Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Догляд за новонародженими дівчатками

5-03-2015, 13:27
1039
0
Догляд за новонародженими дівчатками
На жаль, про те, як доглядати за новонародженими дівчатками і хлопчиків, майбутніх мам не вчать з дитинства. Тому вагітним жінкам потрібно дізнатися всі ці премудрості під час вагітності. І тут вони часто допускають таку помилку - під час підготовчих занять у жіночій консультації, вони намагаються якомога більше дізнатися про процес вагітності і пологів, а не про особливості догляду за новонародженими дівчатками і хлопчиками. Майбутні матусі помилково вважають, що найскладніше - це народити малюка, а ось після його народження вже стане легше. А коли вони потрапляють із дитиною додому, тут до свого здивування вони розуміють, що нічого не знають про догляді за новонародженими. Тому ми хочемо їм допомогти, і розповісти про те, як правильно доглядати за новонародженою дівчинкою.


Як правильно підмивати новонароджену дівчинку?


Підмивати новонароджену потрібно при кожній зміні підгузника. Частота зміни підгузника індивідуальна. Але в середньому інтервал становить 3-4 години.
Підмивання новонародженої дівчинки здійснюється звичайною водою.
Деякі мами напевно чули про те, що діток першого місяця (перших 6-ти місяців першого року життя потрібно підмивати з допомогою ватки і виключно кип'яченою водою. Насправді ж це зовсім не обов'язкова умова. Оскільки багато мами могли особисто переконатися в тому, що новонароджених можна мити під краном, ще в пологовому залі. Але якщо у жінки є багато вільного часу і вона твердо переконана в тому, що дітей підмивають виключно кип'яченою водою, то нехай так і робить. Головне - це спокій мами.
Тепер слід сказати, що новонароджених дівчаток підмивають спереду назад. І тільки так, а не інакше! Це пов'язано з тим, що піхва розташована дуже близько до анального отвору, і калові маси під час підмивання можуть потрапити в піхву. А цього допустити не можна.
Гігієна новонародженої дівчинки не передбачає часте застосування мила. Втім, це актуально і для хлопчиків. Підмивання з милом можна застосувати 1 раз на добу і найчастіше так роблять під час щовечірнього купання. І використовується для цієї мети звичайне дитяче мило. Всі інші рази досить ретельного підмивання звичайною водою. І справа зовсім не в тому, що мамі для своєї крихітки шкода мила. Просто слизові оболонки статевих органів дуже ніжні, і часте вплив лугу згубно позначається на їх стані.

Як правильно купати новонароджену дівчинку?


Купають новонароджених дівчаток так само, як і хлопчиків - 1 раз в день. Найчастіше купають малюків перед сном, щоб вони потім міцніше спали.
Температура води під час купання може бути будь-якою, але не вище 37 градусів. Чим нижче температура води, тим активніше повинна рухатися малятко. Якщо ви купаете дитину в пелюшках в маленькій ванночці - то температура води повинна бути 36-37 градусів. Оскільки в таких умовах дитина не може рухатися у воді. Якщо ви практикуєте плавання у великій ванні або басейні - то поступово можна знизити температуру до 22-23 градусів.

У чому купати новонароджену дівчинку?


У деяких це питання може викликати здивування, оскільки очевидно, що купають дітей у воді. Але є такі батьки, яким потрібно неодмінно додати в цю воду хоч що-небудь, а не то процес купання їм здається нудним і неефективним.
Догляд за новонародженими дівчатками
Цим чимось найчастіше виступають пінки для купання та різні трави.
Тепер поговоримо про доцільність таких добавок. Додавання у воду під час купання якого-небудь засобу (пінки, мила і т. д.) корисно тільки для кишені виробника цього засобу. А ось для новонародженої дівчинки - шкідливо. Оскільки мильна вода потрапляє в піхву, і дратує його слизову.
Це ж стосується і трав. З тією лише різницею, що слизова не дратується, а висушується. Купання дитини в травках призводить також до загальної сухості шкіри, яка у немовлят і без того суха, завдяки сухого повітря в наших квартирах.
Тому купати новонароджених дівчаток потрібно в звичайній воді. Потім 1 раз в тиждень купаємо дитину з милом або засобом для купання. Але не додаємо його у воду, а намыливаем дитини і змиваємо душем. В мильній воді не можна купати ні хлопчиків, ні дівчаток!
Читайте також
Догляд за новонародженим хлопчиком
Догляд за новонародженим хлопчиком
Якщо принципові відмінності в догляді за новонародженим хлопчиком і дівчинкою? Задавши це питання своїй мамі або бабусі, ви отримаєте однозначно
Як підмивати новонародженого хлопчика?
Як підмивати новонародженого хлопчика?
Для гігієни хлопчиків немає таких суворих правил, як для підмивання дівчаток. Дійсно, маленькі чоловіки в силу будови своїх статевих органів з цієї
Як підмивати новонароджену дівчинку?
Як підмивати новонароджену дівчинку?
У кожній дівчинці з дитинства живе маленька жінка. І дуже важливо привчити її до правил інтимної гігієни з самого народження. Адже ...
Підказки для безпечного купання
Підказки для безпечного купання
Прийняття ванни може бути забавою, спеціальний час, щоб розділити його з Вашим малюком . Це також час для застереження. Пам'ятайте ці підказки для
Вчимо плавати новонароджену дитину
Вчимо плавати новонароджену дитину
Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...
Купання новонародженої дитини: допомога і рекомендації батькам
Купання новонародженої дитини: допомога і рекомендації батькам
Як перетворити процес купання в приємну процедуру і доставити новонародженому немовляті задоволення? Традиційне купання новонародженої дитини