Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Температура в кімнаті для новонародженого

5-03-2015, 13:17
1923
0
Температура в кімнаті для новонародженого
Дитина більшу частину часу проводить у приміщенні, тому підтримка правильної температури в кімнаті для новонародженого - це найважливіша умова для його комфортного самопочуття.
Температура повітря
На думку більшості педіатрів, оптимальна температура повітря для новонародженого не повинна перевищувати 22°С. Деякі педіатри радять не привчати малюка до «тропічним умовами» з дитинства, а забезпечити йому природне загартовування, опустивши температуру до 18-19°С. Не лякайтеся, якщо вам при такій температурі некомфортно - як правило, у дорослої людини природні механізми терморегуляції порушені через неправильного способу життя. Немовля ж здатний природним чином пристосуватися до оточуючих його умов. Більшість батьків найбільше бояться переохолодження дитини, ніж перегріву, і тому, створюють всі умови для того, щоб малюк не замерз. Нерідко можна спостерігати такий факт: чим благополучніше сім'я, і чим більше бабусь-дідусів оточують малюка, тим йому створюються більш «парникові» умови існування, і, навпаки, в більшості неблагополучних сімей про температуру кімнати взагалі ніхто не хвилюється, і, як правило, там діти хворіють менше.
Чому не можна перегрівати дитину?
У новонародженої дитини з недосконалою системою терморегуляції обмін речовин відбувається дуже активно, і це супроводжується значною виробленням тепла. Від «надлишок» тепла дитина позбавляється через легені і шкіру. Тому, чим вище температура повітря, тим менше тепла через легені втрачається організмом. Отже, дитина починає потіти, втрачаючи при цьому необхідні воду і сіль.
На шкірі дитини, якій спекотно, в місцях згинів з'являється почервоніння і попрілості. Дитина починає мучитися болями в животі з-за втрати води і неправильного процесу перетравлювання їжі, а також носове дихання може бути порушено через появу в носі сухих кірочок.
Дуже важливо, щоб температура повітря новонародженого визначалася не відчуттями дорослих, а термометром, який краще повісити в області дитячого ліжечка.
Що робити, якщо неможливо контролювати температуру?
Температуру повітря в кімнаті новонародженого не завжди можна змінити в потрібну сторону. В кімнаті рідко буває менше 18 градусів, найчастіше температура вище бажаної зважаючи жаркої пори року або опалювального сезону. Уберегти дитину від перегріву можна наступними способами:

 • мінімальна кількість одягу;

 • допоювання водою;

 • організація водних процедур.


 • Температура повітря в кімнаті безпосередньо впливає на сон немовляти. Завдяки активному обміну речовин новонароджені мерзнути не можуть. Тобто, якщо дитина буде спати в прохолодній кімнаті з температурою 18-20°С в повзунках і распашонці, то йому буде набагато комфортніше, ніж, якщо він буде закутана в ковдру при температурі вище 20°С.
  Температура повітря при купанні новонародженого не повинна відрізнятися від температури приміщення. Не потрібно спеціально підігрівати кімнату для купання, тоді після купання дитина не відчує різницю температур і не захворіє.
  Вологість повітря в кімнаті новонародженого
  Температура в кімнаті для новонародженого

  Поряд з оптимальною температурою повітря в кімнаті новонародженого велике значення має вологість повітря. Сухе повітря точно також несприятливо впливає на немовля, як і надмірно висока температура: втрата рідини організмом, висихання слизових оболонок, сухість шкіри. Відносна вологість повітря не повинна бути менше 50%, що в опалювальний сезон практично неможливо. Для підвищення вологості можна встановити акваріум або інші ємності з водою, але простіше все ж купити спеціальний зволожувач.
  Кімната немовляти має також регулярно провітрюватися і піддаватися вологому прибиранню з мінімальною кількістю миючих засобів.
  Читайте також
  Як збити температуру дитині 11 років?
  Як збити температуру дитині 11 років?
  В 11 років діти вже входять в перехідний вік і вважаються підлітками. Тому у матусь часто виникають питання з приводу того, чим лікувати підросло те
  У дитини температура 39 не збивається - що робити?
  У дитини температура 39 не збивається - що робити?
  Існує багато способів збити високу температуру дитині, і більшість з них доступні будь-якому батькові. Головне правильно організувати комфортні умови
  Чи можна включати кондиціонер при грудній дитині?
  Чи можна включати кондиціонер при грудній дитині?
  У літню пору, коли показники термометра нерідко зашкалюють від виснажливої спеки можна врятуватися тільки кондиціонером. Але коли в будинку маленька
  Температура води для купання новонароджених
  Температура води для купання новонароджених
  Купання - один з найприємніших процедур догляду за новонародженим, яка приносить чимало задоволення і малюкові, і його батькам. Зробити купання
  Хрипи у новонародженого
  Хрипи у новонародженого
  Прислухаючись до дихання новонародженої дитини, батьки іноді чують хрипи і, звичайно, це не може не турбувати: раптом малюк захворів? Про те, що може
  Одяг для новонародженого влітку
  Одяг для новонародженого влітку
  Новонароджена дитина легко переохлаждается, але так само швидко може та перегрітися. Тому одяг йому потрібно підбирати не просто по сезону, а точно