Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Прогулянки з немовлям взимку

5-03-2015, 13:05
2604
0
Прогулянки з немовлям взимку
Свіже повітря життєво необхідний для здоров'я людини в будь-якому віці. Неважливо, скільки вам років, і якої ви статі або раси - чистий, свіжий, прохолодний повітря нікому не зашкодить. Дуже часто молоді батьки бояться, що їх малюк замерзне, і перша прогулянка з новонародженим взимку перетворюється в низку хвилювань і тривог для мами. Деякі взагалі відмовляються від прогулянок з дітьми в холодну пору року, боячись застудити малюка. Це в корені невірно. Звичайно ж, при температурі -30°С гуляти з немовлям не варто, але мороз в межах -10°С за умови правильної одягу і часу прогулянки не представляє небезпеки для здоров'я. Щоб забезпечити безпечне гуляння з новонародженим взимку, слід знати, як одягати і скільки гуляти з новонародженим взимку. Розглянемо докладніше ці питання.

Як одягати новонародженого взимку?


Будь-яка бабуся відповість на це питання, не замислюючись: «Тепліше». В цілому це, звичайно, вірно, але не слід забувати про небезпеку перегріву. Спітнілий, розігрітий дитина може застудитися на найменшому сквознячке. Так що ж? Відмовитися від прогулянок з новонародженим взимку, щоб уникнути проблем? Зовсім ні, просто треба розібратися, як правильно одягати новонародженого взимку. Педіатри одноголосно стверджують, що найкращий принцип для зимового одягу дитини - багатошаровість («принцип капусти»). Тобто, дві-три тоненькі кофтинки краще, ніж одна товста.
Важливо і те, чим носити новонародженого взимку, адже крихітка пару місяців від роду не зможе грітися, граючи і бігаючи, як малюки старше. Тому коляску на зиму обов'язково утеплюють (або використовують спеціальну зимову люльку). Немовляті не завадить капюшон і ковдрочку або пледик, щоб укутати ноги. Для утеплення люльки використовують ковдри з натуральної вовни, або ж кладуть овчину (вона не продувається і надійно захищає навіть від сильного вітру).
Щоб зрозуміти, як одягати новонародженого взимку вдома, і переконатися, що ви все робите правильно, дійте за принципом додаткового шару. Це означає, що ви повинні звернути увагу на власну одяг і одягнути малюка трохи тепліше, ніж себе (на один шар одягу більше).
Отже, розглянемо ще раз, що потрібно новонародженому взимку:

 • тепла коляска;

 • ковдрочку або пледик для ніг;

 • теплі рукавиці (і пара запасних, якщо ваш малюк любить смоктати пальці);

 • зимовий комбінезон з капюшоном (краще всього на хутрі або пуху).


 • Вибираючи одяг, пам'ятайте про те, що в тісному комбінезоні або курточці ваш малюк швидше замерзне. Але кидатися в крайності і купувати зимові речі на п'ять розмірів більше також не варто - у всьому слід знати міру. Подбайте про те, щоб одяг був зручним і не тиснула - адже новонародженому належить лежати довгий час нерухомо. Одягати дитину треба останнім, після того, як одяглися самі. Не можна допускати, щоб новонароджена спітнів, адже це значно підвищує ризик застуди. Для цього краще приготувати всі необхідні речі для немовляти взимку заздалегідь і одягати його як можна швидше.
  Щоб визначити, чи не замерз дитина на прогулянці, доторкніться до його носика або шийці - якщо вони теплі, значить, все в порядку і можна продовжувати прогулянку.
  Скільки гуляти з немовлям взимку?
  Зазвичай діти чудово сплять на морозі (звичайно, не більше -10°С), і прогулянка протягом 2-4 годин - це нормально. Якщо на вулиці дуже холодно або сильний вітер, що можна влаштувати міні-прогулянку на балконі.
  Прогулянки з немовлям взимку
  Такий спосіб відмінно підійде мамам, які не встигають справлятися з домашніми справами, адже він дозволяє викроїти пару вільних годин. Важливо при цьому правильно одягнути малюка і регулярно перевіряти, чи не замерз він.
  Важко переоцінити користь від зимових прогулянок в ясні дні - саме в цей період найгостріше відчувається нестача вітаміну Д, який синтезується в шкірі під впливом сонячних променів.
  Непогано прихопити на прогулянку фотоапарат - вам не буде нудно, і ви зумієте зберегти першу зиму вашого малюка на фотографіях.
  Читайте також
  Скільки гуляти з немовлям взимку?
  Скільки гуляти з немовлям взимку?
  Багато матусі, боячись, що малюк замерзне і переохолоджуватиметься, надмірно загортають його, і гуляють зовсім по чуть-чуть. А скільки все ж можна
  Прогулянки з новонародженим взимку
  Прогулянки з новонародженим взимку
  Якщо народження вашого малюка довелося на зиму, виникає чимало запитань з приводу прогулянок в холодну погоду. У нашій статті ми розповімо, чи можна
  Як одягати новонародженого взимку?
  Як одягати новонародженого взимку?
  З настанням зими у всіх мам новонароджених постає питання, як одягнути дитину, щоб той не замерз або, що ще гірше, не спітнів. У нашій статті ми
  Перша прогулянка з новонародженим
  Перша прогулянка з новонародженим
  Не дарма майбутні мами з такою ретельністю вибирають коляску - скоро належить перша прогулянка з новонародженим, і потрібно бути при повному параді і
  Як гуляти з новонародженим?
  Як гуляти з новонародженим?
  Перша прогулянка з новонародженим - справжня подія для його батьків. Однак важливо правильно підготуватися: вибрати відповідний час, підібрати
  Як одягати дитину взимку?
  Як одягати дитину взимку?
  Як одягнути дитину взимку? Питання, яке мучить не одне покоління батьків. Одягнеш тепло - малюк перегрівається, одягнеш легше - ручки-ніжки холодні,