Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Кефір для грудничка

5-03-2015, 14:38
1818
0
Кефір для грудничка
Для прикорму дітей, які перебувають в грудному віці, кефір необхідний в раціоні харчування. Адже такий продукт сприяє нормалізації мікрофлори кишечника, підвищення імунітету, запобігання розвитку кишкової інфекції. А ще цей продукт багатий кальцієм, вітамінами і мінеральними речовинами.
Кефір для немовляти - абсолютно особливий продукт: для маленької дитини не підійде напій, який вживають дорослі люди. Для прикорму необхідно придбання спеціального дитячого кефіру. Але найкращим рішенням буде приготування для грудничка кефір в домашніх умовах .

Як приготувати домашній кефір для грудничка?


Приготування домашнього кефіру для немовляти не складе великої праці і не займе багато часу. Для цього вам знадобляться:

 • каструля для кип'ятіння молока;

 • стакан для приготування порції кефіру;

 • молоко;

 • закваска.


 • В якості посуду для кип'ятіння молока необхідно використовувати каструлю, в якій молоко не буде пригорати, а це значить, що краще не використовувати для приготування кефіру для грудничка в домашніх умовах емальований посуд.
  Молоко можна вибрати від домашньої корови чи звичайне пастеризоване, тільки ні в якому разі жирність продукту не повинна перевищувати 32%.
  В якості закваски можна використовувати магазинний кефір. Але якщо ви ставите питанням, як зробити немовляті корисний кефір, то для вибору кисломолочного продукту необхідно враховувати наступні параметри:

 • кефір, що використовується для закваски, повинен при випуску мати термін зберігання не більше 10 днів;

 • у продукті не повинно бути ніяких сторонніх домішок у вигляді консервантів, барвників, смакових наповнювачів;

 • для закваски можна використовувати не кефір, а сметану;

 • для поліпшення якості вихідного продукту можна додати біфідобактерії .


 • Далі все просто:

 • Молоко закип'ятити і дати прокипіти 1-2 хвилини, потім залишити остигати, причому бажано не переставляти посуд у прохолодне місце - смак вихідного продукту буде краще.

 • Після охолодження молока трохи нижче температури людського тіла розлити молоко по стерильним склянках, додати по ложці кефіру або сметани, перемішати і залишити на кухонному столі.

 • Якщо ви захотіли використовувати додатково біфідумбактерин, то його додають одночасно з закваскою.

 • Приблизно через 6-8 годин у склянці з'явиться згусток кисельного виду, після чого можна перемістити посуд з кефіром у прохолодне місце.

 • Через добу після приготування у вас буде готовий одноденний кефір.
 • Кефір для грудничка


  Необхідно пам'ятати, що посуд, якою ви користуєтеся для приготування кефіру для немовляти, повинна бути стерильна.

  Коли можна почати давати кефір немовляті?


  Зазвичай вік, коли можна давати кефір для немовляти, педіатри визначають в 6-7 місяців, якщо дитина перебуває на штучному вигодовування, і в 8 місяців, якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні. Проте вводити кисломолочні продукти слід з обережністю, починаючи з однієї ложки в день і довівши порцію кефіру до року до 100 мл
  Читайте також
  Харчування 8-місячної дитини на грудному вигодовуванні
  Харчування 8-місячної дитини на грудному вигодовуванні
  Раціон восьмимісячного малюка вже помітно розширився, і малюк все більше і більше починає їсти різноманітну їжу. Тепер маленький чоловічок
  Раціон харчування дитини 7 місяців
  Раціон харчування дитини 7 місяців
  В 7 місяців дитина, будь він на грудному вигодовуванні або штучному вигодовуванні, ще тільки знайомитися з новими продуктами та стравами. Вводити
  Меню дитини 5 місяців
  Меню дитини 5 місяців
  Більшість педіатрів єдині в думці, що прикорм вводити дітям слід не раніше 6 місяців. Але бувають ситуації, коли активний малюк явно не наїдається
  Сир для грудничка
  Сир для грудничка
  Сирок - один з основних продуктів в раціоні немовляти. Краще, якщо сир мама буде готувати своїми руками. Так він буде гарантовано корисний і свіжий.
  Коли можна давати дитині сир?
  Коли можна давати дитині сир?
  Сир - смачний, корисний і улюблений багатьма продукт, що входить до складу багатьох страв і є невід'ємною частиною раціону. І, звісно, у батьків
  Меню однорічної дитини
  Меню однорічної дитини
  У віці одного року дитина має "прощатися" з маминими грудьми або дитячими сумішами, поступово переходячи на повноцінне харчування. Звичайно, воно ще