Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина часто гикає

5-03-2015, 13:03
1686
0
Дитина часто гикає
Чи не найпоширеніша недуга, що долає багатьох немовлят і насторожує його батьків, - безневинна гикавка. «Переохолодилася!» - вигукують бабусі, посилаючи дідусів скоріше законопатити всі щілини у вікнах. «Перегодувати», - ставить «діагноз» тато малюка. «Хтось згадує нашого маленького», - посміхається мама.
Потрібно вживати активні дії по запобіганню цього неприємного явища і що робити, якщо немовля часто гикає? - Про це піде мова в нашій статті.
Причини гикавки
Часто молоді батьки задаються питанням, чому новонароджена дитина так часто гикає? - Часта гикавка у дітей викликається регулярними мимовільними скороченнями діафрагми і міжреберних м'язів. Пов'язано воно з тим, що надгортанник не дозволяє потоку повітря вільно пройти по дихальних шляхах, що супроводжується характерним звуком гикавки. Гикавка - це мимовільна фізіологічна реакція, тому реалістично наслідувати їй досить непросто.
Гикавка пов'язана зі зміною м'язового тонусу і якщо, в результаті впливу прохолодного повітря на тіло вашого малюка, він починає гикати, то це означає, що дитина пристосовується до умов навколишнього середовища. Однак, не поспішайте закривати вікна або кутати малюка, гикавка може пройти сама по собі протягом короткого часу.
Крім того, грудної дитина часто гикає після годування. Це пов'язано з тим, що після їжі стінки шлунка чинять тиск на діафрагму немовляти. Така часта гикавка у дитини повинна насторожити вас, можливо, ви допускаєте помилки при його годівлі.
Якщо соска дитини має занадто великий отвір, а дитина їсть дуже швидко, під час годування дитина може заковтувати разом з їжею повітря, влучення якого необхідно провокує гикавку. Така ситуація може виникнути не тільки у дітей, які знаходяться на штучному вигодовуванні, але також, якщо у мами, яка годує грудьми, - велику кількість молока. В такому випадку, щоб не спровокувати гикавку, перед годуванням необхідно зціджувати невелику кількість молока. Проте не перестарайтеся, адже чим більше молока ви зцідіть (особливо якщо його не вистачить дитині), тим більше молока у вас буде до наступного годування.
Як допомогти при гикавці?
Допомогти малюкові зупинити гикавку набагато складніше, ніж дорослому. Дорослому рекомендують затримати дихання після глибокого вдиху, зробити ковтальні руху, далеко висунути язик. Всі ці прийоми
Дитина часто гикає
можна використовувати, коли дитині виповниться рік, запрошуючи його наслідувати вашим діям. Але поки гикавка долає немовляти, в хід йдуть тільки попереджувальні засоби гикавку. Перед годуванням перевірте, не чи великий розмір отвори в соску малюка, після годування - обов'язково потримаєте його «стовпчиком»: притисніть дитини, яка перебуває у вертикальному положенні, до своїх грудей і попутешествуйте з ним по кімнаті кілька хвилин.

Небезпека гикавки


Найчастіше гикавка дитини - невинне явище, однак у випадку, якщо гикавка не проходить протягом трьох годин і супроводжується болем у животі, необхідно отримати кваліфіковану медичну консультацію.
Читайте також
Гикавка у немовлят
Гикавка у немовлят
Маленькі діти часто гикають. Починають це робити вони ще в утробі, коли мама в подиві розуміє, що ритмічні скорочення в животику - не що інше, як
Чому новонароджений гикає після годування?
Чому новонароджений гикає після годування?
Дуже часто батьки новонародженого стикаються з незрозумілими, на перший погляд, явищами і поведінкою дитини. Наприклад, багато дитини після годування
Гикавка у новонароджених - що робити?
Гикавка у новонароджених - що робити?
Немовля з перших днів життя може досить довго і часто гикати, особливо після годування. Перелякані мами при цьому задаються питанням, що ж робити, як
Чому немовля часто гикає?
Чому немовля часто гикає?
У батьків маленьких дітей завжди знаходиться чимало причин для занепокоєння. Іноді їм починає здаватися, що дитина занадто часто гикає. Чому так
Гикавка у новонароджених: симптоми і лікування
Гикавка у новонароджених: симптоми і лікування
Гикавка у дитини дуже поширене явище. Нерідко можна побачити ікаючої дитини в дитячому саду. Зазвичай дорослі намагаються допомогти таким ...
Чому новонароджена дитина гикає?
Чому новонароджена дитина гикає?
Довгоочікуваний малюк доставляє своїм щасливим батькам радість та нескінченні турботи. Серед них гикавка деколи стоїть не на останньому місці.