якого віку сповивати дитину?
  До якого віку сповивати дитину?
  Питання про необхідність сповивання новонародженого вирішують лише батьки малюка. І багато хто як і раніше вдаються до різним технікам сповивання,
  Сповивання дитини
  Сповивання дитини
  З поколінь в покоління жінки сповивали своїх дітей. Однак, сучасний світ диктує нові правила, і від сповивання все частіше і частіше відмовляються.