Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Потрібно новонародженому давати воду?

5-03-2015, 13:16
1005
0
Потрібно новонародженому давати воду?
Актуальним для жінок, ледь встигли приміряти на себе звання матусі, стає питання про необхідність допаивания новонародженого. Поради бабусь і педіатрів все частіше розходяться і тому ми вирішили розібратися в даному питанні. Отже, вирішуючи, чи можна давати новонародженому воду, слід відштовхуватися від типу вигодовування.
Вода для немовляти при грудному вигодовуванні
Педіатри переконані, що грудне харчування малюка в перші місяці життя виключає воду з його раціону. Причина цього полягає в грудному молоці. На 85-90 % вона складається з води, все інше - це мікроелементи, білки, жири, вуглеводи і вітаміни. Саме велика кількість води в молоці задовольняє потреби дитини в питво.
Бабусі, як і багато мами, переконані в тому, що новонародженому необхідно вгамовувати спрагу, особливо в жарку погоду. Але організм немовляти влаштований інакше, ніж у дорослого і в перші місяці життя вода здатна обманним шляхом викликати почуття насичення. Оскільки поживних речовин в собі вода не несе, вона лише «забирає» такий же обсяг молока, що дитина могла б випити.
Для мами введення води до того, як дитина почала отримувати прикорм, загрожує зменшенням вироблення грудного молока. Одержуючи воду замість нього, дитина не висмоктує молоко з грудей. Якщо залишки не зціджувати, то поступово його буде вироблятися все менше.
Новонародженому рекомендується давати воду при грудному вигодовуванні лише у випадках, коли у нього пронос або жар. Також можна ввести в раціон немовляти воду з фенхелем або кропом, якщо у нього коліки.
Про те, коли можна давати воду здорового новонародженого, поповнюється молоком мами, слід судити самим батькам. Рекомендується вводити її в раціон малюка, не відчуває проблем з травленням, разом з прикормом. Якщо дитина відмовиться, то не варто переживати. Деякі діти відразу воду не сприймають і можуть почати її пити лише через пару місяців.
Вода при штучному і змішаному вигодовуванні
Новонароджені, що знаходяться на штучному вигодовуванні, з харчуванням отримують велику кількість білка, тому їм необхідна вода з першого дня життя. При розрахунку живлення в цьому випадку вода не враховується в загальному обсязі їжі. Допаивают малюків водою і при змішаному типі вигодовування.
Яку воду давати новонародженому?
При звичайному допаивании треба давати спеціальну відновлену воду для новонароджених, яка продається в аптеках. На самій пляшці обов'язково вказується вік малюка, з якого можна її пити. При відсутності можливості придбати бутильовану воду можна давати фільтровану або звичайну з-під крана, але обов'язково прокип'ячену.
Якщо новонароджений страждає коліками, то замість звичайної води йому можна давати водичку з відваром з фенхелю або кропу. Вона допоможе відходженню газів у дитини.
Потрібно новонародженому давати воду?

Коли слід давати воду новонародженому?
Дитині, що знаходиться на грудному вигодовуванні слід давати водичку тільки після прикладання до грудей. Поїти новонародженого до годування не варто, так як обсяг шлунка у новонародженого малий - до 250 мл. Випивши води, дитина така ж кількість молока не добере.
Судити про те, скільки води повинен випивати новонароджений слід самим батькам. У нормі дитина до півроку не випиває більше 200 мл води в день. Якщо дитина хворіє, то педіатри рекомендують давати йому воду, виходячи з розрахунку 30 мл на кілограм ваги. Дитина може не випити всю воду, змушувати його не потрібно.
Дітям, які перебувають на штучному вигодовуванні, воду дають в перервах між годуваннями, якщо дитина виявляє ознаки занепокоєння.
Читайте також
Чи можна давати новонародженому кип'ячену воду?
Чи можна давати новонародженому кип'ячену воду?
Більшість лікарів сходяться на думці, що додатково поїти малюка раніше, ніж йому виповниться пів рочки, не потрібно. Однак ситуації бувають різними,
Дитина не п'є воду
Дитина не п'є воду
Іноді батьки малюків першого року життя стикаються з їх небажанням пити просту воду і задаються питанням "як же привчити дитину пити і потрібно
Чи варто давати пити новонародженому? Що давати пити новонародженому і коли ...
Чи варто давати пити новонародженому? Що давати пити новонародженому і коли ...
Поки дитина не навчиться говорити, ми можемо тільки здогадуватися про те, чи хочеться йому пити. На щастя, завдяки інтуїції і спостережливості мами
Клізма для новонароджених
Клізма для новонароджених
Частою темою обговорення у молодих мам є клізма для новонароджених. Навколо неї точаться постійні суперечки, оскільки є дві протилежні точки зору
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Кожну маму хвилює здоров'я її дитини, його комфорт і гарний настрій. І, зрозуміло, базова потреба малюка - у харчуванні. І тут виникає питання, яке
Лікувати або не лікувати?
Лікувати або не лікувати?
Автор: Мамуля Чи потрібно дитині 4 місяців давати чай або воду? Син на грудному вигодовуванні, вага і всі інші показники в нормі, але всі