Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Здуття живота в дитини

5-03-2015, 13:02
2336
0
Здуття живота в дитини
Здуття живота у немовлят - це одна з найперших проблем, з якими стикаються молоді батьки. Дитина стає неспокійним і багато плаче. Добре, що зараз майже не сповивають дітей, при виникненні кольок малюк може полегшити свій стан, підібгавши ніжки до животика. Уявіть, як погано і важко раніше було запеленатым діткам?

Чому відбувається здуття?


Найголовнішою причиною здуття живота в дитини є недорозвиненість кишечника. Тільки не лякайтеся - це відбувається практично з усіма малюками. Просто поки він маленький мікрофлора кишечника ще не заселена необхідною кількістю корисних бактерій, які відповідають за стан животика.
Також здуття спостерігається і у діток, які перебувають на грудному вигодовуванні, у мам яких неправильно сформований раціон. Не всі мами знають, що не варто зловживати молоком, солодким і хлібом з борошна грубого помелу.
Наступна можлива причина здуття живота - це заковтування повітря під час трапези. Подивіться на животик дитини, якщо він надувся, немов кулька, значить під час їжі, проковтну багато повітря. Після їжі обов'язково поносіть малюка «стовпчиком», щоб він відригнув все зайве. Також в такому положенні вийде і весь непотрібний повітря.
Невідповідні суміші і харчування теж служать причиною виникнення здуття. Питання харчування потрібно обов'язково обговорити з педіатром.

Лікування здуття живота у дітей


Якщо тривалість кольок не більше 4 годин і проходять вони після виходу газів і калу, то можна лікувати дитину самостійно, не вдаючись до допомоги лікаря.

 • Народне, перевірений засіб - м'який масаж животика. Теплою рукою гладьте живіт малюка за годинниковою стрілкою. Можна скористатися спеціальним масажним маслом проти кольок.

 • Коли ви помічаєте, що з'явилися перші ознаки починаються болів, покладіть на животик теплу пелюшку або грелочку.

 • «Кропова водичка» - самий безпечний препарат з усіх існуючих. Допомагає дитині "пропукаться",
  Здуття живота в дитини
  послу чого біль відступає. Краще всього купити в аптеці відразу готовий сироп, так як у нього більш приємний смак, ніж у приготованого самостійно.

 • Частіше викладайте малюка на животик.

 • Робіть зарядку. Добре допомагає вправу «велосипед». Лежачи на спинці, по одній підтягуйте ніжки дитини до животика.


 • Поки не пройшов цей неприємний період кольок у животі постарайтеся зосередитися на одному лише малюка. Не зайвими будуть прикладання до грудей «не за графіком», а також ласкаві мамині обійми.
  Читайте також
  Здуття живота у немовлят
  Здуття живота у немовлят
  Коли ще в самому початку вагітності майбутню маму лякають безсонними ночами і частим безпричинним плачем немовля, вона заспокоює себе тим, що з її
  Масаж при кольках у новонародженого
  Масаж при кольках у новонародженого
  Вигнати гази з товстого кишечника малюка і позбавити його від кольок допоможе профілактичний масаж животика, навчитися якому зовсім не складно. Як
  Здуття живота в дитини: як допомогти дитині?
  Здуття живота в дитини: як допомогти дитині?
  Що робити, якщо дитина стала неспокійною, у нього роздутий живіт, відзначається утруднене відходження газів? Зазвичай ці порушення
  Фенхель для новонароджених
  Фенхель для новонароджених
  Практично кожна людина хоча б раз у житті стикався з такими неприємними явищами, як здуття живота і коліки. А для новонароджених діток ця проблема
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними
  Ліки від кольок у немовлят
  Ліки від кольок у немовлят
  Коліки у немовлят - неприємне явище, знайоме практично всім молодим батькам. У малюка болить животик, а мама мучиться від неможливості допомогти. Чи