Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину від заколисування

5-03-2015, 13:06
726
0
Як відучити дитину від заколисування
Не існує єдиної думки про те, чи можна качати дитину. Перебувати ближче до мами - природна потреба будь-якого малюка, особливо новонародженого. І це правильно і цілком природно. Адже мама носила під серцем дев'ять місяців, і тепер, потрапивши в чужий і незрозумілий світ , малюк відчуває себе захищеним лише в обіймах матері. Малюк чує її серцебиття, знайомий ритм її кроків і таким чином заспокоюється.
У цей час мало хто замислюється над тим, чи потрібно качати дитину, і як потім відучити дитину качати. Це відбувається само собою, це природно для молодої матері, постійно хотіти бути ближче до свого новонародженому маляті, засинати і прокидатися поруч з ним, щоб першою побачити його посмішку.
Науково доведено, що перші місяці життя, проведені малюком в тісному контакті з мамою, самим позитивним чином впливають на майбутні взаємини.
Але ось дитинка трохи підріс і мамі стає важко постійно тримати його на ручках. А звиклий до тепла і затишку маминих рук малюк починає протестувати проти таких нововведень.
Кілька порад
Є кілька способів, як приспати дитину без заколисування. Поки дитині не виповнився один рочок, то в принципі його не важко відучити від заколисування, головне запастися терпінням. При грудному вигодовуванні в цьому плані легше, тому що зазвичай місяців до п'яти дитина засинає під час годування.
Але при штучному вигодовуванні, коли суміш випивається швидко, звичайно, малюк заснути не встигає. Перекладіть його в ліжечко. Для зовсім маленької дитини можна спорудити щось на зразок гніздечка з м'якого ковдри, яке буде нагадувати йому мамині теплі обійми. Навіть якщо після цього малюк і похнычет трохи, то нічого страшного з ним не станеться. Максимум за півгодини він засне.
Якщо дитина вже старша, сам встає в ліжечку, і укласти його не представляється можливим, то дайте йому час на те, щоб він зміг заснути самостійно. Побажайте йому спокійної ночі, і вийдіть з кімнати, залишивши включеним нічник. Є шанс, що повозившись трохи, малюк засне, може поплаче злегка. Якщо чуєте плач 5 хвилин, зайдіть в кімнату, укладіть знову, укрийте ковдрочкою і вийдіть знову. І так кілька разів до переможного кінця. Це метод американського педіатра Бенджаміна Спокка, популярного в минулому столітті. Ґрунтується він виключно на витримці батьків.
Не зайвим буде придбати малюку м'яку іграшку, з якою у дитини буде асоціюватися сон. Також корисно придумати свій власний ритуал відходу до сну. Це може бути купання з використанням заспокійливих аромамасел, одягання улюбленої піжамки, читання на ніч казки. Але врахуйте, що не всім дітям показано купання перед сном. Деякі замість заспокоєння від цього перевозбуждаются, і може, має сенс перенести купання в першу половину дня.
Якщо ваша дитина не хоче засипати без заколисування, то постарайтеся
Як відучити дитину від заколисування
хоч трохи звільнити свої руки. Укачивайте в колясці або ліжечку з коліщатками. Багатьох батьків цікавить питання: чи можна сильно качати дитину. Відповідь педіатрів однозначна - не можна. Бо як шийні хребці у малюка ще слабкі і крихкі, і сильною тряскою і різкими рухами ви можете нашкодити йому. До того ж інтенсивне заколисування може викликати невеликий струс мозку.
Питання, як же правильно качати дитину, кожен вирішує для себе сам, в залежності від уподобань самого малюка. Але поступово все ж варто відстоювати свої інтереси, а не робити все в догоду немовляті. Адже відучення від захитування є своєрідним виховним моментом. Дитина з самого маленького віку повинен розуміти, хто головний.
Читайте також
Розпорядок дня новонародженого
Розпорядок дня новонародженого
Вважається, що у новонародженої дитини немає ніякого режиму, якщо він знаходиться на вільному вигодовуванні. Однак, це не так. Навіть у самого
Дитина не спить вдень
Дитина не спить вдень
Вивчивши масу літератури та інформації про норми догляду за дитиною, багато батьки марно намагаються укласти малюка вдень, зустрічаючи його
Дитина спить тільки на руках
Дитина спить тільки на руках
Багатьом батькам знайома ситуація, коли малюк тихо і спокійно веде себе на руках, а як тільки ви робите спробу покласти його в ліжечко, починається
Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?
Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?
Багатьом батькам знайома ситуація, коли дитина спить тільки на руках. Насправді всьому виною звичка. Вам було неприємно чути навіть нетривалий плач
Вчимо плавати новонароджену дитину
Вчимо плавати новонароджену дитину
Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...
Основні правила успішного сну малюка
Основні правила успішного сну малюка
В житті малюка сон є найважливішою частиною. Адже уві сні малюк росте і відпочиває, готуючись до пізнання навколишнього світу. Так як же зробити сон