Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Козяче молоко для немовляти

5-03-2015, 14:07
2909
0
Козяче молоко для немовляти
Не кожна молода матуся може похвалитися гарною лактацією . На жаль, більше 50% змушені замінювати частину годування або все годування альтернативним харчуванням. Лікарі-педіатри рекомендують це робити за допомогою високоадаптованих молочних сумішей. Однак, деякі мами вважають, що молоко корови або кози більш натуральне і корисне, віддаючи їм перевагу при годуванні малюка. Далі ми розглянемо, яка користь козячого молока для немовляти, і наскільки воно рівноцінно материнському.


Можна немовляті козяче молоко?


Якщо дитині вистачає материнського молока, то до шестимісячного віку його не слід нічим догодовувати. Якщо ж козяче молоко виступає основною їжею, то його слід вводити за спеціальною системою, розбавляючи водою. Щоб переконатися в різноманітних цілющі властивості козячого молока подивимося на його склад.
До складу козячого молока входить велика кількість найважливіших вітамінів, таких як А, В, С, Д, Е, а також мікроелементів (калій, кобальт, магній, залізо). Варто відзначити, що воно значно відрізняється по своєму складу від молока інших тварин (навіть коров'ячого).
Як відомо, в цьому молоці практично відсутня альфа-казеїн, який дитячим організмом сприймається як алерген. Тому прийом козячого молока практично не викликає у дитини алергії, на відміну від коров'ячого. Дуже важливим моментом є великий вміст у молоці кози бета-казеїну, який за своєю структурою схожий з таким у материнському молоці. Цей складний білок легко розпадається на амінокислоти у вигляді пластівців і добре засвоюється в дитячому організмі. Завдяки низькому вмісту лактози (навіть нижче ніж у материнському), козяче молоко рекомендують навіть дітям, які страждають непереносимістю лактози.
Хочеться окремо сказати про жировому складі козячого молока. Середня жирність його становить 44%, а розмір жирових кульок настільки малий, що забезпечує практично 100% його засвоєння. Крім того, 69% жиру козячого молока складають поліненасичені жирні кислоти, які не перетворюються в холестерин.


Як давати козяче молоко немовля?
Якщо ви все-таки хочете годувати малюка козячим молоком, то порадьтеся з досвідченим педіатром. Важливим моментом є вибір місця покупки молока. Його слід брати у перевіреного козовода по рекомендації. Не зайвим буде подивитися, в яких умовах утримуються кози, і чим вони живляться. Для більшої впевненості можна замовити експертизу цього молока в лабораторії.
Перед тим як дати немовляті козяче молоко, його слід прокип'ятити. Враховуючи високий відсоток жиру в козячому молоці, перед першим годуванням його слід розвести в пропорції 1 частина молока і 5 частин води. Якщо малюк нормально відреагує на таку їжу, то концентрацію потрібно поступово зменшувати до 15 років дитина могла пити вже незбиране.


Як вводити козяче молоко в раціон малюка?


Для початку слід дати малюкові 50 мл розведеного козячого молока в першій половині дня. Протягом декількох днів за дитиною потрібно поспостерігати, якщо у нього з'явився свербіж або висипи, частий рідкий стілець, то не слід продовжувати давати йому козяче молоко хоча б 1 місяць.
Козяче молоко для немовляти

Якщо через місяць після аналогічної дози у немовляти буде відзначатися подібна реакція, то треба відмовитися від ідеї годування малюка козячим молоком. Якщо ж малюк добре реагує на таку їжу, то дозу і концентрацію поступово потрібно збільшувати. Дитина від року до 2 років на день повинен випивати до 700 мл молока.


Таким чином, ознайомившись зі складом козячого молока, побачили, що воно є гідною альтернативою високоадаптованих молочних сумішей як основне харчування. А вже тим більше, дуже цінний як прикорм. Головне, щоб козяче молоко принесло користь дитині, слід вводити його в раціон згідно з правилами.
Читайте також
Коров'яче молоко немовля
Коров'яче молоко немовля
Виявляється, дітям не можна пити молоко! Наші мами і бабусі не знали, що коров'яче молоко шкідливе для дитини. Не давайте дітям молоко до трьох
Козяче молоко для немовлят
Козяче молоко для немовлят
Про те, що козяче молоко володіє масою корисних властивостей, знали ще наші далекі предки. Тим не менш, не всі люблять цей продукт з-за надмірної
Алергія на молоко у дітей
Алергія на молоко у дітей
Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
Козяче молоко для дітей
Козяче молоко для дітей
Провести літо в селі, на свіжому повітрі, подалі від вуличних смогів і вихлопних газів, корисно дитині будь-якого віку - тут і овочі-фрукти прямо з
Коли можна давати дитині молоко?
Коли можна давати дитині молоко?
Здавалося б, молоко і діти - просто створені один для одного. Але чи так це, коли дитині не виповнилося ще й 3 років, а молоко позичено у корови? Тут
Переваги дитячих сумішей на козячому молоці
Переваги дитячих сумішей на козячому молоці
В останні кілька років прилавки магазинів поповнила дитяча суміш на козячому молоці, крім того, це дитяче харчування офіційний сайт рекомендує за