Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коли починати прикорм дитини на штучному вигодовуванні?

5-03-2015, 14:07
1241
0
Коли починати прикорм дитини на штучному вигодовуванні?
Ваш малюк вже достатньо підріс, і це змушує замислитися про необхідність першого прикорму. Мабуть, головне питання, що турбує молодих мам, стосується саме термінів її введення. Коли починати прикорм дитини на штучному вигодовуванні ? З чого починати?
Наполегливі поради бабусь, які годували своїх дітей манною кашею чи не з другого місяця життя, у цих питаннях не завжди доречні. Природно, краще, ніж досвідчений лікар-педіатр першої дорослої їжі малюка молодій мамі не розповість ніхто. Доктор відповість на питання про те, коли потрібно починати прикорм при штучному вигодовуванні в цілому, а також порадить терміни його введення конкретно для вашої дитини.

Коли можна вводити прикорм дитині на штучному вигодовуванні?


В силу індивідуальних особливостей кожного малюка будь-які часові обмеження щодо прикорму, безглузді, а часто і шкідливі для дитини. Починати прикорм дитини на штучному вигодовуванні можна тоді, коли він буде до цього готовий. Зазвичай така готовність наступає до 5-6 місяців (іноді пізніше), після дозрівання дитячої нервової системи, головного мозку і шлунково-кишкового тракту. Її можна побачити, якщо:

 • малюк проявляє активний інтерес до їжі у вашій тарілці;

 • з моменту народження його вага збільшилася в два рази;

 • він самостійно або з мінімальною підтримкою сидить;

 • дитина вміє або пробує тримати ложку в руці, може брати їжу з ложки;

 • може демонструвати відмова від їжі (відвертає голову);

 • у нього згас рефлекс виштовхування мовою твердої їжі;

 • у малюка зберігається бажання поїсти або відразу виникає через нетривалий час після чергової порції дитячої суміші;

 • у крихти виріс перший зубик (необов'язкова умова).


 • Дітям, які перебувають на штучному вигодовуванні, прикорм вводять раніше, ніж малюкам, кушающим мамине молоко. Частина педіатрів вважає таку дію пережитками минулого, і радить не прив'язувати початок прикорму до виду годування.
  Отже, коли можна підгодовувати дитини на штучному вигодовуванні? Якщо малюк здоровий, правильно розвивається, то введення дорослої їжі можна починати вже з 5-го місяця. Причому суть підгодовування в цьому віці полягає не в тому, щоб нагодувати дитину: з цим завданням до шести місяців добре справляється адаптована молочна суміш. Мета такого раннього прикорму полягає скоріше в намір познайомити дитину з новою незвичною для нього їжею.

  Коли потрібно вводити овочевий прикорм дитині на штучному вигодовуванні?


  Прикорм необхідно починати з овочевих страв або молочно-круп'яних каш (тільки якщо дитина погано набирає вагу). Найчастіше лікарі рекомендують починати з монокомпонентного пюре. Не хвилюйтеся, якщо перші спроби дати дитині нову їжу не увінчаються успіхом. Спочатку малеча неохоче їдять таку незвичну їм їжу. У деяких випадках доводиться навіть на 2-4 тижні відкласти початок прикорму.
  Отже, коли ж вводити овочевий прикорм немовля на штучному вигодовуванні? Овочеві страви рекомендується вводити в раціон малюка-штучника після того, як йому виповниться 5-6 місяців.
  Коли починати прикорм дитини на штучному вигодовуванні?

  Коли починати фруктовий прикорм дитини на штучному вигодовуванні?


  Не так давно на питання: коли вводити соки при штучному вигодовуванні, лікарі відповідали, що кілька крапель соку слід давати дитині вже 4 місяці його життя, поступово доводячи кількість до потрібних обсягів. Сьогодні ж медики стверджують, що концентровані соки протипоказані до вживання дітям до року, з причини їх негативного впливу на дитячий ШКТ. До цього часу краще віддати перевагу компотів з фруктів . Фруктове пюре лікарі рекомендують давати малюкові з 6-го місяця, після введення овочевого прикорму.
  Читайте також
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Якщо ваша дитина на змішаному вигодовуванні, вводити прикорм потрібно рано і дуже обережно. Коли доцільно починати прикорм малюка на змішаному
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Існує кілька схем введення прикорму дітям - «искусственникам». Одні рекомендують починати з каш, інші - з овочів, треті - з фруктів. Розглянемо
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Малюк, який харчується сумішшю, рано починає потребувати додаткової їжі. Адже суміш - це не молоко, і вона не вміє адаптуватися під потреби дитини.
  Меню дитини в 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Меню дитини в 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Якщо на грудному вигодовуванні дитина в 4 місяці продовжує харчуватися одним молоком, то дитина на штучному вигодовуванні вже починає перший і
  Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
  Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
  Як молодій мамі скласти раціон малюка, коли він тільки починає отримувати прикорм крім суміші? Нічого нового тут вигадувати не треба: існує